seiiraAM I Archief van 'Onder Ons' voortaan bij Gemeentearchief Het Havenbedrijf komt naar Schiedam! Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Gemeenteberichten www.schiedam.nl 16 maart 2011 nummer 11 Pagina 2 Nota investeren, waarderen en afschrijven 2011 De Nota investeren, waarderen en afschrijven geeft een nadere uitwerking van de regels die in de Financiële Verordening worden genoemd. Er is een B-stuk: Grondtransacties Havenstraat In het kader van de herstructure ring 'van een bedrijventerrein aan de Havenstraat wordt bij een gronduitgifte afgeweken van het vigerende grondbeleid door het bieden van de mogelijkheid van een tussentijdse afkoop tegen de grondwaarde bij uitgifte. Meer informatie over de commissies en de raad, zoals de verslagen, de genoemde raadsstukken en de vol ledige raadsagenda, vindt u op www. schiedam.nl. Voor meer informatie kunt u ook terecht bij de griffie van gemeente Schiedam, telefonisch bereikbaar op 010 - 219 10 41 en 010 - 219 10 46 of per e-mail op griffie@schiedam.nl. enigszins aangescherpt en de overige zijn overgenomen, evenals alle conclusies. MBOP I&A 2011-2014 Er wordt de komende jaren een bedrag van 600.000,- uitgetrok ken om noodzakelijke vervangin gen van ICT apparatuur (compu ters e.d.) mogelijk te maken. Extra eenmalige investering Veiligheid en Handhaving Om de handhaving op woonover last te intensiveren wordt de Licht blauwe Brigade tijdelijke uitgebreid met 2,2 formatieplaat sen en de afdeling Vergunningen, Handhaving en Geo-informatie met 1,5. Dit kost de gemeente 199.000,-. Aanpassing Erfgoedverordening vanwege de Wabo De Erfgoedverordening moet worden aangepast als gevolg van het invoeren van de Wet algemene bepalingenomgevingsrecht (Wabo) per 1 oktober 2010. Beleidsnota "Erfpachtconversie bij nieuwbouwwoningen" Met het vaststellen van deze beleidsnota wordt een beleids wijziging ingevoerd binnen het bestaande systeem van conversie van erfpacht. Met deze beleids wijziging worden de kosten van conversie bij nieuwbouwwonin gen en meer in het algemeen recent gevestigde woningerfpach ten, waar sprake is van afgekochte canon, beperkt. Beslissing op bezwaar inzake Verordening reclamebelasting reclamebelasting 2011 De heer E.E. de Jong van de Sportarcade, die een bezwaar schrift heeft ingediend tegen de Verordening reclamebelasting 2011 c.q. de toepassing van de verordening op zijn onderneming wordt niet ontvankelijk verklaard. Op donderdag 17 maart 2011 ver gadert de gemeenteraad. De verga dering begint om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waar over de beraadslagingen nog moe ten worden voortgezet (bespreek- stukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). De commissies hebben vergaderd over de raadsvoorstellen. De vol gende in de raadscommissies behan delde voorstellen gaan als A-stuk naar de raad. Het betreft o.a.: Rapport "Wijkontwikkeling.... ingewikkeld?" De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen heeft ten aanzien van het beleid op wijk ontwikkeling negen conclusies getrokken en vier aanbevelingen gedaan. Een aanbeveling is Het Gemeentearchief Schiedam ontving 7 maart 2011 van Theo Cla- rijs en Hans van Ieperen het archief van 'Onder Ons', op de dag af exact 108 jaar na de oprichting! 'Onder Ons' is de leerlingenvereniging van de Rijks Hoogere Burgerschool,- de voorloper van Schravenlant. 