Week Eerbetoon aan Liduina kléin krant.ni U Red de padden in Schiedam-Noord Nieuwe woning? Woensdag 9 Februari 2011 Laatste nieuws Volg ons nu ook op Twitter Actueel Altijd als eerste op de hoogte van het nieuws Ik vind je lief Stem op leukste foto Onthulling glas-in-loodschilderingen U Verdachte schietpartij vast VTM maakt bezwaar tegen bomenkap op Bospad 2 TERABYTE HARDDISC 2 TERABYTE HIGHSPEED 13 FEBRUARI KOOPZONDAG VIDE AUDI# KTV Voor uniek woonaanbod www.huisliin.nl Vraag het de provincie! Valentijntjes in deze krant Winkels vaak genoeg open nolte küchen Samen met je hond of kat op de foto en win een prijs. Ga naar www.deweekkrant.nl/baasenbeest Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 6 Oplage 40 440 www.twitter.com/nieuwestadsblad www.nieuwestadsblad.nl www.deweekkrant. In de Heilig Hartkerk worden zondag de glas-in-ioodschil- deringen met taferelen uit het leven van de heilige Liduina onthuld. De kunstwerken zijn speciaal voor de Gorzenkerk ontworpen. Van de redactie Schiedam Liduina is een van de sterke vrouwen van Schiedam. In 1395 kwam ze ten val bij het schaat sen, waardoor ze de rest van haar leven ernstig ziek op bed lag en wonderbare dingen mee maakte. Ze werd daarmee de patroonheilige van de zieken. De glas-in-loodpanelen krijgen een plek in de Liduinakapel van de Heilig Hartkerk. Het initiatief is ontstaan in 2010 en werd ge financierd door een 'welgestelde stadsgenoot', die zijn naam niet bekend wil maken. Glazenier Henk van Kooy heeft een jaar nodig gehad om de panelen te maken. De afbeel dingen zijn met de hand ge schilderd. Eén van panelen toont Liduina als kind bij het Mariabeeld in de Grote of St. Janskerk, waar ze iedere middag kwam om Maria een groet te brengen. De parochie vindt het be langrijk om Liduina ook in deze tijd onder de aandacht te brengen, legt Jolanda Ko- nings uit. "Liduina is een van de weinige Nederlandse heiligen. Veel mensen ko men naar de kapel om steun te zoeken. Voor Schiedam is ze helemaal van speciale be tekenis omdat ze bescherm vrouwe is van de stad. De onthulling vindt zondag om 15 uur plaats in de Heilig Hartkerk aan de Lekstraat. Na de inzegening door pas tor Charles Duynstee is er muziek en een korte lezing. Verder is er compacte ten toonstelling met uniek mate riaal over Liduina. Meer informatie en foto's zijn te vinden op: www.nieuwestadsblad.nl Schiedam De politie heeft een 28-jarige Schiedammer aangehouden voor de schietpartij in Nieuw- land, afgelopen maandagmor gen. De man zou een 20-jarige plaatsgenoot hebben neerge schoten op de hoek van het Cort van Lindenpad en de Dr. Kuy- perlaan. Een arrestatieteam deed maandag in een inval in een woning aan de Troelstra- laan maar trof de verdachte, een bekende van de politie, niet aan. Voor de woning werden wel vijf kogelhulzen gevonden. De man is dins dag alsnog aangehouden in Vlaardingen. Het slachtoffer is met lichte verwondingen overgebracht naar het Eras mus Medisch Centrum. Schiedam De Vereniging Tegen Milieube derf (VTM) gaat een bezwaar schrift indienen tegen de kap van 39 bomen op het Bachplein en Bospad. De vereniging laat weten teleur gesteld te zijn over de herplant van slechts tien bomen. 'Op nieuw een flinke verdunning. In 2007 is bij het Bospad ook al flink gerooid en gesnoeid voor de herinrichting van het Bach plein', schrijft de VTM. De gemeente Schiedam gaat dit jaar ruim duizend bomen kap pen, die in slechte staat zijn. Volgens VTM is de kapver- gunning laat aangevraagd en blijft er onvoldoende-tijd over om met bezwaarmakers te overleggen. Ook is de dos sier in de Stadswinkel volgens de vereniging niet compleet. Bewoners die bezwaar willen maken kunnen een bezwaar schrift downloaden op de website van Milieudefensie Schiedam: ww.vtm-milieu. nl. Het bezwaar moet voor 16 februari bij de gemeente zijn. nl/baasenbeesf 'imv: De paddentrek zorgt ieder jaar in het groene Schiedam-Noord voor een flink aantal 'verkeers slachtoffers'. Wijkvereniging Spaland en Irado komen te hulp door de padden 's avonds veilig over te zetten. Voor deze actie wordt nog gezocht naar vrijwil ligers die een avondje per week mee willen helpen. In de maanden februari en maart ontwaken de padden uit hun winterslaap en trekken zij massaal naar hun geboortesloot om eieren af te zetten. In het groene gedeelte van Schiedam- Noord trekken veel padden over. Helaas redden ze het niet altijd tot de sloot, vanwege het drukke verkeer. Daarom willen Irado en wijkvereniging Spaland een reddingsactie opstarten, waar bij ze op zoek zijn naar enthou siaste vrijwilligers. Het gaat om een paar avonduurtjes per week in de maand maart, waarbij de natuurliefhebber zelf aan kan geven op welke doordeweekse dag hij of zij mee wil helpen. De vrijwilligers worden uitgerust met een zaklantaarn, een oranje veiligheidsvest, een notitie- en infoblad en krijgen een instruc tie op de Groene Raat van Irado. Tussen 20.00 uur tot 23.00 uur lopen de vrijwilligers een rondje in de omgeving KerkwegHar- reweg. Wie mee wil doen, kan zich tot eind februari aanmelden bij Rob van der Drift, e-mail: radrift@ versatel.nl. KIJK VOOR ALLE ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.FOTOKLEIN.NL De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. Schiedam In de aanloop naar de ver kiezingen voor de Provinci ale Staten kunt u uw vragen stellen aan de dames en he ren politici! Mail uw vraag of vragen naar redactie.ns@ whm.wegener.nl en wie weet wordt u dinsdag 15 februari vanaf 17.00 uur gebeld door een Statenlid of fractievoor zitter. Schiedam Het Nieuwe Stadsblad vroeg afgelopen weken aan de le zers om een Valentijsberichtje in te sturen. Van die oproep is flink gebruik gemaakt. Vriendinnen, echtgenoten, opa en oma's stuurden een bericht aan hun hartendief. Kijk elders in deze krant. Schiedam Shoppen op je vrije dag is natuurlijk leuk maar de win kelier is verplicht 'altijd' open te zijn. Het CDA Schiedam is een petitie gestart tegen extra koopzondagen. Vol gens de partij hebben ook kleine middenstanders recht op een vrije zondag. Uit een rondgang van deze krant, blijkt dat veel winkeliers uit de binnenstad niets voelen voor nog meer dagen open. Meer op pagina 14 Nu ook keukens op voorraad en binnen 24 uur geleverd Satijnbloem 55 - Rotterdam-Ommoord www.noltekeukensrotterdam.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1