Kunstmuur van graffiti Bekende Schiedamse objecten 00 tfiuurschilder §mt i Rolstoelulucht Swli P Twitter mee Volg ons en win een prijs Altijd actueel Kijk voor het laatste nieuws op Calimero Zij zijn groot en ik is klein! Lezersacties Er is altijd wel wat te winnen op Havenbedrijf naar 'Stedelijk' Pand Hoogstraat aangekocht GOED haalt gratis op .erkdiensten Onno van Leeuwen doet het nu legaal Viaduct Horvathweg heeft kleurige uitstraling Column Kleirr Nieuws Zwembad Zuid sluiten? Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 16 maart 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 15 Vanaf december vorig jaar is Onno van Leeuwen in de weer geweest met zijn graffitimuurschildering en kreeg van de gemeente de opdracht enkele bekende Schiedamse objecten met te bewerken zoals de molens, het nieuwe NS-station en de heilige Lidwina, vooral die laatste creatie mag indrukwekkend genoemd worden. FOTO: WM Schiedam Wij zijn Keivin, Kevin en Mohammed. Wij zit ten in groep 8 van obs De Troubadour. In het Nieuwe Stadsblad hebben wij een artikel gelezen over Zwembad Zuid. Daarin staat dat er heel veel mensen tegen de beslissing van de gemeente zijn om het zwembad te sluiten. Ook wij hebben een mening over Zwembad Zuid. Wij vinden het goed dat het zwembad weg moet. Er is al een leuk zwembad in Schiedam en Zwembad Zuid is min der leuk dan zwembad Groenoord. Wij snappen wel dat het niet leuk is dat het zwembad weggaat voor mensen die in de buurt wonen. Het zou voor ons ook vervelend zijn als Groenoord weggaat. Maar twee zwembaden in Schiedam is te duur en er moet wat geld overblijven voor andere dingen die minder goed gaan in Schiedam. Wij vinden dat er wel een oplossing moet komen. Bijvoorbeeld een nieuwe waterattractie in het Beatrixpark. Het park is nu niet erg leuk voor kinderen die 10 tot 13 jaar zijn, dus daar moet wat veranderen. Er is nu wel een grote speeltuin en dieren in de kinderboerderij, dus daar kunnen de kinderen van 3-10 jaar spelen. Maar voor de oudere kinderen kan ér bijvoorbeeld een water speeltuin komen. Dan kunnen alle mensen als het lekker weer is toch nog van het water genieten, maar dan in het Beatrixpark. Keivin (12), Kevin (13) Mohammed (13) Obs De Troubadour Dit is onze mening over het nieuws, maar jullie kunnen ook reageren. Dat zouden wij er leuk vin den! Kijk op www.nieuwestadsblad.nl Lekker opgeruimd en spullen over? Kringloopwinkel Het GOED biedt vanaf 15 maart ook de mogelijkheid om on line een afspraak te maken voor het gratis ophalen van spullen. Liever brengen? Ie der kind die in de week van 19 tot en met 26 maart zijn of haar overbodige spullen naar de 's-Gravelandseweg 274 brengt, ontvangt een leuke rugzak. In 2010 heeft Het GOED landelijk 17 miljoen kilo spullen ingezameld voor hergebruik. www.hetgoed.nl http://twitter.com/Klik_en_Win Klik&Win www.nieuwestadsblad.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Schiedam is de vierde ge meente die het Havenbedrijf Rotterdam aandoet tijdens een uitgebreide tournee door de regio. Op donderdag 17 maart, van 17.30 tot 21.00 uur, zijn de inwoners welkom in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Daar vertel len de medewerkers van het Havenbedrijf wat er op dit moment speelt in de haven en de Schiedammers kunnen hun vragen en opmerkingen kwijt over alle mogelijke, aan de haven gerelateerde, onderwerpen. In een aparte presentatie doet het Haven bedrijf een aantal ideeën over de haven-van-de-toekomst uit de doeken. Hans Smits, president direc teur van het Havenbedrijf: "We houden deze inloop bijeenkomsten omdat we de contacten met én de mening van onze buren belangrijk vinden. Wat vinden zij van de haven en het Havenbe drijf? Wat gaat er goed, wat kan beter en welke vragen leven er?" Schiedam De gemeente gaat het voor malige pand van de Schoe nenreus aan de Hoogstraat 85 aankopen. Het pand is gevestigd in het middendeel van de straat; een punt waar bezoekers vanwege de on aangename uitstraling nog al eens rechtsomkeer maken. De aankoop past in de ge meentelijke plannen om dit