jm Maak kennis met de cursus 'KEN UW STAD SCHIEDAM'! Deelnemen aan de achtste Schiedamse Boekenmarkt Huis-aan-huis textielinzameling Éénenveertig Schiedammers werden Nederlander Hulp bij belastingaangifte www.schiedam.nl temeenteberichten UW SCHIEDAM 2 februari 2011 nummer 5 Pagina 2 Op zaterdag 5 februari maken de deelnemers van de cursus Ken Uw Stad Schiedam' een stadswandeling onder leiding van een VVV-gids. Wilt u kennismaken met deze cursus? Neem dan gratis deel aan de wandeling. Kennismaking Voor een beperkt aantal deelnemers is er de mogelijkheid kennis te maken met de cursus 'Ken Uw Stad Schiedam' en zaterdag 5 februari kosteloos deel te nemen aan de stadswandeling. De wandeling vertrekt vanaf het Stadserf (verzamelen in de hal van het Stadskantoor om 10.30 uur) en duurt ongeveer anderhalf uur. Resterende cursusavonden Voor het cursusprogramma 2010-201 i resteren nog drie onderwerpen: - Archeologische vondsten (10 februari) - Vroege geschiedenis van de stad (17 februari) - Cultuur; Schiedam en de literatuur (24 februari) Heeft u belangstelling in (één van) deze onderwerpen dan bent u van harte welkom. Datum: 10, 17 en/of 24 februari Locatie: gebouw De Wilgenburg, Land van Ris 6, achter de Luidina-basiliek Tijd: aanvang om 19.30 uur, afsluiting om 21.30 uur Kosten: €10,00 per avond of met OntdekSchiedamNu-pas 7,50 per avond Aanmelden U kunt zich aanmelden voor de stadswandeling en/of de cursusavonden) bij het kantoor van de VVV, Buitenhavenweg 9, Schiedam. Op 23 april vindt de achtste Schiedamse boekenmarkt plaats. De markt biedt een groot en gevarieerd aanbod van tweedehands boeken. Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquarische boeken is er volop keuze. Er zijn nog een paar kramen beschikbaar! Boekenmarkt in het centrum van Schiedam Winkeliersvereniging Hoogstraat organiseert op zaterdag 23 april opnieuw een tweedehands boekenmarkt in het centrum van Schiedam op de Hoog straat (bij de Grote Markt), Korte Dam en Lange Haven/Dam. Op de Grote Markt wordt die dag ook weer de culinaire versmarkt gehouden, met een ruim aanbod aan delicatessen. Een kraam huren? De achtste Schiedamse boekenmarkt biedt een groot en gevarieerd aanbod van tweedehands boeken. Zowel voor koopjesjagers als verzamelaars van antiquarische boeken is er volop keuze. Gestreefd wordt naar ongeveer 35 kramen. Het grootste deel van de kramen is inmiddels bezet. Wilt u nog een kraam huren? Vraag dan snel een inschrijfformulier aan via info@louistinner.nl. Veel soorten afval, zoals glas, papier en plastic, worden apart ingezameld. Soms doen we dat om dat het apart verwerkt moet wor den, zoals bij klein chemisch afval. In de meeste gevallen is apart in zamelen een goed idee, omdat het afval kan worden hergebruikt. Ook textiel wordt apart ingeza meld, maar tot nu toe alleen via ondergrondse containers. Sinds het begin van dit jaar wordt textiel ook huis-aan-huis opgehaald. Goed voor milieu Wethouder Ad Hekman vindt de nieuwe vorm van inzameling een goede zaak: "Door textiel ook huis- aan-huis op te halen, wil de gemeen te Schiedam meer textiel inzamelen. Dat is namelijk goed voor het milieu, want de textiel wordt hergebruikt. Gebruikte textiel gaat bijvoorbeeld Wat mag wel in de zak en wat niet? De wijk waar wethouder Ad Hekman woont was vorige week woensdag aan de beurt. In iedere wijk wordt vier maal per jaar textiel ingezameld. Foto: Jan van der Ploeg naar kringloop- en