Week Aan ramp ontkomen fflf au 1 klein krant .ni Jeneverstoker wordt directeur ^GRATIS KANS OP Opgeschikt door schietincidenten. Volgend huis? Woensdag 16 Februari 2011 Laatste nieuws Volg ons nu ook O! Twitter Actueel Altijd als eerste op de hoogte van het nieuws Klik en win Win twee kaarten voor Ernst en Bobbiei yrs Gaslekken op Havendijk nolte küchen OUD GOUD INLEVEREN? C. Verkade Rei fiusi Alweer geweld een Audi A3, Icd-tv's, iPad's en meer Samen met je hond of kat op de foto en win een prijs. Ga naar www.deweekkrant.nl/baasenbeest Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 7 Oplage 40 440 www.nieuwestadsblad.nl www.nieuwestadsblad.nl www.nieuwestadsblad.nl 1 De afgelopen maanden is er tot drie maal toe een gaslek geconstateerd onder het wegdek aan de Havendijk. Bewoners maken zich ernstig zorgen. "We zijn bang voor Moerdijkse toestanden." Marianne uan Velzen Schiedam Passeerende bewoners van de Havendijk roken in december voor het eerst een sterke gas- lucht ter hoogte van de kruising Poortugaalsestraat/Havendijk. De gewaarschuwde netbeheer der Stedin reageerde snel op de klachten. "Het was vuurwerktijd dus ontstond een gevaarlijke si tuatie," vertelt Tonny Slechte, voorzitter van de WE van de Poseidonflat. Het lek ontstond op een plek waar vooral zware vrachtwagens sterk moeten af remmen vanwege een verkeers drempel. Een aantal weken eer der werd op een andere plek in het wegdek eveneens een sterke gaslucht geroken. Hoewel ook Nu ook keukens op voorraad en binnen 24 uur geleverd Satjjnbloem 55 - Rotterdam Ommoord www.nottekeukensrotterdam.nl Let op onze Wij keren advertentie in de volgende deze krant! dag al uit! Juwelier Hoogstraat 90, 3111 HL Schiedam, Tel. 010 - 4267789 www.juwelierverkade.nl deze klacht snel is verholpen, beginnen bewoners in de omgeving van de Havendijk zich steeds meer zorgen te maken over de kwaliteit van het gasnet onder de Haven dijk. Zij vermoeden dat het buizenstelsel de krachten en trillingen van het zware vrachtverkeer en intensieve personenautoverkeer niet meer kan hebben. Bewoners willen zo snel mogelijk een onderzoek naar de oorzaken van de recente gaslekken in het net onder de Havendijk. "Stevin moet de boel goed gaan controleren," aldus Tonny Slechte. Zij hoopt dat de gemeente ook met maatre gelen zal komen om het ver keer af te remmen. "Er zou den verkeerspoortjes kunnen komen of een zogenaamde slalombaan. Er zijn best op lossingen te bedenken." Net beheerder Stedin denkt dat de recente lekkages op toeval berusten. Het leidingstelsel zou berekend zijn op zwaar verkeer. De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. UQGIim donderdag 17 februari havo/vwo 19.00-21.00 uur De nieuwe directeur uan het Jenevermuseum is een urouw Alwine van Winsen geeft al ge ruime tijd als vrijwilligster workshops Samen Stoken in de branderij van het museum en stookt zelf de befaamde Old Schiedam jenever. Meer op pagina 13. FOTO JAN VAN DER PLOEG vlogen open en er stapte politie uit in gevechtstenue, gewapend met karabijnen. Ik heb wel, even in mijn ogen gewreven. Het is alsof je in een Zuid Amerikaans land terecht bent gekomen." De bewoners van het anders vrij rustige Schiedam West zijn bruut opgeschikt door de inci denten die zich afspelen in het naast gelegen Nieuwland en ma ken zich zorgen over hun buurt. Zij zijn bang dat de criminaliteit ook in hun wijk zal toenemen. Bewoners van Nieuwland en Schiedam West maken zich ern stig zorgen over de veiligheid in hun wijken na een aantal schie tincidenten. Vorige week hield de politie zeven mensen aan in verband met een schietincident in de Van Beverenstraat. Dit was het derde schietincident binnen een paar maanden. Een aantal dagen eerder vond ook al een schietpartij plaats aan het Cort van der Lindenpad. Daarbij raakte een 20-jarige man ge wond. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de twee schietincidenten. Bewoners vragen zich ondertus sen af of zij nog wel veilig over straat kunnen. "Ik vraag mij serieus af of ik een kogelvrijvest moet aanschaffen," aldus een bewoonster van Nieuwland. Zij kon vanuit haar flat de schoten wisselingen tijdens de diverse schietpartijen horen. "Maandag reden een aantal ongemarkeerde auto's de straat in. De deuren Schiedam De politie heeft drie Schie dammers gearresteerd op verdenking van zware mis handeling van een plaatsge noot. Een 21-jarige Schie dammer reed zondagochtend tegen half vijf samen met een kennis in de auto op de Prin ses Beatrixlaan. De automo bilist werd door drie perso nen gedwongen te stoppen. De verdachten trokken de man uit de auto en hebben hem vervolgens zwaar mis handeld. Het slachtoffer werd geschopt, geslagen en gesto ken met een mes. De man raakte zo zwaar gewond dat er een Mobiel Medisch Team en- twee ambulances aan te pas moesten komen om hem te stabiliseren. De andere in zittende van de auto bleef ongedeerd. Zondagmid dag hield de politie twee mannen van 18 en 22 jaar uit Schiedam aan. Maandagavond hield de politie de derde verdachte aan. Het gaat om een 19-ja- rige vrouw uit Schiedam. De politie denkt dat de mishan deling een gevolg is van een ruzie in de relationele sfeer. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 VIDE "AUDI# KTV Met meer elan 25 vakzaken altijd bij u in de buurtl kijk in de bijlage iaüSSS en ga naar gratisp_rij2enfeest.nl POSTCODE LBt-OTEWlJM

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1