Toegang vanaf €30,- ENTKj 0900-9203 Gemeenteberichten www.schiedam.nl 22 FEBRUARI 2011 I DE DOELEN I ROTTERDAM 24 FEBRUARI 2011 DE DOELEN I ROTTERDAM of WWW.NTK.NL 26 januari 2011 nummer 4 Pagina 4 Kennisgeving Ontwerpstructuurvisie en planner Stadshavens Burgemeester en wethouders van Rotterdam maken bekend dat met ingang van vrijdag 21 januari 2011 gedurende een periode van zes we ken (dus tot en met 3 maart 2011) het ontwerp van de structuurvi sie 'Stadshavens', met bijbehorend milieueffectrapport (planMER) en MER-deelstudies, voor een ieder ter inzage ligt bij: de Stadswinkel Centrum, stadhuis Coolsingel 40 (zijde Doelwater, tegenover hoofdbureau politie); de secretarie van de deelgemeente Delfshaven, Looiershof 1; de secretarie van de deelgemeente Charlois, Boerhaavestraat 11; de secretarie van de deelgemeente Feijenoord, Maashaven Oostzijde 230; de secretarie van de deelgemeente Pernis, Vroomstraat 14; de secretarie van de deelgemeente Hoogvliet, Middenbaan-Noord 47, de gemeente Albrandswaard, Ge meentehuis, afdeling Publieksza- ken, Hofhoek 5 te Poortugaal; de gemeente Barendrecht, Ser vicecentrum, Binnenhof 1 te Ba rendrecht; de gemeente Schiedam, Stadswin kel in het Stadskantoor, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1 te Schiedam; de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam. De ontwerpstructuurvisie en het planMER met MER-deelstudies zijn tevens beschikbaar via de web sites www.rotterdamjil/bestem- mingsplanneninprocedure, www. stadshavensrotterdam.nl en www. ruimtelijkeplannen.nl. Tegelijk met de ontwerpstructuurvisie Stads havens wordt de ontwerpbeleidsregel Geluidruimteverdeelplan industrie terrein Waal-/Eemhaven ter inzage gelegd (zie hierna). Toelichting De ontwerpstructuurvisie voor Stadshavens is opgesteld door de gemeente Rotterdam en het Havenbe drijf Rotterdam NV. Het plan-gebied omvat deelgebieden Merwe-/Vier- havens, Rijn-/Maashaven, Waal-/ Eemhaven en RDM/Heijplaat. De ontwerpstructuurvisie is een planvorm uit de nieuwe Wet ruimte lijke ordening (Wro). Een structuur visie beschrijft de beoogde ruimte lijke ontwikkelingen in de komende decennia. De structuurvisie vormt het kader voor de daarna op te stel len bestemmingsplannen. Subsidie voor ondernemers in Schiedam-Oost Op 11 januari 2011 heeft het college besloten de beleidsregels vast te stellen inzake subsidie voor ondernemers in Schiedam Oost, in het kader van het project ter stimulering wijkeconomie Oost. De ondernemers kunnen onder meer subsidie krijgen op de verbouw en herinrichting van het bedrijfspand. Het doel van deze subsidie is om het ondernemerschap te bevorderen, de leegstand in Oost tegen te gaan en om de leefbaarheid in de wijk te verbeteren. Deze regeling begint, met terugwerkende kracht, op 1 december 2010 en eindigt op 1 december 2012. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met Christine Bruijn (010 - 219 18 14) of Marieke Groot (010 - 219 17 78). De ontwikkeling van Stadshavens bestaat uit verschillende fasen. De eerste een a twee decennia komen de volgende gebieden tot (verdere) ont wikkeling: Rijnhaven, Katendrecht, een deel van de Maashaven-Zuid en de Maashaven zelf (op voorwaarde van combinatiemogelijkheden bin nenvaart en drijvend bouwen), een deel van de Merwehaven (waaronder de MarconiFREEzone), het gebied rond de Keilehaven (in het Vier- havensgebied), Waalhaven Zuid, Waalhaven Oost en Sluisjesdijk. De herontwikkeling van de RDM en Heijplaat zet zich voort en in de Eemhaven transformeert de overslag van deep sea naar short sea. Voor de lange termijn zetten stad en haven in op een schaalsprong in OV-bereikbaarheid in combinatie met een forse intensivering van het programma voor de oostzijde van de Waalhaven en het Vierhavensgebied. De komst van de Zuidtangent, als TramPlus (over een nieuwe stads brug) of als metro, is een voorwaar de voor de verdere transformatie van de Sluisjesdijk en het Vierhavens gebied. Dit laatste gebied kan pas herontwikkeld worden na verplaat sing van het sappencluster. In deze laatste fase volgt ook de transfor matie van de Maasoevers van de Merwehaven en de verdere transfor matie van de Maashaven. De structuurvisie bevat