De bekendste bomei ons land woont in Sc ëmW LtlililZ ttLLVtü 3.99 8.99 15.99 11.99 10.99 13.99 Wijnstuntü iL»9 Henkes Jonge Jenever Famous Grouse Schotse Whisky 18*9 Limoncello Runer Citroenlikeur 44*9 Fireman Kruidendrank 14*9" Wyborowa Poolse wodka 1&49 Jazeker Te hoge rente Op zoek naar activiteiten in de buurt? Voor de grootste kollektie stoffen en fournituren Nieuwe kollektie voorjaarsstoffen 5^* (3 i' Het adres waar service tZ/tULiJZ/i; en lage prijzen samengaan Spuiweg 84-90 Dordrecht Tel. 078-6312828 Win kaarten voor HISWA 2011 Schiedamse dealers terroriseerden gebruikers -v Altijd actueel: de weekkrant.nl Montepulciano d 'Abruzzo Heerlijke stevige rode wijn HELE LITER HELE LITER 0.7 LITER 0.7 LITER HELE LITER DE BEURS VAN SCHIEDAM Mgr. Nolenslaan 514 -Schiedam Aanbiedingen geldig van 16-02 t/m 22-02-2011 Telefoon 010 - 4739002 de Column van Kees Risseeuw De Hypotheker Broersvest 64 3112 DG Schiedam Postbus 620 3100 AP Schiedam (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Al enige tijd is de discussie gaande tussen enerzijds de Consumenten bond en anderzijds 'de banken'. Het gaat over het renteniveau in Nederland en dan met name de hypotheekrente. Want, zo zegt de Consumentenbond, de hypotheekrente is ongeveer één procent te hoog! Dat is nogal wat, vindt u niet? Eén procent te hoog, dat is zelfs heel veel. Want stel, u heeft een hypotheek van 250.000,- en u betaalt bij een rentevaste periode van 10 jaar 1 te veel. Dat is maar liefst 25.000,- rente in 10 jaar tijd. Voorop gesteld dat u daar ongeveer 35% gemiddeld belastingvoordeel op heeft, betaalt u in die 10 jaar tijd nog altijd 16.250,- te veel. En dat is toch wel schrik barend veel geld. Het is bij ons al langer bekend. De rente die banken aan elkaar in rekening brengen, het zogenaamde euribor-tarief, is mede bepalend voor de hoogte van de hypotheekrente. Verder is ook de rente op de kapitaalmarkt van belang. Beide rentes zijn de afgelopen jaren extreem laag geweest, zeker onder druk van de economische crisis. Helaas hebben we gezien dat de hypotheekrente niet of nauwelijks is gedaald. De hypotheekrente vertoont zelfs een licht stijgende tendens daar waar dat helemaal niet nodig is. Banken verdienen dus geld aan de economische situatie. Nu is dat niet zo heel gek na de economische malaise waarbij banken de wind van voren kregen omdat ze veel te makkelijk en veel te hoge hypotheken hebben verstrekt. Maar dit slaat weer door naar de andere kant! Ik begrijp hierin de rol van de overheid en de Belastingdienst ook niet. Want hoe hoger de rente, hoe hoger het belastingvoordeel waardoor de Belastingdienst meer geld terug moet betalen. Zij zijn dus .ook gebaat bij een lagere hypotheekrente, maar daarover hoor je ze niet. Nu heeft de Belastingdienst onlangs al een dikke onvoldoende gekregen van de Consumentenbond, dus daar zit al wat wrevel. Maar het feit blijft dat we met zijn allen te veel rente betalen voor onze hypotheek en dat is niet gunstig voor de markt. We zijn er dus allemaal mee gebaat als de hypotheekrente lager wordt, wat ook makkelijk kan. Ik hoop dat de actie van de Consumentenbond succes oplevert en de hypotheekrente wordt verlaagd. Daar hebben we met z'n allen voordeel van. U kunt uw reactie mailen naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl Dichtbij www.nieuwestadsblad.ril www.modeltuinenzwanenburg.nl Aanleg sierbestrating en tuinhout ook bij U in de regio. Dames mode stoffen Kinderstoffen Kinderkamer en wiegbekleding Bruidstoffen Uitgebreid assortiment garen, borduurgaren, ritsen knopen, band, kant, satijn en taft lint e.d. Geopend: dinsd. t/m vrijd.9.00-17.00 dond.9.00-19.30 zaterd.9.00-16.00 NIEUWE SIERBESTRATING? Nu slechts ;l. stenen en zand, uitgraven, afvoer, aanleggen, trillen en 1 jaar garantie. Modeltuinen Zwanenburg IJweg 411, Zwanenburg 023/55 52 475 - 06 58 93 1561 Gratis ontwerp en vrijblijvende prijsopgave ook bij U thuis. www.deweekkrant.nl/actie Op het water Schiedam Drugsgebruikers