L BEN?%JlH Opschonen meubilair Woudhoek Verlenging gratis openbaar vervoer Rectificatie Informatie rioolwerkzaamheden Scheepvaartweg VERGUNNING AANVRAGEN? Wijkoverleg Schiedam Oost Gemeenteberichten Het ondernemersloket alle informatie bij één loket www.schiedam.nl .n! www.schiedam.nl 2 maart 2011 nummer 9 Pagina 4 In de loop van de tijd is regelmatig straatmeubilair aan de openbare ruimte toegevoegd, zoals paaltjes, bakken en bankjes. Soms gebeurde dat op verzoek van bewoners, soms op initiatief van de gemeente om de straatinrichting te verduidelijken of verkeerssituaties te wijzigen. Hoog tijd voor een flinke opschoonbeurt, want een fors gedeelte van het huidige straatmeubilair is overbodig, verouderd of kapot. Het opschonen van het straatmeubilair komt het straatbeeld ten goede: het wordt rustiger en schoner. Bovendien nemen de onderhoudskosten af. Het opschonen geeft zichtbaar resultaat. Waar nu bijvoorbeeld nog acht paal tjes staan, blijven er maar vier over of misschien zelfs geen één. Op plekken waar een paal staat met een straatnaam en een lichtmast, wordt gekeken of het verkeersbord aan de mast kan worden gemonteerd. En waar nu een verkeers bord naast een paaltje staat, wordt gekeken of het bord kan worden verplaatst, zodat het paaltje overbodig wordt en dus kan verdwijnen. Ook richt het in ventarisatieteam zich op het gebruik van zogenoemde portaalborden (zoals parkeerzones), zodat alle losse borden uit de buurt kunnen worden gehaald. Inventarisatie Schiedam Woudhoek Op dit moment wordt het meubilair in Schiedam Woudhoek geïnventariseerd. De inventarisatie wordt uitgevoerd door wijktoezichthouders en verkeerskun digen van de gemeente Schiedam. In deze wijk zijn tot dusver 13 verschillende typen paaltjes geteld; circa 60 procent van het straatmeubilair is verouderd of overbodig en zal daarom verdwijnen. Ook andere wijken worden op dezelfde manier onderzocht. Per wijk duurt het opschonen ongeveer twee maanden. Naar verwachting is eind 2012 al het Schiedamse meubilair opgeschoond. In 2011 kunnen Schiedamse 65-plussers met een laag inkomen, net als in 2010, gebruik maken van gratis openbaar vervoer. De gemeente heeft hier voor geld beschikbaar gesteld. Het gaat om het openbaar vervoer van RET, met uitzondering van het BOBbusnet, de Fast Ferry en het Randstadrail- traject Berkel Westpolder t/m Den Haag Centraal en de lijnen 126 en 137 van Qbuzz. Deze regeling geldt vanaf 9.00 uur en op zon- en feestdagen. Let op! Degenen die in 2010 al een gratis OV-abonnement hadden, hoeven niks te doen, het gratis openbaar vervoerabonnement wordt automatisch ver lengd op uw persoonlijke OV-chipkaart. Voor nieuwkomers Als u 65 jaar bent en u een netto inkomen heeft dat niet hoger is dan 120% van de bijstandsnorm, kunt u gratis openbaar vervoer voor 2011 aanvragen bij de gemeente. Op jaarbasis mag het inkomen dan niet hoger zijn dan: 19.990,00 netto per jaar als u gehuwd bent 14.520,00 netto per jaar als u alleenstaand bent; 18.270,00 netto per jaar als u alleenstaand bent met een inwonend kind jonger dan 18 jaar. Let op! Met netto inkomen wordt het bedrag bedoeld dat u en uw eventuele partner ontvangen aan AOW, pensioen en eventuele inkomsten uit arbeid, lijfrente en levensverzekering. Ook de vakantietoeslag wordt bij uw inkomen geteld. Wanneer u voldoet aan bovenstaande criteria, kunt u gratis openbaar vervoer aanvragen. Het aanvraagformulier voor gratis openbaar vervoer in 2011 kunt u vinden op www.schiedam.nl of aanvragen bij de Formulierenbrigade, tele fonisch bereikbaar via 14 010. Op de gemeentepagina van 23 februari stond vermeld dat mevrouw Van Baarle en mevrouw Van Wassenaar, twee dames die beiden de bijzon dere leeftijd van 100 jaar bereikten, bezoek kregen van burgemeester Verver en wethouder Siijee, Helaas is er een fout geslopen in de onder schriften bij de foto's. Burgemeester Verver feliciteerde mevrouw Van Baarle en wethouder Siljee bracht een bezoek aan mevrouw Van Was senaar om namens het gemeentebestuur de felicitaties over te brengen. Door rioolwerkzaamheden is de Scheepvaartweg in Schiedam-Noord gestremd. De werkzaamheden zou den volgens de oorspronkelijke planning vier tot zes weken duren, maar doordat de toestand van het riool verder is verslechterd wordt er rekening mee gehouden dat het langer gaat duren. Omdat bleek dat de grond rond de trambaan enigszins verzakte, heeft