Groen gaat voor de bijl kléin 'De pijn zit door heel de stad' Woensdag 26 Januari 2011 Volg ons nu ook op Twitter y Altijd als eerste op de hoogte van het nieuws Massale bomenkap in Schiedam Zekerheid? Lees het m Woonplus Nieuws elders in deze uitgave! lomer Natuurlijk genezen! 1 nolte küchen 12 MEGAPIXEL STUNT 30 JANUARI KOOPZONDAG! Samen met je hond of kat op de foto en win een prijs. Ga naar www.deweekkrant.nl/baasenbeest Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 4 Oplage 40 440 .nl/baasenbeest Laatste nieuws www.twitter.com/nieuwestadsbtad Actueel www.nieuwestadsblad.nl Heeft de jeugd van WK hier, op het dijkiichaam van de A4, zijn toekomst liggen? Op het dak van de rijfesu sportpark verrijzen. Donderdag worden de plannen gepresenteerd tijdens een inloopavond in de Blauwe Br nog steeds prettig te voelen op Sportpark Kethel maar sluit een verhuizing naar het dak niet uit. In de komende maanden gaan ruim duizend bomen in Schiedam voor de bijl. Volgens de gemeente zijn de bomen verzwakt of ziek en moeten ze om veiligheidsre denen worden gekapt. MarkKivit Schiedam Door heel de stad moeten voor de zomer 920 merendeels kleine bomen verdwijnen. Bij storm is het risico groot dat deze bomen omwaaien en schade veroor zaken. Omdat een derde van het bomenbestand nog niet is onderzocht, zal het totaal waar schijnlijk boven de duizend uit komen. De werkzaamheden beginnen deze week en duren tot half maart, als het broedseizoen voor vogels begint. Na de zomer wordt verder gegaan met de kap van bomen, die momenteel nog niet onder zocht zijn. Volgens wethouder Ad Hek man is sprake van achter stallig onderhoud. "Wij zijn ook geschrokken van het on derzoek. De gemeente heeft echter weinig keuze en moet ingrijpen. Als een boom om valt en schade veroorzaakt, zijn wij aansprakelijk." De gemeente maakt gebruik van een noodkap, daarvoor is geen kapvergunning nodig. Bewoners kunnen geen be zwaar maken als in hun buurt bomen verdwijnen. Ook een second opinion voor een zieke boom is niet mogelijk. Wie wil weten welke bomen verdwijnen kan op het Stads kantoor de kaarten inzien. E (O Ii u o» jE u i/> 3 O O .Klassieke www.KlassiekeHomeopathie.nl De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. Nog meer ondernemersvragen? Meld u aan op www.ondernemersklankbord.nl of telefoon 0900 - 66 33 763 ondernemers door ervaring rijker Schiedam Het onderzoek naar het bomen- bestand in Schiedam, raakte in een stroomversnelling toen vo rig jaar een fietser geraakt werd door een omvallende boom. De uitkomst is ook voor verantwoor delijk wethouder, Ad Hekman, schokkend. Naar verwachting gaan dit jaar ruim duizend bo men tegen de vlakte. "De pijn zit door heel de stad: parken, sportcomplexen en straten. Ie dereen zal het merken. Het gaat om zieke en verzwakte bomen. Soms is dat duidelijk zichtbaar maar het kan ook zijn dat een boom gezond oogt maar van binnen helemaal rot is." De ge rooide bomen worden verzameld in Harga en gaan waarschijnlijk de versnipperaar in. De opera tie moet klimaatneutraal worden uitgevoerd. Dit voorjaar wordt ook begonnen met de herplant. Hoeveel bomen terugkomen is nog niet bekend. Hekman zegt een kwaliteitsslag te wil- We zijn voortaan ook iedere zondag open. i Vanaf nu bent u ook elke zondag welkom bij uw Albert Heljn-winkel. Openingstijden Maandag t/m woensdag Donderdag en vrijdag Zaterdag Zondag Hof van Spaland 1 Schiedam 8.00 tot 20.00 uur 8.00 tot 21.00 uur 8.00 tot 20.00 uur 16.00 tot 20.00 uur Gewoon bij Albert Heijn. i^ len maken, omdat nu ook veel snelgroeiende soorten in de stad staan. "Het kan best dat drie po pulieren tellen voor één eik" Center No. 1 Nu ook keukens op voorraad en binnen 24 uur geleverd Satljnbloem 55 - Rotterdam-Ommoord www.noltekeukenerottardam.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 VIDE AUDI# KTV Br dan 25 vakxaken altijd bij u in de buurt! Ervaren ondernemers, managers en specialisten ondersteunen ondernemers (mkb en agro) met verstand van zaken TWV29" SAMSUNG ES 25 6,4 cm LCD scherm film mogelijkheid ISO tot 1600 USB 2.0 aansluiting anti rode ogen functie KUK VOOR ALLE ADRESSEN EH

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1