belangrijke gedeelte van de binnenstad op te stuwen in de vaart der volkeren. "Hier bij moet worden gedacht aan het project Werk aan de Winkel, de herontwikkeling van een zestal panden tot wo ningen en winkels, cascoher stel en herbestemming van voormalige bioscoop Mono- pole en overige particuliere initiatieven", zegt wethouder Menno Siljee. Het pand aan de Hoogstraat 85 wordt be trokken bij de restauratie en herbestemming van de Ha- venkerk. Hier komt mogelijk een hotel. werkgroep Dostlar Elele van SWS Welzijn is donder- ig naar Turkije gevlogen om rolstoelen en rollators aan stichting Merkezi te overhandigen. Ter plekke kopen zij k nog tv's. Merkezi vangt oude, zieke mensen op, die geen milie meer hebben. De Schiedamse werkgroep zamelde 00 euro in voor het goede doel. FOTO: PR Zelf was hij vroeger ook een illegale graffitispuiter op muren, bussen en treinen. Inmiddels is hij tot inkeer gekomen. Door Peter Spek Schiedam Onno van Leeuwen opende sa men met wethouder Wil Vissers afgelopen vrijdagmiddag aan de 's Gravenlandseweg onder het viaduct van de Horvathweg aan de Schie een graffitimuurschil dering met typische Schiedamse objecten. "Nu besef ik pas hoe vervelend het is voor particu lieren, bedrijven maar ook voor de gemeente, als zij steeds maar weer geconfronteerd worden met graffiti op hun eigendommen", zegt de Rotterdamse kunstenaar Onno van Leeuwen. Hij kreeg vorig jaar van de gemeente Schie dam de opdracht om de muur onder het viaduct van de Horva thweg een wat kleurige uitstra ling te geven. "En dat was zeker geen gemakkelijk karwei", zegt Van Leeuwen, die van zijn vroe gere hobby inmiddels zijn werk heeft gemaakt. "De muur was erg vochtig en ook het jaargetij was nu niet bepaald aantrekke lijk om een graffitimuurschilde ring te maken. Met bibberende handen van de kou ben ik soms aan het werk gegaan", aldus de kunstenaar, die op dit moment veel workshops en voorlichting geeft aan jongeren die illegaal met graffiti aan het werk zijn ge weest. Van Leeuwen moet nog glimlachen om de momenten dat hij met zijn werk aan de 's Gravenlandseweg bezig was en door de politie werd 'opgepakt'. "Zij dachten steeds 'weer te ma ken te hebben met een illegale graffitispuiter, maar na enige uitleg en het tonen van mijn op dracht, kon ik weer verder gaan met mijn werk." Van Leeuwen heeft er overigens een prachtige kunstmuur van gemaakt, die er toe moet bijdragen dat de omwo nenden zich niet zo onveilig voe len in dit gedeelte van de stad. Hersteld Hervormde Ge beente, Plantagekerk Lange ieuwstraat 61 - 63. Zondag a 10.00 uur, ds. B. A. Dub- Idam, 17.00 uur ds. R. van Doten, Gezamenlijke dienst HG te Schiedam, iondag zijn er bij de Pro- Étantse Kerk diensten om I.00 uur Grote Kerk Ds. Russchen. Vaste Burg I ps. J. Visser, Rotterdam, orpskerk Pastor A. v.d. ?s. De Ark Ds. W. van I tieren, (vrijdag, 18 maart rote Kerk vanaf 12.30 uur editatie) Diensten bij de Nederlands ereformeerde Kerk, West- st 3Q, zondag om 9.30 uur II.1. Maaswinkel en om 1.30 uur kandidaat D.H.T. istuma. lij de Vrijzinnige Geloofs- imeenschap, Westvest t, is er zondag een dienst 0i 10.30 uur Mw. Ds. J. ■ostr m. ?fi de St.Jan de Doper - Vi- tatiekerk wordt de dienst m woord, gebed en com- Unie verzorgd door de Li- rgiegroep. Zaterdag 17.00 ir met pianiospel van Jan leisters, Zondag 11.00 uur fct samenzang o.l.v. Wim |l.Steen n de Kapel van Franke- td, Sint Liduinastraat 10, :r zondag om 10.00 uur icharistieviering met voor- inger Pater K. Veltman im.v. het Liduinakoor i |i de Heilig Hartkerk (Gor- n) is er zondag om 9.30 |r een woord- en commu- I:viering met orgelspel en Tnenzang. Voorganger is evrouw Corry Smits. Om 100 uur is er een Engelsta- te eucharistieviering, 'n de Liduinabasiliek aan Singel 104 is zaterdag om juur een Stille Heilige mis, ndag om 9.30 uur (gewij lde aanvangstijd) Gezon- jn Hoogmis, predicatie stoor PM. Vismans. n de Jacobus en Martinu- arochie Kerkweg 53, is er tl zondagsviering om 11.00 ir dinsdag om 9.15 uur: eu- aristieviering

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 15