de RET het tramverkeer stilgelegd. Tram 21 rijdt niet tussen station Schiedam Centrum en eindpunt Woudhoek. In plaats daarvan rijden er bussen. Tram 23 (naar Vlaardingen) rijdt wel. Baileybrug In verband met de werkzaamheden was ook de Arij Kop- laan enkele dagen afgesloten. Sinds begin vorige week is die straat echter weer begaanbaar voor het autoverkeer, doordat een zogenoemde 'baileybrug' is geplaatst. rdingen Schiedam Legenda Bovenleiding In de nacht van woensdag 23 op donderdag 24 februari en de nacht van donderdag 24 op vrijdag 25 februari heeft de RET de bovenleiding van de trambaan nabij de rioolwerkzaamheden verwijderd. Dat is noodzakelijk om materieel dat ter plaatse nodig is door te laten. Dienstregeling tramlijn 21 en pendelbus per 1 maart Zolang de tram niet over de Scheepvaartweg kan rijden, rijdt tramlijn 21 volgens een aangepaste dienstregeling tussen De Esch en station Schiedam Centrum. Tussen station Schiedam Centrum en Woudhoek rijden pen delbussen. Ook voor de pendelbussen geldt een nood dienstregeling. Op station Schiedam Centrum kunt u overstappen op de pendelbus. Lijn 23 rijdt de normale route en dienstregeling tussen Beverwaard en Vlaardingen Holy. U kunt ook gebruik maken van buslijn 51. Op de website van de RET (www.ret.nl) is de aangepaste dienstregeling na te lezen. Daar wordt het ook gemeld wanneer de normale dienstregeling van lijn 21 weer ingaat. De route van de pendelbus is; Station Schiedam Centrum - Burg. Van Haarenlaan - Nieuwe Damlaan - Churchill- weg - Zwaluwlaan - Slimme Watering - eindpunt lijn 21 Woudhoek en v.v. Uw reis kan wat langer duren door een extra overstap en de route van de pendelbus. De komende weken Er moet niet alleen gewerkt worden aan het riool onder de rijbaan, maar ook onder de trambaan. Die werkzaam heden worden nu voorbereid. Dat moet heel nauwkeurig gebeuren, omdat de grond tijdens de werkzaamheden stabiel moet blijven, zodat bijvoorbeeld de leidingen van gas en water in de omgeving niet beschadigen. Het geo- hydrologisch onderzoek, dat nodig is om de juiste werk wijze te bepalen, vindt deels plaats in een laboratorium en duurt nog tot ongeveer half maart. Op de Scheepvaartweg vinden in de tussentijd al enige voorbereidende werkzaamheden plaats. Direct na de voorbereidingen kan de aannemer echt aan de slag met het herstel van het riool. Op dit moment is nog niet exact aan te geven wanneer de tram weer kan rijden, maar waarschijnlijk, zal dat niet voor de tweede helft van april zijn. Meer informatie Informatie over de voortgang van de werkzaamheden aan het riool is te vinden op de website van de gemeen te Schiedam (www.schiedam.nl). De laatste berichten worden ook geplaatst op teletekstpagina 112 op het kanaal van LOOK TV en op de pagina Gemeente- berichten in Het Nieuwe Stadsblad. Heeft u desondanks vragen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Schiedam via telefoonnummer 14 010 en e-mailadres contact@schiedam.nl. Meer informatie over de (nood)dienstregeling van tram en bus staat op de website van de RET (www.ret.nl). bedrijfsruimte bestemmingsplannen vergunningen mentor microfinanciering subsidies Openingstijden met afspraak: Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 - 20.00 ui (Dinsdagmiddag en -avond gesloten). Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, telefoon 14010 contact@schiedam.nl nanciering subsidies jÊÈÈ 2 Vrijdag van 14.00 - 17.00 uur. Het wijkoverleg van de wijk Oost vindt plaats op: Datum: maandag 31 januari 2011 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Agenda Tijdens deze vergadering wordt onder meer gesproken over: 1. Opening en mededelingen 2. Verslag vergadering van 31 januari 2011 3. Parkeren en verkeerszaken (Francisca Ruiter-Ba- lijns gemeente) 4. Informatie Europees Jaar van de vrijwilliger (Jan Bostelaar,gemeente) 5. Werkgroep beheer openbare ruimte 6. Wijkbudget en aanvragen 7. Stand van zaken vouchers 8. Rondvraag/sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, mevrouw Ursula Rutten. Zij is telefonisch bereik baar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Oost'. Colofon Gemeentelijk informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 219 1111 Stadswinkel, Stadserf 1 j Fax: (010) 473 70 21 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl Eindredactie Gemeente Schiedam 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9