vintagewinkels of wordt in het buitenland verkocht Wel alle nog draagbare boven- en onderkleding; nog draagbare schoenen (per paar gebonden); huishoudtêxtiel zoals lakens, kussenslopen, dekens, gordijnen, vitrage, handdoeken; accessoires zoals riemen, hoeden en petten; zachte knuffelbeesten. Niet tapijt en vloerbedekking; dekbedden en kussens; besmeurde, natte of versneden textielstukken/vodden; hard speelgoed. als tweedehands kleding. Ook kun nen de resten worden gebruikt als grondstof voor poetsdoeken en der gelijke." Inzameling op woensdag Irado gaat samen met de BGS elke woensdag zo'n 2.500 adressen langs om zakken met gebruikte textiel op te halen. Elk adres wordt vier keer per jaar bediend. In de wijk waar op woensdagochtend textiel wordt in gezameld, krijgen alle adressen een week van tevoren een inzamelzak, die kan worden gebruikt om de ge bruikte textiel in te stoppen. I Foto: Semih Uluocak Op dinsdag 25 januari werden 41 Schiedamse inwoners Nederlander! Tijdens de ceremonie kregen zij van burgemeester Verver - Aartsen het certificaat van Nederlanderschap uitgereikt. Voorafgaand aan de uitreiking van het certificaat van Nederlanderschap dienen alle nieuwe Nederlanders een verklaring van verbondenheid middels de eed of de belofte uit te spreken waarmee de verbondenheid met de Nederlandse samenleving wordt geuit. De nieuwe Nederlan ders ontvangen naast het certificaat ook een tas met leuke spullen zoals een abonnement op de bibliotheek en een Nederlandse vlag! Veel Schiedammers vinden het elk jaar erg lastig om belastingaan gifte te doen. Voor mensen die dit te moeilijk vinden is dit vaak reden om van aangifte af te zien. Dit kan vervelende gevolgen hebben voor wie verplicht is aangifte te doen. Het is ook jammer voor mensen die hierdoor een mogelijke terug gaaf mislopen. Vooral ouderen met een AOW en klein pensioen, maar ook personen met een ander laag inkomen hebben kans geld van de belastingdienst terug te krijgen. Invuldagen in wijkcentra Het Instituut Sociaal Raadslieden heeft in samenwerking met de Be lastingdienst, Stichting Welzijn Schiedam en Seniorenwelzijn Schie dam invuldagen georganiseerd in verschillende wijkcentra en dien stencentra. In maart en april kunt u hier op woensdagen terecht om. door vrijwilligers, die zijn getraind door de Belastingdienst, geholpen te worden bij de belastingaangifte. Aan deze service zijn geen kosten verbonden. Wie kunnen zich aanmelden? Om in aanmerking te ko men voor de hulp bij het invullen, moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: u woont in Schiedam; u bent geen ondernemer; uw vermogen is niet meer dan 20.000,- per persoon; uw bruto jaarinkomen (zie jaarop gaven) is in totaal niet hoger dan: o alleenstaande 30.000,- o gehuwden/samenwonenden 48.000,-. Voldoet u aan deze voorwaarden? Dan kunt u geholpen worden bij het invullen van de aangifte 2010. Oók als u jonger bent dan 65 jaar. Hoe kunt u zich aanmelden? Van dinsdag 8 tot en met vrijdag 18 februari kunt u zich, van dinsdag tot en met vrijdag van 14.00 uur tot 16.00 uur, telefonisch aanmelden bij het Instituut Sociaal Raadslieden (14 010). Bij het opgeven moet u uw naam, adres en sofinummer opge ven. U ontvangt een bevestiging van de afspraak. Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Ttei.: (ÖIP) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 Fax:(010)473 70 21 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 7