uit Maasluis hebben de wijkpolitie aangesproken over het gedrag van hun Schiedamse dealers. Ze al konden al jarenlang niet stoppen met hun versla ving, omdat onder meer Khalid A. (44), Rachid B. (31) en Azzedine A. (24) hen intimideerden. Khalid zou een gebruiker zelfs onder bedreiging van een pistool tot afname van coke en heroïne hebben gedwongen. Uiteinde lijk legden verschillende gebruikers bij de politie belastende verklaringen over hun 'vaste dealers' af, waarna de Schiedammers konden worden aangehouden. Maar ook toen gingen de inti midaties door. Een Schiedamse vrouw kon zich bij de rechter-commissaris ineens weinig meer van haar dealer herinneren. "Omdat ik_ een zoontje heb," verduidelijkte ze. Bij hoog en laag ontkenden de Schiedammers onlangs in de rechtszaal iets met de intimida ties en drugshandel te maken te hebben. Volgens de officier van justitie zijn de eerder voor drugs handel veroordeelde Schiedam mers 'grote spelers' in de ver koop in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. De drie werkten onder de schuilnamen Farid, Hamza en Ali. Rachid B., die in november 2009 de politie bij de inval in zijn woning-in de Admi raal Trompstraat met een samoeraizwaard te lijf ging, had niets van doen met de daar aangetroffen speed en xte. «Die lagen in mijn brie venbus en kan iedereen erin gedaan hebben," meldt hij. Justitie eist tegen de 'zwaard vechter' een celstraf van twee jaar en de tenuitvoerlegging Van een eerdere celstraf voor drugshandel van een maand. Khalid A. hoorde dezelfde celstrafeisen met de tenuit voerlegging van een werk straf van 30 uur. Voor Azzedine A. eiste de aanklager 20 maanden cel. Huib Sneep woont in Schiedam weet alles van bomen. Hij is naast land schapsarchitect ook de bekendste bomenexpert van ons land. Ook in het buitenland is Huib Sneep geen onbekende in de bomen en groen wereld. Hij vertelt waarom het niet zo bijzonder is dat de gemeente in de loop van het jaar de zaag wil gaan zetten in zo'n 900 bomen in de stad. Marianne van Vehen Schiedam Huib Sneep noemt zichzelf boomexpert. Bij de benaming boomchirurg is de associatie met het kappen en snoeien. "Wat ik doe is veel breder." Al als jonge jongen zat hij het liefst tussen het groen. "We woonden naast de Planten tuin in de Warande. Ik was er na schooltijd altijd te vinden." Sneep volgde een studie land schapsarchitectuur en stichtte een eigen bedrijf, BSI Bo- menservice. Mensen en be drijven in België, Engeland en Frankrijk doen regelmatig een beroep op zijn expertise. Eén van zijn grootste wapen feiten was het verplaatsen van een eeuwen oude boom in het centrum van Den Haag. Die moest wijken voor de bouw van de Koningstunnel nabij het station. "Iedereen dacht dat de boom te oud was om nog overgezet te worden. Ik heb toen een techniek bedacht om de paarden- kastanje 70 meter verder te verplaatsen. De boom doet het goed en staat op de nieuwe plek eigenlijk beter.' Rooien Dat de gemeente Schiedam in de loop van het jaar zo'n Huib Sneep vindt het fijn wonen in Schiedam. "Er is relatief veel grr11- 900 bomen wil gaan rooien vindt hij niet verontrustend. "Vorig jaar is door de gemeente een uitgebreide inspectie uitge- 'Bomen takelen in de loop der jaren af, net als mensen' voerd. Wat nu gebeurt is eigen lijk een inhaal operatie over een periode van vijf jaar. De bomen die het veld moeten ruimen zijn ziek of gevaarlijk. Bomen takelen in de loop der jaren, net als men sen, af. Daarnaast zijn er onge veer 300 jonge bomen die niet öp gang zijn gekomen omdat ze, bijvoorbeeld, op een slechte plek zijn neergezet." De boomexpert erkent wel dat bomen vaak het kind van de rekening zijn in de steden. "Als een stad nieuw bouw pleegt binnen de contou ren dan gaat dat bijna altijd ten koste van de groene gebieden. Het alternatief is bouwen in de buitengebieden, zoals Midden Delfland, maar ook dat stuit op verzet. Het zal een eeuwige dis cussie blijven."

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 2