Tentoonstelling City Farm Wethouder Siljee ontvangt boek De straat als front-office' Wijkoverleg Schiedam Zuid www.schiedam.nl Gemeenteberichten mm mm 26 januari 2011 nummer 4 Pagina 2 Bouwzaken Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende bouwvergunningen Verzonden 19 januari 2011 Boerhaavelaan 33-35 en Edisonstraat 4 Het vernieuwen van de fundering Verzonden 21 januari 2011 Faassenplein 16, 3123 NJ Het plaatsen van een dakkapel Faassenplein 18, 3123 NJ Het plaatsen van een dakkapel Parallelweg (Schieveste) Het plaatsen van een ondergrondse waterberging N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling vari zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De Stadswinkel presenteert van 20 januari tot en met 4 februari 2011 de tentoonstelling City Farm. Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is op 11 januari 2011 een kapvergunning verleend voor het rooien van de volgende bomen: Kop van de Plantage: Vijf Platanus Hispanica, drie Malus, één Magnolia Grandiflora, drie Acer ps. 'Leopoldii', drie Betula Pendula, twee Acer Campestre, één Crataegus, één Aesculus Camea, één Tilia Europaea, één Gleditsia Triacanthos en één Carpinus Betulus alle met een stamdiameter tussen de 15 en 100 cm. In verband met het herinrichting van het park wor den er 22 bomen gekapt en 44 bomen terug geplant. Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belangheb benden kunnen tegen deze besluiten, binnen zes weken na bekendmaking daarvan, een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: a. naam en adres van de belanghebbende; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; d.de gronden van het bezwaar; e. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50950, 3007 BL Rotterdam. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw S. de Held van de afde ling Vergunningen, Handhaving en Geo-Informatie onder telefoonnummer: 010- 2191727 Aanvraag Vergunning Kermis Bachpleïn Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een Kermis op het Bachplein van woensdag 22 maart 2011 t/m zondag 27 maart 2011. De kermis zal op de volgende tijden geopend zijn: 23 maart 2011 van 13.00 uur tot 23.00 uur; 24 maart 2011 van 15.00 uur tot 23.00 uur; 25 maart 2011 van 14.00 uur tot 24.00 uur; 26 maart 2011 van 13.00 uur tot 24.00 uur; 27 maart 2011 van 13.00 uur tot 22.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onderstaande aanvraag ter inzage bij het Klant Contact Centrum in de Stads winkel, Stadserf 1: Kermis Bachplein (aanvraag): 26 januari t/m 9 februari 2011 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van Kermis Bachplein. Foto's: Jan van Kampenhout De tentoonstelling geeft de ontwerp- resultaten weer voor een stadsboer- derij in het gebied Noordvest/Schie/ Doeleplein in Schiedam gemaakt door 2e-jaars studenten aan de TU Eindhoven. Donderdag 27 janu ari om 17.00 uur bezoekt wethouder Wil Vissers de tentoonstelling en hoort van de studenten zelf het idee achter de ontwerpen. U bent van harte uitgenodigd de tentoonstelling samen met wethouder Wil Vissers te bekijken. Donderdag 20 januari ontving wet houder Menno Siljee het boek 'De straat als front-office' waarin de succesvolle aanpak van het Jonge ren Interventie Team (JIT) wordt beschreven. Dit team is na een eerdere pilot sinds 2009 actief in Schiedam en begeleidt zogenaamde 'probleemjongeren' die dreigen te ontsporen. Het JIT helpt De meeste jongeren in Schiedam doen het heel goed; ze zijn goed op geleid en pakken hun kansen. Maar er zijn ook kwetsbare groepen die in de knel komen, door bijvoorbeeld schooluitval en problemen met werk en inkomen. Het JIT team helpt niet alleen deze jongeren maar richt zich ook op groepen jongeren waardoor overlast wordt teruggedrongen. Wethouder uit zorg over recente ontwikkelingen rond jeugd Bij de onthulling van het boekwerk sprak de wethouder zijn zorg uit over de recente ontwikkelingen rond de jeugd in Nederland. "Ondanks posi tieve ontwikkelingen als het JIT, het tienermoederproject van het LIFE Wethouder Menno Siljee ontvangt uit handen van Bart de Leede, directeur van SWS Welzijn, het boek 'De straat als front-office'. College en het CJG (Centrum Jeugd en Gezin), staat de zorg voor jonge ren onder druk. Vanuit Den Haag stapelen zich donkere wolken op die een aanpak die successen boekt, bedreigen. Gezamenlijk moeten we aantonen dat deze voornemens het spreekwoordelijke kind met het bad water weggooien." Het project met het JIT, een intitiatief van SWS Wel- zijn en Flexus Jeugdplein heeft tot op heden 77 probleemjongeren een nieuwe toekomst geboden. Siljee: "Het moet niet zo zijn dat we moeten zeggen: wie de jeugd heeft, had de toekomst!" Het wijkoverleg van de wijk Zuid vindt plaats op: Datum: maandag 31 januari 2011 Locatie; Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 19.30 uur 10. zaken langlopende kwesties Rondvraag Pauze Terugblik sluiting bibliotheek door Theo Schildhuizen, teamleider Directe Dienstverlening Bibliotheek Waterweg. Sluiting Agenda 1. 2. Opening Presentatie beeldkwaliteit door Karin Heijstraten, gemeente Schiedam (om logistieke redenen is het helaas niet mogelijk om deze presentatie na de pauze te plannen) 3. Verslag bijeenkomst 22 november 2010 4. Terugblik Oud en Nieuw 5. Stand van zaken vouchers evaluatie 6. Stand van zaken wijkbudget 7. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (OIO) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (OIO) 473 70 21 Postadres Postbus 15013100 EA Schiedam E-malf: info@schiedafn.nl Eindredactie Gemeente Schiedam Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger. Hij is telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 27 of per e-mail op m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 23 of per e-mail op l.jongebreur@schiedam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 7