Geuzenplein wordt flink stuk opgetild Nu de eerste 3 maanden gratis Interactieve TV Op de hoogte Nieuws dichtbij en ver weg Stem mee over actuele onderwerpen Waar staat het omleiding verkeer vast Ondernemen doe je in Schiedam Bij het Attes-üvéén Pakket met Interactieve TV, Internet en Betten /mnd ir Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 maart 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 13 www.deweekkrant.nl Poll - www.nieuwestadsblad.nl Verkeersinformatie www.deweekkrant.nl Zaken www.nieuwestadsblad.nl Nog een paar maanden en dan gaat het Geuzenplein in de Woudhoek op de schop. Het winkelcentrum krijgt een flinke opknapbeurt. De werkzaamheden moeten in de zomervakantie starten en medio december worden afgerond. De winkeliers zijn voorzichtig positief, zo blijkt uit een rondgang van het Nieuwe Stadsblad. Bart van der Linden Schiedam Het is voor de winkeliers op het Geuzenplein dan te hopen dat de 'logistieke chaos' bij de Scheep vaartweg (zie kader) verleden tijd is. Terug naar het Geu zenplein, iets verderop gelegen. Daar staat op deze druilerige za terdagmiddag de parkeerplaats vol met auto's. Een jongen haalt nog maar eens een rek vol met nieuwe planten uit een busje. Zo op het eerste gezicht is niet te zien dat het plein er slecht aan toe is. Maar schijn bedriegt. Want volgens Roland Hazebroek van Primera Woudhoek is het 'wan delniveau flink verzakt'. De ene kant van het plein ligt hoger dan de andere kant. En dus moet dat gelijk worden getrokken. "Alles gaat eruit", vertelt Hazebroek. "Het plein, de parkeerplaatsen, alles." Bij de herinrichting wordt het plein opgehoogd en ook de ver- Winkeliers voorzichtig positief over werkzaamheden lichting zal worden aangepakt. Hazebroek: "De gemeente heeft aangegeven alles gefaseerd te gaan doen." Hij hoopt dat de klus voor december geklaard is. "Ik houd me hart vast. Als het niet op tijd af is komen er wel rijplaten te liggen." Deson danks vreest hij omzetdaling. "Dan gaan de mensen naar de concurrentie. Hof van Spaland bijvoorbeeld, hier vlakbij." Ook de dames van Drogisterij den Tuinder willen hun zegje wel doen. Ze vinden het een goe de zaak dat het plein nu eindelijk eens wordt aangepakt. "Ik hoop dat het mooi wordt", aldus de eigenaresse. Positief zijn ze over de nieuwe bestrating. "En we krijgen ook ondergrondse con tainers", aldus de eigenaresse. Toch klinkt er ook enige scep sis in hun woorden door. "We zijn een paar keer naar een bij eenkomst geweest, maar daar werd amper naar de winkeliers geluisterd. Ze gaan toch wel hun eigen gang." Nee, ze hadden liever gezien dat de gemeente wat eerder was begonnen. "Zo in april of mei. Dan waren ze in november klaar geweest. Nu komt alles achter elkaar", zeggen ze daarmee ook verwijzend naar de chaos bij de Scheepvaartweg. De eigenaresse voorspelt even- Winkelcentrum Geuzenplein gaat op de schop. eens omzetverlies. "Ik moet ze ker rekening gaan houden met mijn inkopen.'" De eigenaar van computerwin kel Mycrocom, al zeven jaar ge vestigd aan het plein, is kort en bondig in zijn oordeel. "Goed dat ze het aanpakken. Er is sprake van enorme verzakkin gen. De plannen moeten zeker tot verbetering kunnen leiden." Verkeersoverlast Bij werkzaamheden aan de Scheepvaartweg is een breuk jn de riolering ontstaan. Het euvel zorgt voor flink wat ver keersoverlast in de wijk. Met name de omliggende basis scholen ondervinden hinder van de toestroom aan auto's, die voorbij razen. Een noodbrug en verkeersre gelaars moeten de problemen voorlopig het hoofd bieden. 0 Sluiten TV-gids J2 Radio [programma Gemist j g§ Opnames Videotheek Mijn Info Instellingen kpn winket kpn.com 0800 0115 ch Deze prijs geldt voor het Alles-in-één Pakket i.c.m. KPN Internet Basis. Vraag de verkoper naar de voorwaarden of kijk op kpn.com.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 13