w s Kom zaterdag 19 maart Smartlappenkoor en rondleidingen kijken in het hart van de zorg! www.zorgenwelzijnplein.nl ZORGEN WELZIJN I- PLEIN.NL J— 'Je betekent veel voor mensen' m 1 Nieuws én het beeld Elke dag een nieuwe puzzel op onze site GGZ Delfland opent de deuren Open dag bij Argos Open Dag zorg en welzijn woensdag 16 maart 2011 Nieuwe Stadsblad pagina zorg-7 «menI Vastgelegd www.deweekkrant.nl Even ontspannen www.deweekkrant.nl GGZ Delfland opent zater dag 19 maart tijdens de Open Dag van de Zorg de deuren in Schiedam. Van de redactie Schiedam Locatie De Stadhouder aan de Stadhouderslaan 98 in Schiedam organiseert op deze dag van 10.00 uur tot 16.00 uur diverse activitei ten voor jong en oud. Zoals een informatiemarkt in de sportzaal. Voor de jeugd wordt daarbij een speciale hoek ingericht met onder andere een spring kussen, een schminktafèl en een sjoeltafel. Ook is er een kleurplatenwedstrijd en krijgt elk kind iets te drinken, een suikerspin of een doosje pop- Bezoekers van de open dag kunnen in het gebouw De Stad houder verschillende afdelingen bekijken. Zo geven deelnemers van dagbestedingsactiviteiten van Doel een kijkje in de keuken, waaronder schilderwerk, bloem schikken en ook de fietsenwerk- plaats is geopend. Bovendien treedt een smartlap- Rondkijken in kliniek en behandelcentrum GGZ Delfland penkoor op en de film Verloren Jaren wordt vertoond. Bij deze film maakt de kijker door de ogen van een ervaringsdeskun dige een psychose mee. Ook zijn er diverse rondleidin gen waarbij de bezoekers een kijkje kunnen nemen in het be handelcentrum, dé kliniek én de separeerafdeling. Vlietland Ziekenhuis GGZ Delfland heeft een polikli niek in het Vlieüand Ziekenhuis aan het Vlietlandplein 2. Deze polikliniek doet mee aan de open dag die het Vlietland Ziekenhuis organiseert. Daarnaast is GGZ Delfland tijdens de open dag met een kraam in het ziekenhuis aanwezig. Bij deze kraam kun nen bezoekers informatie krijgen over het behandelaanbod van GGZ Delfland. Open Dag van de Zorg In heel het land openen zorg- en welzijnsorganisaties op de derde zaterdag van maart hun deuren voor het publiek voor de landelij ke Open Dag van de Zorg. Deze dag is bestemd voor iedenfch die kennis wil maken met de zorg en welzijnsorganisaties. REGIO Begin dit jaar dreigde opna me in een verpleeghuis voor meneer De Bruijn. Vanwege beginnende dementie had hij steeds meer aandacht no dig van zijn vrouw. Dankzij wijkverpleegkundige Joke de Lange van Haagse Wijk- en WoonZorg kan meneer ge woon thuis blijven wonen. Meneer De Bruijn gaat in middels wekelijks twee keer naar de dagverzorging van HWW Zorg. Daar brengt hij de dag op een prettige manier door met leeftijdsge noten. Een verzorgende komt langs om hem te helpen met douchen. Ook maakt een vrijwilliger soms een wande ling met hem. Mevrouw De 'Dankbaar'vindt wijkverpleegkundige Joke haar werk. Bruijn: 'Fijn voor mijn man én voor mij. Want ik kan dan even wat anders doen.' 'Waar nodig steek je zelf de han den uit de mouwen. Je betekenf veel voor mensen. Dat maakt dit zo'n dankbaar werk', vertelt Joke. Vlaardingen Er is van 10.00 tot 15.00 uur veel te doen bij de zorgcen tra van Argos Zorggroep in Vlaardingen tijdens de open dag op 19 maart. Bij zorgcen trum Soenda (Soendalaan 2) kunnen bezoekers terecht voor bewegen op muziek, stoelmassages, workshop mandala tekenen, beautyac tiviteit handverzorging, zelf crème maken, gezondheid stest, verkoop van curiosa en hapjes, een rondje met de duofiets en informatiestands. Bij zorgcentrum de Meerpaal (Willem de Zwijgerlaan 2) en Zorgcentrum de Wetering (Claudius Civilislaan 40) wordt de Open Dag gevierd met een Lentefeest, rondlei dingen en informatiestands. In heel Nederland openen zorg- en welzijnsorganisa ties op zaterdag 19 maart hun deuren voor het pu bliek tijdens de landelijke Open Dag van de Zorg. Het belangrijkste aspect van deze open dag is ken nismaken met de zorg in al haar facetten. Bij hon derden zorglocaties en veel welzijnsorganisaties kan publiek op plaatsen komen die normaal niet toegankelijk zijn en alle vragen worden beant woord. Ook wie meer wil weten over vrijwilligerswerk of zich wil oriënteren voor een opleiding of een baan in de zorg- of welzijnssec tor, kan op deze dag bij de zorg- en welzijnsorganisaties terecht. Er zijn veel demon straties en rondleidingen, waardoor je veel te wer:n kunt komen over werken in de zorg. voor wie aan de slag wil in de zorg of een stage plaats zoekt, is het bezoeken van de organisaties tijdens de open dag altijd een goed idee. Veel instellingen werven ac- teif nieuwe medewerkers en stagiairs tijdens de open dag en geven veel informatie over openstaande vacatures erf de sollicitatieprocedure. Veel instellingen organiseren ook leuke activiteiten. Meer info: www.opendagvandezorg.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 35