'Onder Ons' was een gezelligheids vereniging van de school. In het ar chief zijn bewijzen te vinden van de diversiteit aan club- en dansavonden, toneelopvoeringen, sportwedstrijden, lustrumvieringen en zo meer. Het geeft ook aan hóe het tijdsbeeld in een eeuw kan veranderen, van voor nemens tot een studie- en debating club in 1903 tot discoavonden of een strandfeest. In de aanloop naar de viering van het eeuwfeest in 2003 vatte de eeuw commissie in samenspraak met het bestuur het plan op om het archief van de vereniging grondig te ordenen en onder te brengen in het Gemeen tearchief. Dat het hele proces pas nu in 2011 is afgerond, toont wel aan hoe arbeidsintensief archiefbeheer is, mits het secuur gedaan wordt! "De eeuwcommissie en het bestuur wilden het archief een vaste plek ge ven", aldus dhr. Clarijs, "en de stuk ken veilig stellen." Bovendien is dit interessante archief voor meer men sen toegankelijk. Doordat de stukken nu op een contante temperatuur, in een gecontroleerde en schone ruimte Van links naar rechts: Theo Cla rijs, Hans van Ieperen en Har riet Kruse van het Gemeentear chief. Foto: Jan van Kampenhout, Schiedam worden bewaard zullen ze naar alle verwachting over weer honderd jaar nog in goede conditie zijn. Behouds- medewerker Hasan Calimili is dan ook direct aan de slag gegaan om de stukken te herverpakken in zuurvrij materiaal. Dus voor wie lid is geweest of fami lie had die lid was van 'Onder Ons' en bijvoorbeeld nog eens wil weten hoe het clublied exact ging, wees welkom in onze gratis toegankelijke studiezaal! Let op: Donderdag 2 juni (Hemelvaartsdag) en vrijdag 3 juni is het Gemeentearchief Schiedam gesloten. GEMEENTEARCHIEF Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1 Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Schiedam is de vierde locatie die het Havenbedrijf Rotterdam aan doet tijdens een uitgebreide tour door de regio. Op donderdag 17 maart, van 17.30 tot 21.00 uur, bent u van harte welkom bij de infor matiemarkt in Stedelijk Museum Schiedam. Tijdens de informatiemarkt vertellen medewerkers van het Havenbedrijf wat er op dit moment speelt in de haven. In Schiedam richt de in formatiemarkt zich specifiek op de nieuwe westelijke oeververbinding en de bereikbaarheid van Schiedam. In een aparte presentatie, die tij dens de avond 2 of 3 keer wordt gehouden, doet het Havenbedrijf een aantal ideeën over de haven-van-de- toekomst uit de doeken. Heeft u vragen? Als bewoner van Schiedam kunt u tijdens de informatiemarkt uw vra gen en opmerkingen over alle mo gelijke aan de haven gerelateerde onderwerpen plaatsen. Er zijn on geveer acht specialisten van het Ha venbedrijf aanwezig om alle vragen te beantwoorden. Het Havenbedrijf op tournee UITNODIGING 17 MAART IN SCHIEDAM De avonden zijn géén formele in spraakbijeenkomsten over een spe cifiek onderwerp. Meer informatie Meer informatie is te vinden op www.portofrotterdam.com/optour- nee. Op deze website is na elke bijeenkomst ook een verslag van de avond te vinden. Informatiemarkt Datum: Donderdag 17 maart Locatie: Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112 - 114, Schiedam Tijd: 17.30- 21.00 uur U kunt binnenlopen op een tijdstip dat het u uitkomt. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland vindt plaats op: Datum: donderdag 31 maart 2011 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Agenda Tijdens deze vergadering wordt onder meer gesproken over: 1Verslag vorige vergadering 2. Wijkbudgetoverzicht Colofon Gemeentelijk informatiepunt Openingstijden Stadswinkel Gemeente Tel.: 14 010 Stedswinkel, Stadserf 1 Zonder afspraak Met afspraak E-mail: ctmtact@sehtedam.nl Postbus 1501, 3100 EA Schiedam ma t/m vrij 09.00 -13.00 uur ma, wo en do van 14.00 - 20.00 uur 1 Pax: (010) 473 TO 21 Eindredactie gemeente Schiedam vrij van 14.00 -17,00 wr 3. Vouchers 4. Rondvraag en afsluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, de heer Darius Spencer. Hij is telefonisch bereik baar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Nieuwland'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 7