Gemeentebericht '"Kfi Geslaagde eerste bijeenkomst Klankbordgroep A4 Vandaag Provinciale Statenverkiezingen gemeente Schiedam fcf-C (df Gemeente Schiedam ontwerpt momenteel plannen voor het tun neldak van de toekomstige A4 Delft-Schiedam, ten noorden van de Brederoweg. Bij de uitwerking van deze plannen worden verte genwoordigers van omwonenden en belanghebbenden betrokken via onder meer een klankbordgroep. Donderdag 24 februari vond de eerste bijeenkomst van de Klank bordgroep A4 plaats. De wet houders Maarten Groene en Ad Mostert waren bij deze 'aftrap' van de Klankbordgroep aanwezig. De Klankbordgroep A4 wordt ge vormd door vertegenwoordigers van omwonendenorganisaties en bewonersgroepen uit Woudhoek, Groenoord en Vlaardingen-Holy, het verpleeg- en reactiveringscentrum DrieMaasStede en het Schiedams Overleg Bewoners Organisaties (SOBO). Tijdens de eerste bijeenkomst heb ben de leden van de Klankbordgroep nader kennisgemaakt met elkaar en (onder leiding van Jan Eikema, voor zitter van de klankbordgroep) uitge wisseld wat verwacht mag worden van de leden van de klankbordgroep, wat zij van de klankbordgroep kun nen verwachten en wat de spelregels zijn voor deelname. De klankbordgroep denkt mee Het raadsbesluit van 23 september 2010 ('Alles onder één Dak') en de verdere uitwerking daarvan, het flexibel casco ontwerp, vormen het vertrekpunt voor de klankbordgroep. Bij de invulling van het tunneldak ligt de nadruk op sport, recreatie en groen. De klankbordgroep denkt met gemeente Schiedam mee hoe deze voorzieningen op en rond het I De deelnemers van Klankbordgroep A4. Foto: Jan van der Ploeg tunneldak ingepast kunnen worden. Hierbij komen aspecten als bereik baarheid en parkeren, maar oók de leefbaarheid in de nabijgelegen wij ken aan de orde. De klankbordgroep wordt periodiek geïnformeerd over de voortgang van het proces en geraadpleegd naar aanleiding van de planuitwerking. De volgende bijeenkomst vindt plaats op 16 maart. Constructief Voorzitter Jan Eikema is tevreden over het verloop van de eerste bij eenkomst. "Hoewel sommige leden moeite hebben met de plannen en zich grote zorgen maken over de gevolgen van de invulling van het tunneldak is de bereidheid uitgespro ken om constructief mee te denken." Wethouder Maarten Groene bena drukte het belang van de Klankbord groep A4: "Ik hoop en verwacht dat het'een open uitwisseling van me ningen is, waarbij de gemeente uit de eerste hand de bezwaren, maar ook mogelijke oplossingen kan horen. Het doel van de klankbordgroep is tweeledig: elkaar informeren en de gemeente adviseren, waardoor de kwaliteit van de plannen kan verbe teren. Uiteindelijk levert de klank bordgroep herkenbare inbreng voor het raadsbesluit van eind juni." Werkateliers Naast de klankbordgroep kunnen belanghebbenden ook meedenken en meepraten over de uitwerking van de plannen tijdens de werkateliers die vanaf maart worden georgani seerd. De werkateliers hebben als functie dat per deelgebied of per doelgroep (sport, jongeren) concreet kan worden aangegeven (op kaarten en plattegronden) hoe de deelnemers een aantal aspecten in de plannen verwezenlijkt willen zien. Omwo nenden die geen zitting hebben in de Klankbordgroep A4 kunnen via de werkateliers meedenken en meepra ten over de zaken die voor hen met meest relevant zijn. 2 maart Provinciale Staten Vandaag, woensdag 2 maart, kunt u tijdens de Provinciale Statenver kiezingen stemmen voor de leden van de Provinciale Staten. Door te stemmen, bepaalt u samen met de andere kiezers welke partijen in Provinciale Staten zitting zullen nemen. Meenemen Om te kunnen stemmen moet u uw stempas en een geldig identi teitsbewijs meenemen. Geldige identiteitsbewijzen zijn het Neder landse paspoort, identiteitskaart of rijbewijs. Ook paspoorten, identi teitskaarten en rijbewijzen afgege ven door de andere landen van de Europese Unie, Noorwegen, Liech tenstein, IJsland en Zwitserland zijn op grond van de Wet op de identi ficatieplicht in Nederland geldige identiteitsbewijzen, evenals vreem- delingendocumenten.U kunt zich niet identificeren met andere pasjes en kaarten, zoals een openbaarver voerkaart, bedrijfspas, collegekaart, bankpas of zwemabonnement. U kunt zich ook niet identificeren met een identiteitsbewijs dat op de dag van de stemming meer dan vijf jaar verlopen is. ERKIEZINGENl u heeft het voorhet zeggen.nl bureau, kan uw gemachtigde uw stem niet uitbrengen. Uw gemachtigde kan uw stem alleen tegelijk met zijn of haar eigen stem uitbrengen. Verkiezingsavond Schiedam