Woonplus nieuws Sloop drie complexen in De Velden Start renovatie in Groenoord Midden C Joost! Voor Oost succesvol Algemeenj OnderhoudJJj] Terugblik op een jaar extra inzet Bewoners, gemeente Schiedam en Woonplus willen van Schiedam Oost weer een ouderwets gezellige volkswijk maken. Daarom is begin 2010 het project 'Joost! Voor Oost' van start gegaan. Hiermee is een jaar lang extra aandacht besteed aan de veiligheid en leefbaarheid in de wijk. Nu het project is afgerond, is het de hoogste tijd om de balans op te maken. Voor 'Joost! Voor Oost' is een buurtmeester aangesteld. 'Joost' helpt de bewoners van Oost te werken aan een prettige woonom geving. De buurtmeester stimuleert het contact tussen bewoners en hij wijst hen op de aanwezige faciliteiten in de wijk. 'Joost! Voor Oost' wil hiermee een schoner en veiliger openbaar gebied in de wijk realiseren. Werken aan veiligheid en leefbaarheid 'Joost! Voor Oost' was een jaar lang werkzaam in 'Buurt 15'. Om de bewoners met raad en daad bij te kunnen staan, hield hij spreekuren in de buurtpost Fultonstraat. Verder was de buurtmeester actief bij het signaleren van zwerfafval en mankementen aan stoep, straat en verlichting. Hij sprak de bewoners aan op het schoonmaken en leeg houden van por tieken en andere gemeenschappelijke ruimten. Bovendien is hij in samenwerking met de bewoners bezig geweest met het opknappen van tuinen en achterpaden. De resultaten Er is een daling van overlast in Buurt 15 zichtbaar. De portieken in de wijk zijn opgeruimd. Het schoonmaken ervan is nog wel voor verbetering vatbaar. Woonplus gaat daarom bekijken of zij huurders kan verplichten om mee te werken aan het inhuren van een schoonmaakbedrijf voor de wekelijkse schoonmaak van de portieken. Daarnaast blijft de controle op opgeruimde gemeenschappelijke ruimten een aandachts punt. Het onderhoud van de tuinen is sterk verbeterd. In de Lorentzlaan zijn er zelfs enkele nieuwe tuinen gerealiseerd. Con cluderend kunnen we stellen dat het project 'Joost! Voor Oost' succesvol is geweest en het een positieve bijdrage aan de leefbaar heid in de wijk heeft geleverd. Om deze bijdrage structureel te maken, is een nieuwe 'Joost! Voor Oost' in de wijk noodzakelijk. Problemen fundering Woonplus heeft besloten om drie woonblokken in de wijk de Velden te slopen. Het gaat om in totaal 27 eengezinswoningen aan het Majoraanveld en Kervel- veld. Op die locatie komen opnieuw huurwoningen terug. Hiermee komt een ein de aan de onzekerheid over een oplossing voor de problemen met de fundering van deze woningen. Het is een ingrijpende boodschap voor de bewoners. Eerder onderzoek heeft aangetoond dat de ondergrond van de woningen niet stabiel is. De grond verzakt niet alleen, die ver plaatst zich ook naar de naast gelegen waterpartij. Eind jaren negentig zijn maat regelen genomen, maar gaandeweg de jaren bleken die niet afdoende. Er ont stonden opnieuw scheuren in de gevels. Renovatie of sloop De afgelopen maanden is onderzocht welke maatregelen noodzakelijk zijn om de woningen blijvend te herstellen. Die blijken ingrijpend. Als deze maatregelen bij een renovatie uitgevoerd worden, moeten de bewoners de woningen verlaten. Bovendien sluit een renovatie niet uit dat extra maat regelen in de toekomst nodig zijn. Daar naast is de investering die nodig is voor een renovatie vergelijkbaar aan de kosten van sloop en nieuwbouw. Daarom heeft Woonplus besloten om deze woningen aan het Majoraanveld en Kervélveld te slopen en opnieuw huurwoningen terug te zetten. De fundering van de nieuwbouw wordt afgestemd op de grondgesteldheid. Informatiebijeenkomst Vandaag is er een informatiebijeenkomst voor de bewoners. Daarin krijgen zij een toelichting op het besluit en informatie over de gevolgen van de beslissing. Er worden afspraken gemaakt voor huisbezoeken, om individuele vragen, wensen en mogelijk heden verder te bespreken. Het SOBO, gemeente Schiedam en Woonplus hebben duidelijke afspraken gemaakt om in dit soort trajecten de positie van de bewoner te waarborgen. Deze afspraken zijn vast gelegd in een sociaal plan. Het sociaal plan geeft duidelijkheid over rechten en plichten en een vergoedingsregeling. Deze maand is Woonplus begonnen met de renovatie van de flats aan het Jacques Urlusplein (62 t/m 96) en het Louis Zimmermannplein (1 t/m 49). De totale renovatie van de twee fiats duurt naar verwachting iets meer dan een jaar. De woningen hebben straks een nieuwe keuken die in open verbinding met de woonkamer staat, twee slaap kamers, een nieuwe badkamer en een aparte ruimte voor wasmachine en droger. Aan de buitenzijde van de fiats worden de galerijvioeren opgehoogd, de galerij- en baikonhekken vervangen efi komt er een geheel nieuwe entree met lift en een nieuw trappenhuis. Aannemer Van den Tempel Bouw Ontwikkeling uit Schiedam voert de werkzaamheden uit. Woonplus gaat de flats na de ingrijpende renovatie ver huren aan senioren en kleine huis houdens in de sociale huursector. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 204 51 00 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 204 52 04 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte eri"vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 23 februari.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 14