Je eigen droom midden in de stad te koop] appartementen in Schiedam-Groenoord Ideaal voor in kleine hal Het hele aanbod compleet Ontsnap via deze ladder Genieten van je eigen groen Op zaterdag 5 maart 2011 tussen 11.00 en 12.00 uur zijn op de volgende adressen de deuren open: Kijk voor ons actuele woningaanbod op WWW.WOOnplllS.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 maart 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 39 Flip hook kapstok www.deweekkrant.nl/webwinkel Woning kopen? www.ankebodewes.nl Brand! www.deweekkrant.nl/webwinkel J^inontwerp www.govertvisser.nl Govert Visser en Yvonne Koorengevel wonen in hartje Schiedam. Hun moderne witte huis valt meteen op aan de Oostsingel, waar alle geveltjes herinneren aan voorbije tijden. Vanuit hun metershoge serre en enorme tuin kijken ze 's avonds op de achterkant van de fraai verlichte Liduina Basiliek. Een droom die ze zelf creëerden. Een prachtig voorbeeld van geslaagd particulier opdracht geverschap. Wonen Schiedam Govert is tuinvormgever. Over zijn tuinen zegt hij op zijn web site: "Als ontwerper moet ik de eigentijdse ideeën overstijgen om te komen tot een ontwerp dat kan concurreren met de tijd zelf." Yvonne werkt bij het Mi nisterie van EL&I, directie ken nis en innovatie. Hun woning is een voorbeeld van een tijdloos ontwerp dat met veel kennis en innovatieve ideeën is neergezet. In 1986 zochten Govert en Yvonne contact met makelaar Anke Bodewes. "Zij ging goed op onze persoon in: wie ben je, wat zoek je? En ze handelde snel en accuraat." Ze wilden 'een flink buiten' en waren bereid de handen uit de mouwen te-ste ken. Doel: een eigen huis met een eigen identiteit bouwen. Ze Je eigen huis bouwen. Het kan ais je maar doorzet stuitten ze op het verzakte pand aan de Oostsingel met bijna'600 vierkante meter eigen grond. "We troffen een leuke ambtenaar die onze schets voor binnenste delijke vernieuwing meteen zag zitten. We wilden het oude pand slopen en iets moderns bouwen. Hij zag in dat je een straat met historische aspecten recht doet als je die afsluit met een pand dat naar de toekomst wijst." Niet over rozen De sloop en nieuwbouw gingen bepaald niet over rozen. Veel na bestaanden over de hele wereld moesten tekenen voor de ver koop van het huis. Verzet vanuit de wijk vanwege de moderne gevel. Een aannemer die failliet ging. Bouwstilstand waardoor alles inregende. Tijdelijk op het beton leven, veel bij vrienden douchen en een verjaardag vie ren met slingers van bouwma teriaal. Maar er zat gelukkig ook veel mee! De gemeente wilde een stuk van hun grond kopen voor de nieuwbouw aan het Land van Ris. In ruil liet de gemeente het huis slopen en hun grond bouw rijp maken. Ook met kennissen werd ruilhandel gepleegd en ér werden zoveel mogelijk materi alen hergebruikt. Govert Visser en Yvonne Koorengevel bij hun woning in hartje Schiedam. FOTO: AAD VAN DER GRIENDT Een goede raad voor wie ook een eigen huis wil bouwen? "Hard werken, creatief denken, blijven doorzetten en het vooral leuk blijven vinden!" En is met het vervullen van deze droom alles klaar? "Nee! Je moet constant een prikkeling blijven zoeken", vindt Yvonne. "Altijd over je eigen grenzen blijven kijken. Je eigen vrijheid schrijven." Anke Bodewes In 2011 is Anke Bodewes 25 jaar makelaar. Elke maand laat zij u kennis maken met een inspirerend verhaal over wonen en leven. Open Huis: m Schubertplein 108 Schubertplein 138 Bachplein 181 J. Oreliosingel 5 J. Oreliosingel 49 J. Oreliosingel 53 D. Schaferplein 136 - 4 kamerappartement op de 6e etage - 4 kamerappartement op de 7e etage - 4 kamerappartement op de 7e etage - 5 kamerappartement op de le etage - 4 kamerappartement op de 5e-etage - 5 kamerappartement op de 5e etage - 3 kamerappartement op de 6e etage De verkoopprijzen zijn vanaf 112.500 k.k. tot 135.000,- k.k. Onze ruime appartementen zijn vrijblijvend te bezichtigen. Nieuwsgierig? Kom gerust langs! We heten u van harte welkom. Voor meer informatie: T: (010) 204 51 00, E: verkoop@woonplus.nl Valeriusstraat 3-5 3122 AM Schiedam T. (010) 204 51 00

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 39