Er is méér tijdens 'de nacht' Prifemgetallen 1 De zink centraal in 't Huis te Poort Jeneverstad dé plek voor fijnproevers Paarden en oorlog op geheel eigen wijze Piet Piraat maakt de hele regio onveilig Het circus komt naar de stad Wandelen door Midden-Delfland en Oeverbos Elke week meer agenda op de site tl. Roos Jonker in d'Oude Stoep Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Spektakel www.th9ateraandeschie.ni Verwacht www.circusstad.nl Er op uit in 't groen www.zuid-holland.nl Meer agenda www.deweekkrant.nl Schiedam In 't Huis te Poort wordt op vrijdag 4 maart kennis ge maakt met het muziekinstru ment 'de zink' ook wel bekend als de cornetto. De zink is een lang, gebogen blaasin strument, waarvan de klank volgens sommigen, die van de menselijke stem benadert in warmte en wendbaarheid. I In 't Huis te Poort brengt de aimabele chevalier Tubéry, ondersteund door de Belgische klavecinist David van Bouwel het programma Musica Mediterrana. Het wordt een zonnige muzikale reis langs de Middellandse Zee, met renaissance- en barokmuziek uit Zuid- Frankrijk, Spanje en Italië Aanvang 20.15 uur. Een kaartje kost 17,50. Reser veren kan via advander- kouwe@gmail.com Schiedam Fijnproevers kunnen zich in het weekend van 12 en 13 maart twee dagen lang onder dompelen in dé jeneverstad van Nederland: Schiedam. Dan vindt het Jenever Festival plaats, waar vrijwel alle Ne derlandse distilleerderijen zich presenteren. Speciaal voor dit weekend heeft VW Schiedam zes aantrekkelijke arrangemen ten samengesteld. In het karakteristieke muse- umpand van het Jenevermu seum aan de Lange Haven kunnen bezoekers tijdens het Jenever Festival ruiken en proeven van vele jenevers. Naast de Branderij van het Jenevermuseum, Dirkzwager, Kethel 1 en UTO Nederland, presenteren onder meer Lucas Bols, Hooghoudt Groningen en H. van Toor Jz. Vlaardin- gen hun jenevers. Deskundi gen geven speciale master- classes waar men dieper ingaat op de geheimen van de verschillende soorten jenever, mensen kunnen jenever proeven en er zijn verschillende boeken over de kunst van het distilleren verkrijgbaar. Voor iedereen die Schie dam wil ontdekken in dit jeneverweekend, heeft VW Schiedam zes aantrekkelijke arrangementen samen gesteld. Zo is een bezoek aan het Jenever Festival te combineren met Ontdek Culinair Schiedam, een molendiner in Restaurant De Noordmolen of een workshop jeneverkruiken beschilderen bij Galerie Jabelle/Jacques Tange. I Meer info via www. ontdefeschiedam.nu Incitio-NL is t te zien in Pand Paulus. FOTO:PR Schiedam De tentoonstelling Incitato- NL is van 6 tot en met 27 maart te zien in Pand Paulus. Het project van Geertrui van de Craats Vaissier is als een vervolg op een werkperiode tijdens het Incitato Art Camp in Targu Secuiesc, Roeme nië in 2008 Van de Craats Vaissier laten in Pand Paulus werk zien dat een reactie is op het werk dat zij in Roemenië hebben gemaakt: beide kunstenaars verbeel den zowel in Roemenië als in Schiedam het thema 'paarden en oorlog' op een geheel eigen wijze. De opening van INCITATO1 NL vindt plaats op zondag 6 maart om 16.00 uur. Natuurlijk is het hartstikke leuk om zoveel mogelijk musea te bezoeken tijdens de Rotterdamse Museumnacht op 5 maart. Maar toch, een hele nacht alleen maar kunst kijken is ook voor de meest doorwinterde kunstziel te veel. Deze krant zet de leuk ste 'luchtige tussendoortjes' voor je op een rij. Door Daphne Koenders t> Rotterdam Lange wachttijden voor de museumnachtbussen of dure chipkaarten voor de trams en Vlaardingen Jazz-zangeres Roos Jonker treedt op donderdag 3 maart op in Café d'Oude Stoep in de Smalle Haven straat. Het concert start om 22.30 uur. Roos Jonker begon op jonge leeftijd met zingen en het spelen van saxofoon, harp en piano. Op 16-jarige leeftijd speelde zij in haar eerste band Hot stuff. Hierna studeerde ze aan het conservatorium van Amsterdam, waar zij in 2004 haar bachelor en in 2006 haar master-graad in jazz haalde. Tijdens haar studie speelde Jonker onder andere met Benny Sings en trad ze op tijdens het North Sea Jazz Festival. metro kun je omzeilen door je te laten vervoeren door de tandems van het Oogzieken huis. Het ziekenhuis zet samen met de Koninklijke Visio, expertisecentrum voor slecht ziende en blinde mensen, van 21.00 tot 00.00 uur tandems in om bezoekers van de ene naar de andere plek brengen. De tandems vervoeren je van diverse musea naar de Oog boulevard aan de Schiedamse Vest. Hier is een expositie te zien van werk gemaakt door visueel beperkte kunstenaars. Stap achterop een tandem en laat je meenemen in de wereld van licht en donker. Eenmaal aangekomen kun je 'blind' wijn proeven. Speurtocht Breng wat spanning in je wan delingen van het ene naar het andere museum en ga op zoek naar de posters van Beeld collectief Leopold die op de verschillende locaties van de Museumnacht hangen. Scan de QR-code met je smartp- hone en verzamel zo twintig korte films. De korte films zijn close-ups van gezichten. Elke film verbeeldt een emotie. De gezichtsuitdrukkingen zijn het resultaat van een onderzoek naar de mogelijkheden en be perkingen van de aangezichts spieren. Uitpuffen Even bijkomen? In samenwer king met cartoonist Kito orga niseert het Centrum Beelden de Kunst (Nieuvye Binnenweg 75) de Kunsstriplounge. In een kartonnen stripleeslounge kun je je heerlijk nestelen met een stripboekje. Ondertus sen kijk je naar striptekenaar Wasco, die live de sterren aan de hemel tekent, of je kunt zélf een stripboek maken met Kito en Vincent. Liever lekker dansen? Dat kan met Ollie Q and the deep six. Genoeg te zien en te doen tijdens de Museumnacht. FOTO: ROTTERDAM IMAGE BANK 'DAARZIJN'

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 45