Drukbezochte inloopbijeenkomst A4 X 7> gemeente Schiedam •geilt Op donderdag 27 januari vond in de Blauwe Brug een drukbezochte inloopbijeenkomst plaats over de voortgang van de plannen voor het tunneldak van de A4 Delft-Schiedam. Tijdens deze bijeenkomst konden bewoners uit Schiedam en Vlaardingen en overige belangstellenden bij diverse stands informatie krijgen over de voorlopige plannen die de gemeente heeft gemaakt voor de invulling van het Park A4 op het tunneldak. Bezoekers van de inloopbijeenkomst konden al hun vra gen over de voorlopige plannen (het flexibel casco ont werp) stellen aan de projectambtenaren. Ook waren de projectwethouders Maarten Groene en Ad Mostert in de zaal om de eerste reacties van de aanwezigen te horen. Centrale presentatie Er was gekozen voor een laagdrempelige opzet om be zoekers persoonlijk en uitgebreid te kunnen informeren. Naarmate de avond vorderde, bleek - mede als gevolg van de onverwacht grote opkomst - dat bij een aantal aanwezigen behoefte bestond aan een centrale presenta tie. Aan deze wens werd geïmproviseerd (in verband met geluidsproblemen) gehoor gegeven. Achtereenvolgens namen wethouder Maarten Groene, projectleider René Korstanje en wethouder Ad Mostert, staand op een tafel, het woord om een toelichting te geven op het proces, de eerste schetsen en de verdere voortgang. Kritische vragen Vanuit de zaal werden naar aanleiding van de presenta ties enkele kritische vragen gesteld, met name over de ontsluiting en eventuele overlast verband houdend met licht, geluid, sociale veiligheid en parkeren. Ook na de centrale presentatie kwamen hierover nog vragen aan de Flexibel casco ontwerp Bij de voorlopige plannen voor het tunneldak vormt een flexibel casco ontwerp de basis. Dit zogenaamde casco, dat bestaat uit het tunneldak met aanbouw, behelst het deel van de landtunnel vanaf de Brederoweg tot het eind van de landtunnel bij Midden Delfland. Over de invul ling van de open ruimte die het casco creëert, is nog niets besloten. Uitgangspunt is wel dat de nadruk zal worden gelegd op sport en recreatie. Onderstaande il lustratie toont het casco met daarop een aantal delen van het gebied dat nog verder moet worden ingevuld. Flexibiliteit van het casco 36 tennisbanen A* 22 handbalvetden I2torfba(velden 3 voetbalvelden 1 atletiekbaan 1 voetbalveld Foto: Jan van der Ploeg orde. Bij de verdere uitwerking van de plannen zullen omwonenden, sportverenigingen en andere belangheb benden worden betrokken via onder andere een klank bordgroep voor omwonenden en werkateliers. sportvelden kan het casco verder worden gevuld met een sporthal, een clubverzamelgebouw of met ruimten voor fysiotherapie en kinderopvang. Ook een speeltuin of een skatebaan behoren tot de mogelijkheden. Dit zijn moge lijke invullingen van het casco; de exacte invulling moet nog worden bepaald. In ieder geval blijven de huidige tennishal en tennisbanen bestaan. De eerste schetsen zijn gebaseerd op de maatvoering van de sportvelden zoals die voor de diverse sporten gelden. Voor de inpassing van 3 voetbalvelden is bijvoorbeeld evenveel ruimte nodig als voor 5 hockeyvelden en op dezelfde oppervlakte kunnen ook 12 korfbalvelden of 36 tennisbanen worden aangelegd. De illustratie laat zien wat de onderlinge verhoudingen zijn van verschillende typen sportvelden. Over de definitieve aantallen en typen sportvelden, alsmede de exacte programmering, is nog niet besloten. Dit geldt ook voor de andere onder werpen die van belang zijn bij de verdere ontwikkeling van het Park A4 zoals de ontsluiting, licht, geluid, soci ale veiligheid en parkeren. Mogelijke invulling casco Het is de bedoeling dat het tunneldak aan twee kanten wordt verbreed waardoor het mogelijk wordt om op dit tunneldak sportvelden te realiseren. In de aanbouw kan parkeergelegenheid worden gerealiseerd. Behalve met Klankbordgroep en werkateliers Bovenstaande illustratie laat zien hoe het Park A4 er in de toekomst uit zou kunnen gaan zien. Het flexibel casco ontwerp biedt ruimte voor een latere beslissing over de aantallen en typen sportvelden die een plek zul len krijgen in het Park A4. Over zowel de invulling van het tunneldak als de gevolgen daarvan gaat de gemeente Schiedam de komende maanden verder in gesprek met omwonenden en sportverenigingen. Dit gebeurt onder meer via een klankbordgroep voor omwonenden en werkateliers. Naar verwachting zal de gemeenteraad op 30 juni 2011 een besluit nemen over de plannen voor het tunneldak en de financiering ervan. Vragen of suggesties? Heeft u nog vragen of suggesties? Deze zijn van harte welkom. Stuur een e-mail naar contact@schiedam.nl met als onderwerp A4. Vergeet niet uw naam, adres en e-mailadres te vermelden. Het streven is uw vragen bin nen 10 werkdagen te beantwoorden. Onttrekkingsverguningen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens wordt bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die één of meer kamers verhuren zijn verplicht over een zogenaamde onttrek kingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? -Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder ëen huishouden? -Een huishouden is een alleenstaande(l) of twee (2) of meer personen,die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voeren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij: het Omgevingslóket, Stadswinkel, Stadserf 1, telefoon (010) 2191252. Openingstijden: Maandag, Woensdag en Donderdag van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop en van 14.00 uur tot 20.00 uur op afspraak. Dinsdagochtend van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop 's middags gesloten en Vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur vrije inloop en 's middags tot 17.00 uur op afspraak. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 27 januari 2011 Adres: Albert Cuijpstraat 9 B 3117 WB voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de yerzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: l.de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 2 februari 2011: Kamilleveld, voor pand nr. 37, postcode 3124 CE Wij wijzen u erop dat u op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. Baglieto, tel.nr. 2191806. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 2 februari 2011 namens Burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. C.G. Henkelman -cB-

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6