Holle ruimte onder de weg Eva en Britt kampioen Volg ons en win een prijs Knk&Win Wat vinden uw kinderen van het nieuws? Oude bandjes afspelen Blader door het digitale krantenarchief Culinaire bridgedrive Eetclub in De Wissel Inloopconcert Koopzondag in de binnenstad Leer de taal van dromen Kerkdiensten Bouw van duurzame ondergrondse waterberging is van start gegaan Klein Nieuws Meer groen in de wijk Altijd aètueel: de weekkrant.nl woensdag 2 maarkïöll Nieuwe Stadsblad pagina iK 430 leerlingen van openbare Daltonbasisschool De Klinker gingen op de laatste dag voor de uoorjaarsuakantie de straat. Verkleed en wel, want het is immers bijna carnaval, gingen zij in optocht door de straten in de wijk. De traditionele stoet was een onderdeel van de carnavalsviering door alle groepen en de peuterspeelzaal van de school in Schiedam-Noord. FOTO: PR Twitter mee http://twitter.com/Klik_en_Win Schrijf mee www.nieuwestadsblad.nl USB walkman www.deweekkrant.nl/webwinkel Krant gemist? www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Innerwheel Schiedam viert het 60 jarige jubileum za4 terdag 19 maart met een culinaire bridgedrive. De opbrengst is bestemd voor de vervaardiging van een maquette van het Huis te Riviere, waarvan alleen de ruïne naast het stadskantoor is overgebleven. De bridge-, drive wordt gehouden in de Wilgenburg aan het Land. van Ris 5. Deelname kost 25 euro per persoon. Opgegeven bij Willy Reppel, tel 010 470, 72 47 of e-mail naar w.rep@ kpnplanet.nl Schiedam Inloophuis De Wissel aan het Broersveld start een eetclub, die elke tweede donderdag van de maand bij elkaar komt. De eerste keer is op 10 maart. Kok i Wim bereidt een driegan gen-menu. Aanvang 17.30 uur. Lekkerbekken mogen voor 5 euro aanschuiven. Aanmelden voor 9 maart via tel. 4707100. Schiedam Het inloopconcert in de Grote kerk wordt zaterdag 5 maart verzorgd door het 50 leden tellende christelijk! mannenkoor Excelsior uit Hendrik-Ido-Ambacht. f Dirigente Uona Vooijs heeft een aantrekkelijk program-, ma samengesteld. Haar echtgenoot, Edwin Vooijs, zorgt voor de orgelbegelei ding. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Schiedam In de binnenstad van Schiedam is het 6 maart i koopzondag. De winkels zijn van 12 tot 17 uur geopend. In de Nieuwe Passage kunnen kinderen terecht bij een workshop 'kleurbeker maken'. Verder wordt deze zondagmiddag muzikaal opgeluisterd door de dixieland van de 'Swing Masters'. Schiedam Bij de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap NPB gaat 8 maart de cursus 'Dromen als een weg naar wijsheid' van start. De cursus is bedoeld voor mensen die de- taal van dromen willen le ren verstaan en creatief wil len omgaan met dromen. Docenten zijn Ro6s Cramai en Maja Nieuwenhuis. Kos| ten bedragen 50 euro. Meer informatie: 06 29 26 73 05 of 010 - 426 77 02. Hersteld Hervormde Gemeente, Plantagekerk. Zondag zijn er diensten om 10 uur voorganger ds T.J. Kamerbeek en om 16 uur dienst, voorganger ds. N. van der Want. Hersteld Hervormde Ge meente 10 uur in het Accent College, ds. L .D. Burger en 15.30 uur in de Grote Kerk, ds. J. Koppelaar. (H. A.) Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10 uur Grote Kerk Ds. M. Russchen - Cantatedienst Vaste Burg Ds. T. Smit. Dorpskerk Ds. J.v.d. Pep pel (doop)De Ark Pastor A.v.d. Bos jeugddienst. Gro te Kerk 4 maart - meditatie vanaf 12.30 uur. In de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk gaat Pater Lep de Jong O.P. voor in de Eu charistie. Zaterdag 17 uur met pianomuziek van Piet v.d.Helm, Zondag 11 uur met samenzang o.l.v. Jan Meisters. Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk zondag om 9.30 uur drs P.G.Sinia H.avondmaal en om 16.30 uur drs C.M. van der Klis. Bij de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap, Westvest 90, is er zondag een dienst om 10.30 uur voorganger nog niet bekend In de Kapel van Franke- land is er zondag om 10 uur Eucharistieviering met voor ganger Pater K. Veltman m.m.v. het Liduinakoor. In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.30 uur een eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Voorganger is pastor Char les Duynstee. Om 11 uur is er een Engelstalige eucharis tieviering. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predicatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Marti- nusparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om lluur, dinsdag om 9.15 uur: eucharistieviering. Britt van Ham (rechts) van De Violier en Eva de Vos van de St. Jozefschool zijn voorleeskampioen in Schiedam. 23 februari vond in Bibliotheek Waterweg de lokale voorronde plaats van de Nationale Voorleesstrijd. Britt en Eva gaan door naar de kwartfinale die op 30 maart wordt gehouden in Bibliotheektheater Rotterdam. FOTO: GREET VAN NORDE Zou hij zich kunnen bedwin gen? Als waterbeheerdes- kundige zou prins Willem Alexander 11 maart eigenlijk even stiekem een kijkje moe ten nemen bij dè bouw van de bijzondere ondergrondse waterweging bij Schieveste. Door de redactie Schiedam Waarschijnlijk laat het protocol zo'n nieuwsgierig ongepland uit stapje niet toe. De prins wordt die maandag verwacht in Vlaar- dingen om de uitreiking van de Geuzenpenning bij te wonen. Een kijkje nemen bij de bouw werkzaamheden in Schiedam zou toch zo gek nog niet zijn. De gemeente bouwt in Schie veste een waterberging en doet dat duurzaam en ondergronds. Het innovatieve systeem voor de opvang en afvoer van het hemel water rondom NS-station Schie dam Centrum werkt zonder ge bruik van energie. Hemelwater wordt vertraagd afgevoerd naar de nabijgelegen Schie. De vorm van de waterberging is opvallend. Voor reizigers die op het NS-station op de trein wach ten, lijkt op een enorme opslag van plastic krukken of tafels. Dat blijkt eigenlijk niet zo heel Het oogt als een enorme opslag voor plastic krukken of tafels ver bezijden de waarheid. Alleen zullen de krukken/tafels nooit als zodanig gebruikt worden. Het zijn 'watershells'. Daar bovenop wordt een weg aangelegd waar door onder de weg holle ruimtes ontstaan en daarin wordt het regenwater opgevangen. Er is bij Schieveste gekozen voor een dergelijke ondergrondse water berging omdat er in het gebied nauwelijks ruimte is voor een vij ver of singel om het regenwater op te vangen. Woensdag 23 februari werd het startschot voor de bouw gegeven door Ingrid ter Woorst van het Hoogheemraadschap van Delf land en Schiedams wethouder Maarten Groen. Wie weet volgt maandag 11 maart nog zo'n hoogwaardigheidsbekleder? Wij zijn Melissa, Mirza en Selien en wij schrijven de eerste kindercolumn voor obs De Txpubadour. In het Nieuwe Stadsblad hebben wij twee artikelen gezien waar wij op willen reageren. Als eerste een artikel over de tram. De tramrail is doorgezakt in Schiedam-Noord en dat vinden wij niet leuk. Wij gebruiken de tram best vaak en die rijdt nu veel te weinig. Er rijdt nu wel een bus langs de haltes. Dat is wel goed maar de bus gaat veel langzamer dan de tram. Wij vinden dat er een goed onderzoek moet komen hoe het kon gebeuren, want het duurt nu al heel lang en veel mensen heb ben er last van. Het tweede artikel ging over het groen in Schie dam. De gemeente gaat in Schiedam meer nieuwe bloemen en planten neerzetten. Het wordt een stuk groener. Wij vinden dit heel erg goed. Als je kijkt in andere steden in Nederland zie je daar heel veel bloemen en planten en in Schiedam iets minder. Wij vinden dat de gemeente Schiedam hier wel wat aan moet doen. Ook hier in de wijk kan het wel wat meer. Er is wel een nieuw park gekomen maar daar staan bijna geen bomen. Er moet dus meer groen in de wijk komen en de tram moet weer gaan rijden, dat is ook beter voor de natuur in Schiedam! Melissa (11), Mirza (11) en Selien (13) Obs De Troubadour In deze rubriek reageren kinderen op het nieuws. Reageren? Ga naar: www.nieuwestadsblad.nl Column

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 18