Poldervaart heeft alles meegemaakt CanavQB Qccasi<L Afvallen zonder lijnen! Campojife ^V> Loop geen ertraging p door files Kijk naar wat er in de buurt gebeurt 'Ik voel me 10 jaar jonger' Vrijdag 28 innuari t/m zondag 6 februari Blader door het digitale krantenarchief Stem op leukste foto jT' Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 februari 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 26 Op tijd voor het eten iyww.deweekkrant.nl Actuele video's www.nieuwestadsblad.nl De Poldervaart heeft eeuwenlang gezorgd voor het afvoeren van overtollig polderwater. Ook voor andere doeleinden was dit kanaaltje van belang voor Schiedam: mers. In deze historische rubriek gaan we terug in de tijd en nemen we een kijkje bij een enkele grote gebeur tenissen rond de Poldervaart, die de krant hebben gehaald. Frans Assenberg Schiedam Het water in de Poldervaart stond in april 1903 enorm hoog. Via die Poldervaart werd wa ter ingelaten om Delft van vers water te voorzien. E:n noord westerstorm zorgde tussen de spoorlijn en de Schie voor een gat van ongeveer 30 meter in de kade van de Poldervaart. De Noord-Kethelpolder liep on vermijdelijk onder water. Uit alle macht probeerde men erger te voorkomen. Een ingenieur van Delfland kwam, zag en nam de trein naar Delft terug! Teleurge steld in deze houding van Delf land namen de inwoners van Kethel zelf het reddingswerk maar ter hand. Brand Later, in november 1935 brak er brand uit in een woonboot in de Poldervaart die bij het stoom gemaal en de Vijfsluizen lag. Ingenieur ziet de overstroming en neemt trein terug naar Delft Oorspronkelijk was de brand in de schoorsteen ontstaan, maar al snel vatte ook het dak van de boot vlam. Werklieden, die op dat moment bij het gemaal aan het'werk waren, snelden toe en met emmers water probeerden men uit alle macht de vlammen te doven. De Schiedamse brand weer werd gealarmeerd, die met twee spuiten uitrukte. Omdat niet precies was aan gegeven waar de brand was, reed de eerste wagen de Vlaar- dingerdijk op en de tweede de Laan van Spieringshoek in. Als de reddende engelen eenmaal op de bewuste plek zijn gearriveerd, is de brand al geblust. Met dank een de emmertjes en de 30 hulp verleners. Droevige vondst Droevig was de vondst van en- kele kleren in 1938. Een man, die op een avond in mei langs de Poldervaart liep te wandelen, ontdekte ineens een aantal kle dingstukken. Aan enkele voor bijgangers vroeg hij de politie te waarschuwen die al spoedig ver scheen en tot dreggen overging. Na enige tijd haalde men het lijk van een zesjarig meisje uit het water van de Poldervaart. Op korte afstand daarvan vond men de 30-jarige Rotterdamse --■■■0t* ^JÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtKÊÊÊÊÊÊÊÊÊt^^ Boerderij langs de Kandelaarweg. Op de achtergrond de Nood-Kethelpolder. moeder van het kind. De poli tie stond voor een raadsel. De burgemeester van de gemeente Kethel en Spaland verzocht la ter de opsporing en aanhouding van een man, die die avond met grote snelheid op zijn fiets langs de kade van de Poldervaart fiets te. Uiteindelijk bleek het om een wanhoopsdaad te gaan. Bron: Schiedamsche Courant. Hengelen voor de rechtbank In de jaren dertig werd het vissen in de Poldervaart verboden door het Hoog heemraadschap van Delf land. Voor de Schiedamse hengelsportvereniging 'De Amateur' was dat reden om een proefproces uit te lokken. Voorzitter J. v.d. Gaag gooide een hengeltje uit en liet zich verbaliseren. Hij kreeg zijn gelijk bij de Hoge Raad. Door Margon van den Berg SCHIEDAM - "Ik voel me 10 jaar jonger. In zes maanden tijd ben ik 20 kilo afgeval len. Mijn lichamelijke klachten zijn met 95% afgenomen. Ik ben ook, terwijl ik toch astmatisch ben, veel minder kortademig geworden", vertelt een enthousiaste Rita K. Zij is een van de cursisten, die met enthousiasme het 'Afvallen zonder lijnen' programma volgen van Make It Easy. "Het leuke is, dat je normaal eet en ook best veel lekkers mag waar je niet dik van wordt." Directeur Yvonne Bakker van Make It Easy hoort dit soort verhalen dagelijks. "Het pro gramma bestaat uit een combinatiethera pie. Vijftien jaar geleden zijn wij als eerste in ons land daarmee begonnen bij rookver- slaafden. Inmiddels is gebleken, dat ook degenen die teveel eten of snoepen, met de combinatiemethode grote successen boeken." De basis is de auriculotherapie ofwel oor acupunctuur. Daarmee wordt het lichame lijke aspect van teveel eten aangepakt. Er worden daarvoor kleine puntjes op het oor gezet. Het is absoluut pijnloos. En het heeft meteen effect. Maar het programma bevat meer. "Als je niet anders gaat denken, blijft toch de gedachte hangen datje iets moet opge ven, dat bijzonder is en lekker. Door ook je gedachtegang over eten aan te pakken, kan iedereen, die daarvoor open staat, slagen." Ekj d» meltmde die Yvonne wordt mhênïo^ordèn Deze zorgen voo' en dat ie geen be- Er wordt geen dieet voorgeschreven. "Zeker als je een druk leven leidt, heb je geen tijd om precies volgens het boekje boodschappen te doen en te koken. Wij zeggen: eet gewoon waar je trek in hebt. Er zijn maar een paar onbelangrijke dingen die je moet laten staan, zoals chips en koekjes. Verder mag je nagenoeg alles eten." De belangrijkste tip: "Maak van het afvallen zonder lijnen elke dag een feestje!" De Make It Easy methode wordt toepast in 24 praktijken in Nederland. Een van de therapeuten is Yvonne Bakker zij werkt uitsluitend op afspraak. Om u nog beter van dienst te zijn, zijn er elke maand op dinsdag behandelingen in Schiedam bij Wijkcentrum De Blauwe Brug op het Bachplein 590. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 19.00 uur gebeld worden naar 0174-213202. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl CARAVANS TENTEN RECREATIE Langeweg la 3274 LZ Beinenoord (ind.terrein Boons weg, T 0186-60 4000 F 0186-60 42 40 H Scampolife www.campolife.nf Krant gemist? www.nieuwestadsblad.nl Beslis mee www.deweekkrant.nl/baasenbeest

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 26