De gemeente Schiedam organi seert vanavond vanaf 20.30 uur een verkiezingsavond in het bedrijfs restaurant van het Stadskantoor, Stadserf 1. U kunt hier de uitslagen van de verkiezingen volgen. Een ander machtigen Als u zelf niet in de gelegenheid bent om te gaan stemmen, kunt u een andere Schiedamse kiezer machtigen om uw stem uit te brengen. U vult de achterkant van de stempas in (vergeet de ondertekening niet). De stempas geeft u aan degene mee die namens u stemt (uw gemachtigde). Ook moet u een kopie van uw identiteitsbewijs meegeven aan uw gemachtigde. Zon der deze kopie te tonen aan het stem- Schiedamse stemlokalen Stad'skantoor, Stadserf 1 De Erker, Jan v. Avennesstraat 32 Het Windas, Leeuweriksingel De Wilgenburg, Land van Ris 6 Jacobs Gasthuis, Burg.Knappertlaan 59 Van Beethovenflat, V. Beethovenplein 161 Fr. Haverschmidt, W. de Zwijgerlaan 35 Zorgcentr. Spaland, W. Andriessenlaan 2 Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79 De Kring, Frans Halsplein 33 De Blauwe Brug, Bachplein 590 De Peperklip, Fahrenheitstraat 6 De stemlokalen zijn geopend van 's ochtends 07.30 uur tot 's avonds 21.00 uur.Alle stemlokalen zijn toegankelijk voor minder validen. De Wegwijzer, Burg. H.Gretelaan 498 De Woudhoek, Heijermansplein 35 Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 Schiewaegh, Nieuwe Damlaan 75 Terpzicht, Noordeinde 10 OBS De Gorzen, Dwarssstraat 2 Magnalia Dei Kerk, Albardastr. 67 DrieMaasStede, Voorberghlaan 35 Frankeland, St. Liduinastraat 10 Wijkcentr. Dreesplein, Dr. W. Dreesplein 1 De Klinker, B. IJzerdraatsingel 1 De Werf, Kerkweg 46C Krona, Malmö 75 Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3.2 APV - Schiedam 2010 is een vergunning ver leend voor het innemen van een commerciële standplaats op donderdag van 09.00 uur tot 18.00 uur, met een verkoopwagen aan het Sibeliusplein, voor het verkopen van Vis en overige Visproducten. Verzenddatum besluit24 februari 2011. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vastgoed en Grondzaken, telefonisch bereikbaar via 14 010. Wet bodembescherming Beschikking (Noordeinde 29 te Schiedam) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem onderzoek voor de locatie locatie Noordeinde 29 (postcode 3121), kadastraal bekend onder sectie Q, nummer(s) 2005, 2006, 2007 en 4943, nemen burge meester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1, artikel 37 en artikel 39, lid 2van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging, of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is en of wordt ingestemd met hét saneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 14 februari j.l. een zienswijze ontvangen. Deze zienswijze heeft echter geen gevolgen op de te nemen besluiten. Op basis van de ingediende stukken wordt dan ook besloten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; - dat sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 Wbb; - dat op basis van het huidige dan wel voorgenomen gebruik van de bodem en de mogelijkheden tot verspreiding van de verontreiniging een spoedige sanering als bedoeld in artikel 37 Wbb niet noodzakelijk is; - wij instemmen met de sanering van de verontreiniging met minerale olie en vluchtige aromatische verbindingen als bedoeld in artikel 40 Wbb; - wij instemmen op grond van artikel 39, lid 2 Wbb in met het sanerings plan onder het stellen van de aanvullende voorwaarde dat de grondwater sanering cq onttrekking pas mag komen te vervallen als de grondwater concentraties na 1 week en na 5 weken onder de tussenwaarden liggen en niet significant zijn toegenomen; - de sanering naar verwachting begin 2011 aan zal vangen en binnen vijf werkdagen zal zijn afgerond; - wij bepalen dat op grond van artikel 37, lid 5 wijzigingen in het gebruik van de locatie dienen te worden gemeld bij het bevoegd gezag Wet bodem bescherming. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 2 maart a.s. gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na de dag waarop de termijn afloopt van het indienen van een beroepschrift, tenzij beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. In dat geval wordt het besluit niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Beroep kan niet worden ingesteld door belanghebbende die géén zienswijze hebben ingediend op de ontwerpbeschikking. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Richard de Kok van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op 14 010. Wbb-code: SC0606001020

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6