Boegeroep voor plannen Sportpark daka --eShal pruzen www.daka.nl Lees alle columns van Henk Spaan Geboren, getrouwd, overleden Uw kind speelt de hoofdrol Stem mee over actuele onderwerpen ONLY KOOPJESHAL ROTTERDAM Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 februari 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 18 Op onze site www.deweekkrant.nl/spaan Familieberichten www.nieuwestadsblad.nl Dat de discussie over de plan nen voor het tunneldak op de A4 leeft, is duidelijk. Maar dat zoveel tegenstanders uit Schiedam en Vlaardingen afkwamen op de inloopbij eenkomst in wijkcentrum de Blauwe Brug, werd enigszins onderschat. Bart van der Linden Schiedam Ook de wethouders Groene (PvdA) en Mostert (VVD) kon den de onvrede op deze eerste inloopbijeenkomst niet wegne men. De kritiek op hen lijkt al leen maar verder toe te nemen., naarmate de besluitvorming dichterbij komt. De uitleg van de plannen zou te algemeen zijn, er zou niet wor den geluisterd naar argumenten van omwonenden. Kortom, deze mensen voelen zich steeds meer in de kou gezet. Het boegeroep is niet van de lucht. Kreten als ze negeren je gewoon en ga nu eens in op mijn vraag', vullen de zaal. Een diascherm met mooie plaatjes en twee tafels belegd met tekeningen; velen hebben zich een mooi plekje gegund om de inrichting van de A4 eens nader te bestuderen. Zo kan er bijvoorbeeld worden geschoven met sportvelden, zodat eenieder op zijn eigen manier de ideale puzzel kan leggen. Inloopavond Blauwe Brug overspoeld door tegenstanders Dat de puzzel nog lang niet af is, wordt duidelijk tijdens een pre sentatie van het casco-ontwerp. Alles is nog in de 'voorbereiden de fase', aldus projectleider René Korstanje. Tijd genoeg dus om nog te protesteren. En dat is hard nodig, blijkt tijdens een rondgang langs direct betrok kenen. Marianne van Bruggen is bewoonster van de Rillandhoeve in Vlaardingen en zit zeker niet te wachten op een sportpark. Fanatiek als ze is heeft ze de actiegroep 'Protest Sportvelden A4' opgericht. Hierin zijn de bewoners van de Hoevenbuurt verenigd. "We worden gewoon besodemieterd", zo start ze haar felle betoog. Ondertussen laat ze een brief zien, waarin staat dat de Gemeente Schiedam een na tuurpark opteert; een wandel- en recreatiegebied dus. Van Bruggen: "Wat wij als be woners willen wordt onder tafel geveegd. We hebben jarenlang geknokt om die weg tegen te houden en nu komen ze met dit. Wat denk je van alle ver keersproblemen straks? En in verzorgingstehuis DrieMaas- Stede zitten kwetsbare groepen bejaarden. We hebben al eens een klacht ingediend bij Rijkswa terstaat en gaan zeker weer over tot juridische stappen als ze niet Dikkie Dik www.deweekkrant.nl/webwinkel Dtt Poll www.nieuwestadsblad.nl Wethouder Maarten Groene presenteert de plannen voor het sportpark. willen luisteren." Samen met Henk Frigge slaat ze de handen ineen. Hij is woordvoerder van de Actiegroep Unaniem Woud- hoek en pleit voor de nuloptie. "Dus geen sportvelden." Ook John Witjes (Groenlinks) heeft een persoonlijke mening. "Het is flauwekul allemaal, een grote fopspeen. En ook een onrealis tisch plan." Meepraten en meedenken De gemeente Schiedam gaat meer inloopavonden over het tunneldak van de A4 houden. Ook zullen er werkateliers ko men, waarbij bewoners kun nen meedenken. Via de site www.gemeenteschiedam.nl kunnen mensen hun vragen kwijt over alles wat met de A4 te-maken heeft. Aanmelden voor een klankbordgroep kan via contact@schiedam.nl OPENINGSTIJDEN koopjeshal deze week zaterdag 5 febr. zondag 6 febr. 12-17 uur 500 m2 wintersportkleding, ski's, skischoenen, sport- casualkleding en sport- casualschoenen voor de ONLY-PLAY Daéies jack. 2-pack Craft junior ondergoed. Mt. 98 - 152. kids v.a. kids v.a. SÊtf® senior v.a. Abr. v. Stolkweg 82, Vlakbij Diergaarde Blijdorp Aanbiedingen gelden t/m 6 februari 2011 en zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen, kleur- en modelafwiikinaen voorbehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 18