rmm Nachtclub herleeft in 't theater Insane in the Brain Finale popprijs Waterweg Noord 2011 Kort: op zoek naar vogel met blauwe borst B Akkermania: een blik op zelfportretten b B Big Mommas: zo vader, zo zoon Loop een schrijver tegen het lijf Simone terug met Songbook Elk weekend de leukste uitjes op de site "6 Fotograferen op Tiengemeten Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Filmtip www.arcaplex.nl Dag van de Literatuur Theater www.dagvandeliteratuur.nl www.luxortheater.nl Meer agenda www.deweekkrant.nl Schiedam In podiumcafé De Graauwe Hengst te Schiedam is vrijdag 18 maart de finale van de pop prijs Waterweg Noord 2011. Zelden was het niveau van de popprijs zo hoog als dit jaar, wat ook te merken is aan de finalis ten. De avond wordt om 21.20 uur afgetrapt door Jokers Car nival, rock met punk en blues invloeden. Om 22.40 brengt Sexual Reproductive Systems een mix van electro, rock en rap. De avond wordt afge- sloten met de zomerse elec tro pop van Stefany June. Rond enen trekt de jury zich terug. De band De Dood vond het geen probleem om het publiek in de tussentijd nog even te vermaken met wat punkrock. Toegang tot de finale is gratis. Het café is te vinden aan de Lange Haven 28. Blauwborst In natuurgebied de Korendijk- se Slikken langs het Haring vliet broedt in het voorjaar de blauwborst. Op zondag 27 maart gaan wandelaars met een gids op zoek naar dit prachtige vogeltje met zijn felblauwe borst, dat vlak na zonsopgang zijn zang uitbun dig laat horen. Dé excursie start 's ochtends om 7.00 uur en duurt tot circa 10.00 uur. De excursie is leuk voor zowel volwassenen als kinderen vanaf 6 jaar. Vooraf aanmelden via de website www.natuurmonu- menten.nl. De excursie start aan het einde van de Lange Eendrachtweg in Goudswaard. Leden van Natuurmonumen ten betalen 4 euro, niet-leden 7 euro en kinderen tot en met 12 jaar 2 euro. Nabucco Nabucco is Verdi's derde opera en het meesterwerk waarmee hij doorbrak. Deze opera is op maandag 28 maart te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotter dam. De opera wordt ge zongen in het Italiaans, met Nederlandse boventiteling. www.Iuxortheater.nl Expositie Tijdens de open dag van Bailine in Brielle zijn zater dag 19 maart van 12.00 tot 16.00 uur schilderen van Angel te zien. "Haar schil derijen hebben een helende werking, die energetisch op de mens inwerkt", is de belofte. Bailine is te vinden aan de Nobelstraat natuurmonumenten.nl www.bailine.nl Philip Akkerman (2009). Rotterdam De Nederlandse schilder Philip Akkerman onder zoekt aan de hand van zijn zelfportretten al twintig jaar lang talrijke aspecten van de schilderkunst. Van klassiek tot modern refereert zijn werk aan de verschillende stijlen in de kunstgeschiedenis. De Kunsthal Rotterdam toont van FOTO:PR 9 april tot en met 26 juni een selectie van Akkermans portretten uit collecties van elf verzamelaars. De tentoonstelling laat de col lectioneurs aan het woord over de wijze waarop naar zijn portretten gekeken kan worden. wujuj.feunsthal.nl Bartho Braat, Jef Alberts uit goede tijden, heeft opvallen de talenten. De acteur zingt niet onverdienstelijk en steelt de show als vrouw in La Cage aux Folies in het oude Luxor Theater. Door Esther klein Rotterdam La Cage aux Folies speelt zich af in het nachtleven van Saint-Tropez. Albin (Jon van Eerd) en Georges (Stanley Burleson) leiden een liefdevol en onbekommerd bestaan aan de Franse Cóte d'Azur. Hier Voome-Putten Natuurmonumenten verzorgt 14 mei een dagvul- lende workshop natuurfo tografie op natuureiland Tiengemeten, Twee ervaren natuurfotografen leren je alle kneepjes van het vak. En weer of geen weer, de excursie gaat altijd door, mits er voldoende aanmel dingen zijn. Aanmelden uiterlijk 10 april via www. natuurmonumenten.nl. Kosten zijn 70 euro (leden van Natuurmonumenteh 65 euro), inclusief de lunch en consumpties, maar exclusief de overtocht met de pont. Deze vertrekt om 9.00 uur vanaf Nieuwen- dijk. www.natuuronumenten.nl Bartho Braat (derde van rechts) als 'conservatieve zak' in La Cage aux Folies. FOTO: ROY BEUSKER de rol door Derek de Lint werd ging goed, maar iedereen lag luxortheater.nl. runnen zij de befaamde nacht club 'La Cage aux Folies' waar Albin met zijn travestie-act als de beroemde Zaza triomfen viert. Wanneer de zoon van Georges aankondigt te willen trouwen met de dochter van een conservatieve politicus wordt hun leven op z'n kop ge zet. Bartho Braat kruipt in de huid van die politicus. De rol van goedhartige Jeff ruilt hij dus in voor die van 'conserva tieve zak', zoals Bartho zijn rol typeert. "Hij staat eigenlijk in z'n eentje tegenover de rest. En dat is leuk óm te spelen." Om dat de eerste helft van de toer gespeeld, moest Bartho Braat zich de rol snel eigen maken. "We hebben maar zes keer een middag kunnen repeteren. Gelukkig zit de rest van de cast zit al langer in de voortstelling, dus die kunnen veel opvangen mocht dat nodig zijn." Volgens collega's is dat helemaal niet nodig. Bartho d'oet het harstikke goed als 'conser vatieve zak'. Het enige waar de acteur misschien nog eeri beetje hulp bij nodig heeft is in zijn kledingkeuze, en dan met name z'n ondergoed. "Tijdens de eerste repetitie kwam ik de trap af in een jurk, dat lopen in een deuk. Waarom? Onder die jurk had ik een blauw-witte boxershort aan die goed te zien was. Voor de voorstelling heb ik dus maar even ander ondergoed aangetrokken." Bartho heeft het goed naar zijn zin in z'n nieuwe rol. Maar geen nood, hij geeft zijn rol in GTST niet op. "Jef is een tijdje afwezig, maar daar zit een leuk verhaal aan vast. Na de zomer keer ik weer terug in de serie." Voorlopig kunnen we van Bar tho genieten op het toneel. La Cage aux Folies is tot en met 3 april te zien in het oude Luxor Theater. Meer info: www. Met /antastische dans in allerlei stijlen, een te gek decor en hits van David Holmes en Cypress Hill zet de Zweedse Streetdance Company Bounce een indrukwekkende versie neer van de met vijf Oscars bekroonde film 'One Flew over the Cuckoo's Nest'. Dinsdag 15 tot en met zaterdag 19 maart te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. FOTO: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 43