SCHIEDAM De poorten van Schiedam Kom naar de Energie-avond! ENERGIEavunu Wijkoverleg Schiedam Woudhoek Gemeentelijke Belastingen y SLAPEND RIJK W0RDEN7J I Aanslagen gemeentelijke heffingen 2011 gemeente Schiedam h'BE Bij archiefonderzoek kan men leuke dingen tegenkomen, iets waar wij bij het Gemeentearchief Schiedam natuurlijk al een zeer sterk vermoeden van hadden. Een bezoeker die in het archief van het Stadsbestuur onderzoek verricht, kwam onlangs bij archiefstukken uit 1637 een tekening tegen van de Hoofdpoort. De schets was voorna melijk bedoeld om de positie van de ernaast gelegen percelen aan te geven. De in 1481 gebouwde Sint Christoffel- of Hoofdpoort was één van de toegangen tot de stad, en had twee kenmerkende torentjes. Vandaar ook dat men de straat waar deze aan lag de Torentjesstraat noemde. Omdat de bekende school meester Gerrit Verboon hier geboren is, kreeg de straat later diens naam. 'De Torentjes' zoals de poort ook wel werd genoemd, stonden onge veer op de plaats van de HAV-Bank. Het poortgebouw verdween door sloop in 1858. De Hoofdpoort was eeuwenlang één van de herkenbare gebouwen in Schiedam, samen met de Rotter damse Poort, het slot Mathenesse, het Leprooshuis en de Overschie- se Poort. Gelukkig hebben we in de stad weer nieuwe iconen, want t r van dit rijtje is alleen de ruïne van Mathenesse nog over! P.S. Op onze webstek archief, schie- dam.nl staat een groepsfoto met daarop Schiedamse kinderen die van juli tot augustus 1942 in Groot Dennenlust op de Veluwe verbleven. Wie herkent zich op deze foto of kan ons helpen met de identificatie? Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag ge opend van 9.00 uur tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde ver dieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. GEMEENTEARCHIEF Het Gemeentearchief bewaart in formatie over Schiedam en Schie dammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Weet u hoe hoog uw energierekening is? En wilt u te weten komen hoe u daar op kunt besparen terwijl uw huis even comfortabel blijft? Kom dan op woensdag 9 maart naar De Erker of op donderdag 17 maart naar wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam. Op deze avonden ziet en hoort u alles over energiebesparende maatregelen. De Energie-avond vindt plaats op woensdag 9 en donder dag 17 maart van 19.30 tot 21.30 uur. U kunt binnenlo pen wanneer het u uitkomt. Zelf energie besparen Tijdens de Energie-avond is er een energieadviseur die laat zien wat u allemaal kunt doen. Ook leert u eenvou dige manieren om energie te besparen, zoals het aan brengen van radiatorfolie en het plakken van tochtstrips. En om u alles te vertellen over de mogelijkheden in uw specifieke woonsituatie, zijn er adviseurs van verschil lende bedrijven. Kijk voor meer informatie op: www. energieloket.nl/stadsregiorotterdam/thuis. Tijdens de Energie-avond kunt u dus alles vragen wat u altijd al heeft willen weten. Zorg dat u erbij bent. Dan zit u er straks ook warmpjes bij! KOM 9 OF 17 MAART NAAR DE Kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl of www.energieloket.nl Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats- 5. Stand van zaken wijkbudget vouchers le tranche .vinden op: Datum: dinsdag 15 maart 2011 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Tijd: aanvang 19.30 uur, einde 22.00 uur Agenda Tijdens deze vergadering wordt onder meer gesproken over: 1. Opening 2. Informatie over het Europees Jaar van de vrijwil liger door Jan Bostelaar, coördinator vrijwilligers werk van de gemeente Schiedam 3. Verslag bijeenkomst 18 januari 2011 4. A4 2011 6. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 7. Rondvraag 8. Sluiting afscheid Marcel Kreuger Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, de heer Chris Stuart. Hij is telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Woudhoek'. Kort geleden zijn de aanslagen Gemeentelijke heffingen 2011' verzonden. Onderstaand aanvullende informatie hierover. Stijging belastingtarieven De gemeentelijke belastingtarieven zijn ten opzichte van 2010 gestegen. Voor wat betreft de onroerende-zaakbelasting (OZB) is de stijging beperkt gebleven tot de inflatiecorrectie (dit jaar 1,5%). Dit is de jaarlijkse aanpassing in verband met prijsstijgingen. Gebleken is dat de tarieven afvalstoffenheffing en rioolheffing niet kosten dekkend zijn. Mede gelet op de huidige financiële situatie van de gemeente Schiedam is daarom besloten de tarieven van deze heffingen in een aantal stappen kostendekkend te maken. Verder is bij de hondenbelasting het dubbele tarief voor de tweede en volgende hond verlaagd en gelijkgesteld aan het tarief voor de eerste hond. De tarieven zijn in december 2010 door de gemeenteraad vastgesteld. Tarieven De tarieven voor 2011 bedragen: Afvalstoffenheffing eenpersoonshuishouden: 253,56 Afvalstoffenheffing meerpersoonshuishouden: 299,04 Hondenbelasting per hond: 112,44 Rioolheffing per aansluiting (woning of bedrijfspand): 171,20 De tarieven voor de OZB bedragen een percentage van de WOZ-waarde. De WOZ waarde bepaalt mede het bedrag dat u uiteindelijk aan de belasting moet betalen. De OZB-percentages bedragen: Voor eigenaren van woningen: 0,1035 Voor eigenaren van niet-woningen: 0,216 Voor gebruikers van niet-woningen: 0,171 De invloed van de economische crisis op de WOZ-waarde van 2011 De WOZ-waarde van uw woning of bedrijfspand is bepaald naar waardepeil- datum 1 januari 2010 en is geldig van 1 januari 2011 tot en met 31 december 2011. De effecten van de economische crisis op de onroerendgoedmarkt zijn ook in Schiedam zichtbaar. Dit kan een daling van de WOZ-waarde van 2011 ten opzichte van 2010 betekenen, maar dit hoeft niet altijd het geval te zijn. Als uit verkoop- of huurgegevens blijkt dat de waarde rond de waardepeil- datum gelijk is gebleven of zelfs is gestegen, dan kan dit betekenen dat ook de WOZ-waarde gelijk is gebleven of gestegen. Ook specifieke zaken als verbouwingen kunnen een stijging van de WOZ-waarde tot gevolg hebben. Kwijtschelding Ook aan mensen die in aanmerking komen voor kwijtschelding wordt een aanslagbiljet toegezonden. Op het aanslagbiljet staat vermeld voor welke belastingen kwijtschelding is verleend. Als er nog geen kwijtschelding is verleend en daar gelet op het inkomen wellicht wel aanleiding toe bestaat, kan alsnog kwijtschelding aangevraagd worden voor de onroerende-zaakbe lasting, de afvalstoffenheffing en de hondenbelasting voor de eerste hond. U kunt kwijtschelding aanvragen via een speciaal aanvraagformulier voor kwijtschelding. Gespreide betaling van uw aanslag De gemeentelijke heffingen staan zoveel mogelijk op één aanslagbiljet. Als het totale aanslagbedrag hoger is dan 50,00 en lager is dan 2.000,00 betaalt u het verschuldigde bedrag in acht maandelijkse termijnen, ipits u de afdeling Gemeentelijke Belastingen machtigt of heeft gemachtigd tot automa tische incasso. Anders moet de aanslag in één termijn, te weten drie maanden na de dagtekening van het aanslagbiljet, worden voldaan. Een machtigingskaart kunt u aanvragen via telefoonnummer 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Als u deze ondertekent en vóór 1 april terugstuurt, wordt het bedrag van de aanslag automatisch en in termijnen van uw rekening afgeschreven. Als de machtigingskaart na 1 april 2011 bin nenkomt, vindt de incasso in minder termijnen plaats. Dit betekent dat het te incasseren bedrag per maand hoger zal zijn. Gespreide betaling met een machtiging kost u uiteraard niets extra. Wijzigingen inzake automatische incasso, geef ze op tijd door! Wanneer u al deelneemt aan de automatische incasso en u deze wilt beëin digen of een wijziging van uw rekeningnummer wilt doorgeven, dan kunt u gebruik maken van de (paarse) wijzigingskaart die u kunt aanvragen (telefo nisch op 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl). Digitale nota U kunt zich ook aanmelden voor de digitale nota. U ontvangt dan volgend jaar de aanslag digitaal via de website van uw bank. Hiervoor gaat u naar de site van uw bank om u aan te melden of kijkt u op www.viamijnbank.nl. Deze service geldt öp dit moment alleen voor klanten van de ABN AMRO, ING en Rabobank. Informatie Meer informatie over de aanslag, de betaling, kwijtschelding, het indienen van bezwaar en de WOZ-waarde vindt u op de website www.schiedam.nl. Ook kunt u bellen met de afdeling Gemeentelijke Belas tingen, tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 10