Onewomanshow Sportvrouw kiest nieuw vak Eenzame koopman en dynamische handelaar Zandlagen Noordzee geven geheimen prijs Jeugdtheater met ontbijt Golden Twenties terug op het Jazzpodium True Grit: nieuwe film van 'Coen brothers' Trucks, tractoren en Mooi Wark Indiase filmwereld tot leven Elk weekend meer agenda op de site D D Nominaties kunstprijs Verbinding in Loenz Dé Agenda Filmtip www.pathe.nl Verwacht www.europeansuperpull.nl Bollywood, the Sho1 www.luxortheater.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl Meer agenda www.deweekkrant.nl Rotterdam Ter gelegenheid van Art Rot terdam 2011 presenteert de Kunsthal Rotterdam zes foto's van Dolph Kesslers project Art Fairs. Kessler fotografeerde van begin 2006 tot medio 2009 op grote internationale kunstbeurzen, zoals Frieze Art Londen, Art Basel en ARCO Madrid. In zijn foto's analy seert hij subtiel en helder hoe het stelsel van sociale codes en ideeën op een kunstbeurs werkt. Kessler toont de ga leriehouder in verschillende stadia van eenzaamheid, als eenzame koopman en als dynamische handelaar. Be zoekers spelen als een soort tableau vivant, bijna geën sceneerd, hun rol. Op groot formaat afgedrukt creëren de foto's in de Kunsthal een tijdelijke 'dependance' van kunstbeurzen. iwuiuj.feunsthal.nl Regio Zandlagen uit lang vervlogen tijden, toen de bodem van de Noordzee nog land was, geven hun geheimen prijs. Samen met Het Natuurhisto risch Museum Rotterdam en het Museum Naturalis laat Fu- tureLand op 19 en 20 februari zien wat er in de Noordzee wordt gevonden bij de zand winning voor Maasvlakte 2. Er zijn lezingen, kunstenaar Remie Bakker boetseert een heuse mammoet, kinderen kunnen zelf met klei aan de slag en er is een informa tiemarkt over alles wat met fossielen te maken heeft. FutureLand is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De Fu tureLand Express rijdt dit weekend om 12.00, 13.30 .en 15.00 uur. Reserveren verdient aanbe veling. www./utureland.nl Schiedam Op haar dertigste, na een intensief leven als topsportster, moet tafeltennister Bettine Vriesekoop omkijken naar een ander vak. Het wordt jour nalist. Ze heeft verhalen ge schreven voor Vrij Nederland, Sportweek, Revu, Algemeen Dagblad en Margriet. Toch is het even schrikken als ze tegen haar verwachting in bij het NRC handelsblad wordt aangenomen als correspondent in China. Het zet in ieder geval haar leven flink op z'n kop want ze moet in augustus 2006 halsoverkop vertrekken. In haar boek Duizend dagen in China schrijft Vriesekoop over haar ervaringen. Niet alleen als correspondent maar ook over de hulp in de huishou ding, haar assistent en de angst Bettine Vriesekoop. die ze voelt als ze op reportage gaat en haar zoon in Peking moet achterlaten. Bettine Vriesekoop is zondag 13 februari te gast bij Zondag middag Literair in bibliotheek FOTO: CORNELIE DE JONG Noord aan het Bachplein. Aanvang 14 uur. Kaarten kosten 12,50 euro en zijn te koop bij de bibliotheek Noord en boekhandels Post Scriptum en Van Leeuwen. Schiedam In het Stedelijk Museum Schiedam is van 20 februari tot 16 mei de tentoonstel ling de Volkskrant Beel dende Kunst Prijs 2011 te zien. De genomineerden zijn: Nik Christensen, EsiriErheriene-Essi, Marijn van Kreij, Ahmet Ögüt en Jonas Staal. De vijf kunstenaars, rond de 35 jaar en werkzaam in Ne derland, zijn gekozen door specialisten uit de kunst wereld. Op zondag 10 april wordt tijdens een speciale uitzending van Kunststof TV (NTR) de winnaar en de publieksfavoriet bekend gemaakt door juryvoorzitter Joost Zwagerman. De prijs bestaat uit een cheque van 10.000 euro. Schiedam 'Hallo Hoera' van het duo Tjalling en Kees op zondag 13 februari is de allerlaatste ontbijtvoorstel- ling in Theatttr De Teerstoof. Tjalling is een rare kwibus die niet alles snapt, maar gelukkig is meneer Kees altijd in de buurt om hem te helpen. Kaarten re serveren bij dtf VW, telefoon nummer 010 473 30 00 Art Basel Miami Beach 2008. FOTO DOLPH KESSLER Schiedam Nostalgie voert de boventoon bij Jazzpodium Waterweg op zondag 13 februari. Dan zal de Andor's Jazzband Holland optreden. Deze negenledige band is gespecialiseerd in jazz uit de jaren 1922-1931. De Andor's Jazzband Hol land werd opgericht in 1978 en bestaat uit negen ervaren en veelzijdige muzikanten. Het repertoire vindt zijn oorsprong in de jaren twintig van de vorige eeuw; betove rend harmonieuze jazz zoals die destijds werd gespeeld door beroemde orkesten v als Fletcher Henderson's en Duke Ellington's. Daarbij worden zowel de originele ar rangementen toegepast als wel nieuwe. De Andor's Jazzband Holland speelt over het alge meen volledig akoestisch, met uitzonderling van de zang. In combinatie met de levendige performance wanen luisteraars zich in de vrolijke sfeervolle ambiance van een jazzclub uit de jaren twintig. Het gratis concert begint om 13 uur in de Giudici Kapel van het Stedelijk Museum Schiedam. Kinderen kunnen knutselen in 't Atelier van het museum. Andor's Jazzband Holland Met 'LOL Inclusive' viert de koningin van de kleurrijke type tjes haar jubileum. Tineke Schouten staat voor de twintigste keer met haar eigen onewomanshow in de Nederlandse thea ters. Van dinsdag 15 februari tot en met zaterdag 19 februari bezorgt zij, samen met haar zevenkop pige live-orkest, het publiek in het nieuwe Luxor Theater in Rot terdam een onvergete lijke avond. FOTO: PR Vlaardingen In Café/restaurant Loenz op de Markt is er vanavond (woensdag 9 februari) een lezing door psychosociaal therapeute Anne Bijlsma over individuele vrijheid ep, spirituele verbinding. Vrijheid hoort bij indi vidualiteit, evenals bij spiritualiteit. Vrijheid voor zelfontplooiing en vrijheid van denken horen bij een individualistische samen leving. Voor spiritualiteit schijnt die vrijheid ook te gelden: er zijn vele vormen van spiritualiteit, ook onder godsdienstige mensen. Met het begrip 'verbinding' ligt het ingewikkelder in onze westerse wereld. In de veel heid van overtuigingen en richtingen en belevingen is het voor velen moeilijk om verbinding te ervaren. Voor meer informatie: zie www.kronoz.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 37