mmêmm Scheefwonë 43.000 Tips bij het afsluiten beleggingshypotheek huislijn«nl Overdracht uitgesteld? Vraag sleutelcontract Burenplicht: wat is done en not done? Wet ZAV verbetert recht van huurders schone vloeren Welke kosten wel en welke niet aftrekken Energiezuinige huizen Veel animo voor goede isolatie Koopcontract zonder notaris Altijd Sparen Transacties Kijk op Wonen Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrarit.nl/wonen Een sleutelcontract kan uitkomst bieden. Laat de afgesproken over drachtsdatum op zich wachten? Maar is de verkoper al verhuisd en de woning ontruimd? De sleutel van de woning wordt pas overgedragen na ondertekening van de akte van levering bij de notaris. Er is de mogelijkheid al wel in het nieuwe huis aan de slag te gaan. In een sleutelovereen komst kan worden vastgelegd dat het huis al op een bepaalde datum feitelijk wordt aanvaard en dat de sleutel al is overhan digd. De notaris moet dan wel over alle financiële stukken en de koopsom kunnen beschik ken. Er bestaat zoiets als buren plicht. Als bijvoorbeeld voor een verbouwing de grond van tie buurman nodig is voor het plaatsen van stellingen of er moet bouwverkeer over zijn grond, dan moet hij daar toe- stemming voor geven. Ook al heeft deze buurman zich sterk verzet in de vergunningperi ode. Het is natuurlijk ook een burenplicht om de buurman op de hoogte te stellen van Een mooie badkamer kan huurder geld opleveren. De Wet zelf aangebrachte voorzieningen (ZAV) regelt dat een huurder een verande ring aan de woning bij opzeg ging van de huur niet hoeft te herstellen, mits de verhuurder toestemming heeft gegeven voor deze verandering. Soms Meer vrijheid koper Robomop www.deweekkrant.nl/wonen o www.deweekkrant.nl/webwinkel inkomstenbelasting www.deweekkrant.nl/wonen Bij het afsluiten van een beleggingshypotheek komt heel wat kijken. Kies nooit een beleggingshypotheek door alleen naar het aan het eind van de looptijd opgebouwde eindkapitaal te kijken. Een adviseur bere kent weliswaar het eindka pitaal, maar ook hij kan niet zeker weten wat het exacte eindkapitaal is. Houd er rekening meë dat het berekende eindkaipi- taal vaak hoger is als de belegging risicovoller is. Dit betekent dat het risico ook groter is dat dit eindkapitaal niet gehaald wordt. Lees altijd de financiële bijslui ter voordat de hypotheek wordt afgesloten. Vraag de adviseur het hemd van het lijf. Laat hem opnieuw uitleggen wat niet wordt begrepen en vraag alles dui delijk op papier te zetten. W 1 ëmZSL °-<* de overlast die hij mogelijk kan verwachten. Het is wel zo netjes om met de buren af te spreken dat alle geleden schade vergoed zal worden of zal worden hersteld. Wat allemaal onder buren plicht valt schaft de gemeente informatie over. Tip: buren zijn over het algemeen inschik kelijker en begripvoller als de overlastgever goed en geregeld met hen overlegt. Huurders met een te hoog inkomen krijgen niet eerder dan juli volgend jaar te maken met de kabinetsaanpak van het zogenoemde schee/utonen. Het kabinet wil de door stroming op de huurmarkt bevorderen. In het regeerakkoord is daarom de mogelijk heid opgenomen voor een huurverhoging van 5% voor huurders die een inkomen hebben boven de €43.000. Er moet een wetswijziging plaatsvinden. Wij vonden ons droomhuis op www.huislijn.nl 150.000 woningen 4.700 makelaars krijgt de huurder bij ver huizing een vergoeding van de verhuurder. Dit geldt als compensatie voor de waarde van de zelf aangebrachte voorzieningen. De ZAV is bedoeld het recht van huurders te verbeteren. U zoekt een huis? U vindt een huis! Velen dekken zich financi eel in voor minder floris sante tijden, bijvoorbeeld als het pensioen tegenvalt, de woonlasten de pan uit rijzen,of als zij werkloos worden. Dat blijkt uit on derzoek van Friesland Bank onder tweederde van haar 1000 spaarders, die mini maal 5.000 euro op de hun rekening hebben staan. Ook blijkt dat 31% niet weet welk rentepercentage hij ontvangt op zijn spaarte goed. Meer dan driekwart vindt wel dat hij meer rente verdient naarmate zijn spaargeld langer bij dezelfde bank is ondergebracht. In het vierde kwartaal vorig jaar registreerde de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) op landelijk niveau een opleving in het aantal koop transacties. Dat het nieuwe kabinet zekerheid bracht over het voortbestaan van de hypotheekrenteaftrek is volgens NVM een reden. ,En omdat er snel nog hui zen werden gekocht vóór 1 januari, nu strengere regels voor het verkrijgen van een hypotheek gelden. Vooral de verkopen in de lagere prijsklassen trokken aan. Het prijsniveau van huizen bleef met een gemiddelde van 230.000 euro nagenoeg stabiel. Voor 2011 verwacht de NVM nog geen echt herstel van de woningmarkt. Vereniging Eigen Huis zegt minder pessimistisch te zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 33