Gemeenteber ich ,te ironafli Activiteitenprogramma 9de Week van Nederland Schoon De raadscommissies gemeente Schiedam ifiii Heeft u ook zin om mee te helpen Schiedam op te schonen? Pak uw bezem en start in uw straat of sluit gezellig aan op een van de hier onder genoemde locaties. V bent van harte welkom! Zaterdag 12 maart 2011: Schiedam opschoondag 9.00 uur 'Krona', Malmö (Sveaparken) Bewoners gaan de banken op het plein aanpakken en de bloembak ken schoonmaken en voorzien van nieuwe plantjes. Ook willen zij van uit een boot de vijver 'schoonvissen' 9.00 - 13.00 uur Laseurpad en Arnoldipad (Woudhoek) Bewoners gaan in de voortuinen het onkruid tussen de tegels ver wijderen, de straten en stoepen vegen, zwerfvuil prikken en andere uiteenlopende schoonmaakklussen oppakken. 10.00 - 11.00 uur Opruimen Volkspark Enthousiaste bewoners gaan het Volkspark opruimen en schoon maken. 10.00 - 12.30 uur Kop van de Plantage (bewonersvereniging Plantage) Bewoners gaan samen met kinde ren onderhoud plegen aan het park- meubilair en groen in het park. 13.00 - 16.00 uur Vallmöfaste/ Olof Palmeborg, visvijver (Sveaparken) Succesvolle teams van ouderen en jongeren, gaan samen vutlvissen in de vijver en gaan het omringende groen van de vijver schoonmaken. Daarnaast zullen zij ook zwerfvuil opruimen. 13.00 - 15.00 uur Bart Verhallenplein (Groenoord) De werkzaamheden van de actie groep zijn nog onbekend, meer in formatie volgt zo spoedig mogelijk. Tijd onbekend Louis Raemaekerstraat (Irado) Medewerkers van Irado gaan de parkeerplaats aan de Louis Raemae kerstraat schoonmaken. Woensdag 16 maart 2011 13.00 - 15.00 uur Helsingborg (Straatteam Helsingborg) Een forse groep volwassen en kinde ren gaan de Helsingborg, Trelleborg en omliggende straten schoonmaken. Daarnaast willen zij met schepnetten vuil uit de sloten verwijderen. 13.30 - 16.30 uur Jacques Urlusplein (Groenoord) De werkzaamheden van de actie groep zijn nog onbekend, mee infor matie volgt zo spoedig mogelijk. Zaterdag 19 maart 2011 9.45 - 12.00 uur Daltonstraat De werkzaamheden van de actie- Doe Mee! SchiedaM opschoorfdag groep zijn nog onbekend, mee infor matie volgt zo spoedig mogelijk. Tijd nog onbekend Bilderdijkgroep Een groep bewoners gaat de Bilder- dijkstraat, Westfrankelandsestraat en een gedeelte van de Dirk van Wasse naarstraat schoonmaken. Daarnaast zullen zij plantjes en plantenbakken plaatsen. Naast bovenstaande activiteiten heb ben nog meer groepen aangegeven opschoonactiviteiten te willen uit voeren. Zo zijn er opschoonacties in Nieuwland via de opbouwwerken, acties met en door TOS Schiedam Noord en hebben bewoners van de Schrijnwerkerstraat aangegeven de picknicktafels en banken te willen opknappen. De definitieve acties, tijden en data worden zo spoedig mogelijk via de website www.schie- dam.nl bekend gem Aanvraag exploitatievergunning 'Café Restaurant Istanbul', Lange Kerkstraat 27A Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2010 (exploita tievergunning) ten behoeve van de vestiging van een café-restaurant in het pand met adres Lange Kerkstraat 27A, 3112 NN te Schiedam (voorheen 'Café The Living Legend'). Het karakter van het horecabedrijf zal worden gewijzigd van café naar café-restaurant. Bij het restaurant zal ook een terras worden geëxploiteerd. Het terras is gesitueerd aan de voorgevel van het horecabedrijf en bestaat uit 4 tafels en 16 stoelen. De gevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: zondag t/m donderdag van 12.00 uur tot 01.00 uur en vrijdag en zaterdag van 12.00 uur tot 02.00 uur. De aangevraagde openingstijden voor het terras zijn: maandag t/m zondag van 12.00 uur tot 23.00 uur. Vanaf 2 maart 2011 ligt de aanvraag 4 weken ter inzage bij het Omgevings loket van het Klant Contact Centrum in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schrifte lijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Mededeling Beatrixpark De bomen in het Beatrixpark krijgen - net als alle bomen in de stad - de komende tijd veel aandacht. Aanleiding hiervoor is een onderzoek naar de staat van alle bomen in de Poldervaartzone van het Beatrixpark, dat in opdracht van de gemeente Schiedam is uitgevoerd. Het onderzoek toont aan dat een flink aantal bomen dringend onderhoud no dig heeft en dat een aantal bomen moet worden vervangen. In totaal moeten in deze zone van het park 69 slechte bomen worden gerooid. Het planten van nieuwe, vooral duurzame bomen, wordt meegenomen in de herinrichting van het park, waarbij de Poldervaartzone als eerste zal worden opgeknapt. Bomen die omwaaien tijdens stormachtig weer leveren risico op, vooral op plaatsen waar zich regelmatig veel mensen bevinden. Daarnaast zijn bomen met een slechte vitaliteit gevoeliger voor ziekten. De gemeente Schiedam heeft ervoor gekozen om in één keer het gehele bomenbestand in kaart te brengen. In het verleden werden vooral individuele gevallen aangepakt. In de periode tot ongeveer half maart vinden in de Poldervaartzone van het park de noodzakelijke werkzaamheden aan bomen