Week Sportpark stap verder klein hebbén er De Rietzeilei Filmhuis wordt Wenneker Cinema Bank- sparen? Woensdag 19 Januari 2011 Omwonenden faliekant tegen Jouw Valentijn in deze krant Sociale Dienst voor de regio Baas en beest Maak een foto en win Koopje Volg ons nu ook op Twitter Bonnen knipvoordeel gemist? Laatste nieuws Sportweek naar Schiedam nolte De hoogste van Schiedam Samen met je hond of kat op de foto en win een prijs. Ga naar www.deweekkrant.nl/baasenbeest Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 2 Oplage 40 440 www.twitter.com/nieuwestadsblai De stemming bij carnavalsvereniging De Rietzeilers is opperbest. De leden hielden zaterdag een polonaise in de Blauwe Brug, waar het jaarlijkse Stekenbal werd gehouden. En dat was nog slechts een voorproefje. Carnaval kan niet snel genoeg komen. foto: VINCENT VAN DORDRECHT Het protest tegen de aanleg van een sportpark op het tunneldak van de A4 neemt toe. Omwonenden vrezen dat hun wijk onleefbaar wordt door wat in de buurt wel 'het pretpark' wordt genoemd. Van de redactie Schiedam De bewoners van het De la Marplein voelen zich overval len door de plannen voor een sportpark. "De gemeente heeft altijd gesproken over een recre atieve invulling. Ik denk daarbij aan een park, waar je lekker kan wandelen", zegt bewoonster Jose Wolbers. Alle bewoners van het De La Marplein dat langs het traject ligt, hebben het college van b en w en de gemeenteraad per brief laten weten dat ze faliekant tegen het sportpark te zijn. Ze vrezen geluidsoverlast, chaoti sche verkeerstaferelen, een ver minderd uitzicht en ze zijn bang hun privacy kwijt te raken als de terrassen van de kantines op hun woningen uitkijken. De bewoners zeggen verder teleurgesteld te zijn dat de gemeente nog geen overleg heeft gevoerd. De gemeente Schiedam pre senteert donderdag 27 janu ari de eerste globale plannen voor het tunneldak tijdens een inloopbijeenkomst in de Blauwe Brüg. Hier zal ook verteld worden hoe omwo nenden, sportverenigingen en overige belanghebbenden be trokken worden bij de verdere uitwerking. Voor bewoners wordt een klankbordgroep opgezet, sportverenigingen krijgen een participatietraject en voor overige belangstel lenden worden werkateliers gehouden. Het Park A4 is onderdeel van de afspraken met Rijkswater staat over de stedelijke inpas sing van de A4. Het aantal en type sportvelden staat nog niet vast. Naar verwachting neemt de gemeenteraad op 30 juni een besluit. www.nieuwestadblad.nl www.deweekkrarrt.nl/baasenbeest Schiedam Op 14 februari is het Valen tijnsdag. Het Nieuwe Stads blad biedt jou de mogelijk heid om op een leuke manier te laten weten hoeveel je om iemand geeft. In de krant van 9 februari verschijnt een spe ciale Valentijnspagina met berichten van onze lezers. Ook jij kan hier jouw Valen- tijnsboodschap achter laten. Wat moet je doen? Stuur je boodschap van maximaal 140 tekens naar redactie.ns@ whm.wegener.nl. Zet in het onderwerp: Valentijn. Het plaatsen van een Valentijns- berichtje is gratis. De redac tie behoud zich het recht voor om berichten te weigeren. Aanstootgevend taalgebruik wordt niet geaccepteerd. Schiedam De gemeente Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gaan onderzoeken of de Soci ale Diensten kunnen worden samengevoegd. De nieuwe regionale dienst moet op 1 januari 2014 aan de slag gaan. Dinsdag hebben de wethouders van drie gemeen ten hierover een intentiever klaring ondertekend op het stadskantoor van Maassluis. Schiedam De achtste editie van de Natio nale Sportweek wordt 16 april geopend in Schiedam. Na een bid met vier andere steden, heeft het Nationale Sportplatform voor de Brandersstad gekozen. Voor de landelijke aftrap wordt een groot podium neergezet op het Stadserf, waarop sport en entertainment elkaar zullen af wisselen. Daaromheen krij gen lokale sportverenigingen de mogelijkheid om zich te presenteren. Sportwethou der Ad Mostert denkt dat de aftrap een positief effect zal hebben op de interesse in sport en sportbeoefening in Schiedam. Vorig jaar deden 550.000 mensen mee aan de Nationale Sportweek. Schiedam Het Filmhuis Schiedam ver andert de naam in Wenneker Cinema. De naamsverandering wordt per 1 april doorgevoerd, met de verhuizing naar cultuur verzamelgebouw Het Wenne- kerpand. "Bij het prachtige en nieuwe Wennekerpand hoort een mooie nieuwe naam", laat Gerard Sparla van het Filmhuis weten. Het Filmhuis is als Stichting Filmclub Schiedam opgericht in 1982 en wordt nog steeds geheel gerund door zo'n 40 vrij willigers. De bedoeling is om het aanbod uit te breiden. Naast de Wenneker Cinema zaal zal de grotere multifunctionele thea terzaal geregeld worden omge toverd tot een filmzaal, geschikt voor ruim 200 bezoekers. Sinds 1 januari kunnen bezoekers ook op zondagmiddag terecht voor een filmvertoning. In 2010 is het bezoekersaantal van Filmhuis Schiedam licht gestegen naar ruim 7000. De film met de meeste bezoekers was De Storm met 326 bezoe kers. De stijging is opmerkelijk omdat landelijk het bezoek aan het arthouse is gestabiliseerd. Naast de reguliere voorstellin gen doet Filmhuis Schiedam mee aan Klassefilm, een lande lijke educatieve filmprogramma voor het primair onderwijs. De filmzaal wordt ook gebruikt voor speciale voorstellingen, zoals het SuikerZoet Filmfestival. Nü ook keukens op voorraad en binnen 24 uur geleverd VIDE AUDI# KTV I WWW.F Aanbieding is geldig t/m 31 januari 2011 Geldt niet op uitbreidingen \&Ê&1 gemeente tSftü Schiedam De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. SatIJnbloem 55 - Rotterdam-Ommoord www.noltakaukanarottardam.nl Schiedam De werkzaamheden voor het hoogste gebouw van Schie dam zijn begonnen. Het gaat om een constructiehal van Huisman Itrec aan de Wil tonhaven. De Heijermansflat past er vier keer in. Volgens Milieudefensie overtreedt het bedrijf de regels omdat de vergunning niet in orde is. Meer op pagina 2/3 Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl We zijn voortaan ook iedere zondag open. Vanaf nu bent u ook elke zondag welkom bij uw Albert Heljn-wlnkel. Openingstijden Maandag t/m woensdag Donderdag en vrijdag Zaterdag Zondag Hof van Spaland 1 Schiedam 8.00 tot 20.00 uur 8.00 tot 21.00 uur 8.00 tot 20.00 uur 16.00 tot 20.00 uur Gewoon bij Albert Heijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1