een aantal thematische kernbeslissingen die de deelgebiedoverstijgende kwaliteit van de gebiedsontwikkeling moeten sturen. Dit transformatiekader per thema moet ervoor zorgen dat aan de ambities die zijn beschreven in het koersdocument Creating on the edge, recht gedaan blijft worden gedurende het transformatieproces in Stadshavens. In het milieueffectrapport, het plan MER, zijn de milieuconsequenties voor de verschillende scenario's van de Stadshavensplannen in beeld ge bracht: scenario A: weinig transformatie - geen OV-schaalsprong; scenario B: veel transformatie - geen OV-schaalsprong; scenario C: veel transformatie - wel OV-schaalsprong. De resultaten en aanbevelingen zijn gebruikt voor het optimaliseren van de Stadshavensplannen. Deze aan bevelingen hebben betrekking op de thema's energie, bereikbaarheid, luchtkwaliteit, geluid, externe vei ligheid, bodem, water, landschap en natuur. Voor zover de aanbeve lingen niet al noodzakelijke rand voorwaarden, besluiten en maatre gelen waren, zijn deze overgenomen. Het milieueffectrapport, planMER, is een integraal onderdeel van de (ontwerp)structuurvisie. Geluid ruimteverdeelplan industrieterrein Waal-/Eemhaven Afspraken over het geluid (industrie- lawaai) in en rondom de Waal-/Eem- haven liggen vast in het 'Convenant Geluidruimte Waal-/Eemhaven', dat op 3 december 2010 is onderte kend door acht partijen (overheden, Havenbedrijf Rotterdam en verte genwoordiging van het bedrijfs leven). Het convenant levert een be langrijke bijdrage in de uitvoering van het programma Stadshavens. Het op dit convenant gebaseerde geluidruimteverdeelplan wordt als ontwerpbeleidsregel tegelijk met de ontwerpstructuurvisie Stads havens ter inzage gelegd (zie aparte kennisgeving op www.zuidholland. nl/bekendmakingen en www.rotter- dam.nl/bestemmingsplanneninpro- cedure). Zienswijzen Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder over de ontwerpstruc tuurvisie en het planMER met deel studies schriftelijk zienswijzen ken baar maken aan de gemeenteraad, door tussenkomst van de projectdi recteur Stadshavens, postbus 54503, 3008 KA Rotterdam, onder ver melding van "zienswijze ontwerp structuurvisie Stadshavens". Tevens kunnen gedurende deze ter mijn door een ieder mondeling ziens wijzen kenbaar worden gemaakt. Degenen die mondeling willen re ageren kunnen dat, na telefonische afspraak, doen op 1 maart 2011 ten kantore van de dS+V, Galvanistraat 15 (Europoint II). Voor het maken van een afspraak kunt u tijdens kan tooruren mevrouw F. Boutahar bel len op 010-489 5754. Op 17 februari 2011 vindt een in loopbijeenkomst plaats. Tussen 18 en 21 uur bent u welkom in het Hakagebouw, Vierhavensstraat 38, 3029 BE Rotterdam. Indien u de bij eenkomst wilt bezoeken vernemen wij dit graag via e-mailadres struc tuur visie stadshavensrotterdam.nl Voor vragen over de inhoud van de ontwerpstructuurvisie of het planMER kunt u contact opnemen met het Projectbureau Stadshavens, e-mailadres: structuurvisie@stads- havensrotterdam.nl. Vervolg Tegelijk met de zienswijzeprocedure worden andere overheden, instan ties, en organisaties in de gelegen heid gesteld een reactie te geven. Ook wordt de Commissie voor de milieueffectrapportage verzocht te adviseren over het planMER. De reacties worden betrokken bij de definitieve structuurvisie, waarover naar verwachting medio 2011 be sluitvorming in de gemeenteraad zal plaatsvinden. Tegen het besluit van de gemeente raad staat geen bezwaar of beroep open. Rotterdam, 19 januari 2011 burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen: mr. H. Beekman, projectdirecteur Stadshavens Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (OIO) 2191111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam TERUG VRN UÜEGEEUÜEE5T E! GROOTSTEE HITS! LIVE ITIET BH NID HUN GROOTSTE HITS! r VIP kaarten voor deze concerten kosten 75,- VIP kaarten zijn de beste plaatsen vóór in de zaal incl. koffie, thee, gebak en consumpties. Dit beperkt aantal VIP kaarten is gemakkelijk te bestellen én veilig te betalen via uw eigen bank (iDEAL) op de website www.concertplaats.nu Een actie voor KWF KANKER BESTRIJDING

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9