plaats. Daarna worden de bomen met rust gelaten met het oog op het broedseizoen van vogels. De raadscommissies vergaderen op 7 en 8 maart 2011 7 maart 2011: Commissie Samenleving en Bestuur Leiding: de heer H. van der Hoeven Locatie: Aleidazaal van het Stads kantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur Tijdens de vergadering wordt het Actiecomité Zwembad (moet open blijven) in de gelegenheid gesteld een door dit comité opgesteld rapport toe te lichten en aan te bieden aan zowel de wethouders als de commissie voorzitter. Deze avond spreekt de raads commissie onder meer over: Het rapport van de Reken kamercommissie getiteld 'Wijk ontwikkeling... ingewikkeld?' De raadsleden kunnen hun mening geven over de door de Reken kamercommissie gedane conclu sies en aanbevelingen. Participatie en integratie MOElanders MOElanders zijn Schiedammers die komen uit Midden-Oost- Europese landen. De PvdA heeft voorgesteld om te praten over het uitvoeringsplan van het college aangaande de participatie en inte gratie van deze inwoners. Extra eenmalige investering Veiligheid en Handhaving (VR 15/2011) Voorgesteld wordt de Lichtblau we Brigade (LBB) en de afde ling Vergunningen, Handhaving en Geo-informatie uit breiden met in totaal 3,7 arbeidsplaatsen om de handhaving op woonoverlast in de wijken te intensiveren. Met dit voorstel is een bedrag gemoeid van 199.000,-. Vuurwerk rond de jaarwisseling De PvdA heeft dit onderwerp aan gedragen en wil met de overige leden van de commissie discus siëren over het verzoek van de burgemeester aan de minister van Veiligheid en Justitie om landelijk beleid te ontwikkelen ten aanzien van het instellen van een vuur werkverbod voor particulieren. De invoering van de wielklem Op voorstel van de PvdA worden de burgemeester en de desbetref fende wethouder in de gelegenheid gesteld een nadere uitleg te ge ven over de overwegingen die ten grondslag liggen aan de invoering van de wielklem. 8 maart 2011: Commissie Ruimte lijke Ontwikkeling en Beheer Leiding: de heer E.M. Gloudi Locatie: Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur Deze avond spreekt de raads commissie onder meer over: A4 Delft - Schiedam Op verzoek van de fracties van Progressief Schiedam en Gemeen tebelangen Schiedam wordt dit onderwerp geagendeerd. De frac ties verwijzen naar de ingetrok ken motie in de raadsvergadering van 3 februari 2011. Werkbezoek gemeenteraad aan Schiedam-Groenoord De gemeenteraad heeft op 5 febru ari 2011 een werkbezoek gebracht aan Schiedam-Groenoord. Aanpassing Erfgoedverordening vanwege de Wabo De Erfgoedverordening is een ver ordening die moet worden aange past als gevolg van het invoeren van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) per 1 ok tober 2010. Beleidsnota 'Erfpachtconversie bij nieuwbouwwoningen' Sinds 1 januari 2004 bestaat in Schiedam de mogelijkheid tot con versie van erfpacht naar eigen dom. Deze beleidsnota gaat over het beperken van de kosten van conversie bij nieuwbouwwoningen en meer in het algemeen bij recent gevestigde erfpachten waar sprake is van afgekochte canon. Beslissing op bezwaar inzake Verordening reclamebelasting 2011 Het voorstel is een ingediend be zwaarschrift tegen de Verordening reclamebelasting 2011 niet ontvan kelijk te verklaren. Nota investeren, waarderen en afschrijven Deze nota geeft een nadere uitwer king van de Financiële verorde ning van de gemeente Schiedam Bespreken Schieveste Op verzoek van de fractie van GroenLinks wordt dit onder werp geagendeerd. De fractie van GroenLinks wil nader geïnfor meerd worden over de voortgang van de bouwinvulling. De fractie van GroenLinks is bezorgd over de luchtkwaliteit en wil vernemen welke maatregelen worden geno men om de gebruikers van Schie veste, waaronder veel schooljeugd, zo veel mogelijk te vrijwaren van uitlaatgassen/fijn stof/geluidsover last die de A420 veroorzaakt. Grondtransactie Havenstraat In het kader van de herstructure ring van een bedrijventerrein aan de Havenstraat is het voorstel bij een gronduitgifte af te wijken van het vigerende grondbeleid door de mogelijkheid te bieden van een tussentijdse afkoop tegen de grondwaarde bij uitgifte. Ontwikkelingen Hoogstraat- Midden Op verzoek van de fractie van Ge meentebelangen Schiedam wordt dit onderwerp geagendeerd. Aan wethouder Siljee is gevraagd infor matie te verschaffen ovér de stand van zaken met betrekking tot de fondsen voor de Binnenstad. Meer informatie en contact Kijk voor een overzicht van alle agendapunten op www.schiedam.nl. Hier vindt u alle informatie bij de agenda's. Wilt u inspreken? Dan kunt u zich aanmelden via griffie@schiedam. nl.Kijk voor de spelregels voor het in spreken tijdens commissie- en raads vergaderingen op www.schiedam.nl. Hebt u vragen? Dan kunt u con tact opnemen met de griffie van de gemeente Schiedam via griffie@ schiedam.nl of met een commis siesecretaris: de heer J. Pegtel (010 - 219 10 45) of met de heer H.C. Jansson (010 - 219 10 42).

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 8