Gemeentebericht Wijkoverleg Schiedam Groenoord Inburgeren op de werkvloer Tweede Jeneverfestival groot succes Een schoon Schiedam na Opschoondag 2011 Nationale Sport Week IW I 16-23 april 'A*.* i* Met o.a. Marco Borsato en Jochem van Gelder Eerste tipje van de sluier van het programma 9 gemeente Schiedam Landelijke opening in Schiedam yfl Op zaterdag 16 april 2011 orga niseert de gemeente Schiedam, in samenwerking met de Stichting Nationale Sport Platform, de lan delijke opening van de Nationale Sport Week op het Stadserf en het Land van Belofte. Wekelijks wordt een tipje van de sluier opgelicht met betrekking tot het spectacu laire programma. Van zaterdag 16 tot en met zaterdag 23 april vindt de achtste editie van de Nationale Sport Week plaats. In het hele land zetten sportaanbieders hun deuren open en worden clinics georganiseerd en demonstraties ge geven. Het voornaamste doel van de Nationale Sport Week is het promoten van sporten en bewegen en laten zien hoe gezond, maar vooral hoe leuk sporten is. Op het Stadserf zal op de openingsdag een groot podium komen waar sport en entertainment elkaar zullen afwis selen in een gevarieerd programma. Op de rest van het plein zal sporten en sport beleven centraal staan. Tij dens de opening op 16 april zijn ook alle ambassadeurs van de Nationale Sport Week aanwezig, waaronder Marco Borsato, Jochem van Gelder, Frits Wester en Ralph Mackenbach. RudeBeats Deze week maakte de organisatie bekend, dat beatbox virtuoos Rude Beats een optreden zal verzorgen op de openingsdag. Geboren en geto gen als Ruud van Schaik in Schie dam, raakte hij al jong met muziek in aanraking. Hiphop bleek ai gauw zijn grootste liefde te zijn en hij be gon met andere vrienden op straat te freestylen. Ze hadden natuurlijk wel een beat nodig, dus Ruud besloot het beatboxen te proberen, met groot succes. Vervolgens ging hij verder met produceren van muziek'en beats. Live staat hij garant voor een thea trale muziekshow waarin hij laat ho ren wat hij allemaal kan. RudeBeats zal tijdens de landelijke opening van de Nationale Sport Week een speci ale rap ten gehore brengen met als thema de Nationale Sport Week en Een Leven Lang Sporten en Bewegen in Schiedam. Balvirtuozen Ook op het grote podium de spec taculaire Soccer Showdown Sync Show van SEE marketing (Sports, Entertainment en Education). Vier balvirtuozen laten synchroon on navolgbare voetbaltrucs zien op mu ziek. Naast het optreden van Rude Beats en de SSD Sync Show zal er een 'vette' Nationale Sport Block Party met freestyle basketball, free style voetbal, breakdance, zumba en een BMX show plaatsvinden. Kijk voor meer informatie over de Nationale Sport Week op www.nationalesportweek.nl Het wijkoverleg van de wijk Groenoord vindt plaats op: Datum: donderdag 24 maart 2011 Locatie: Wijk- en Bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Agenda Tijdens deze vergadering wordt onder meer gesproken over: 1. Beeldkwaliteit: presentatie door afd. Beheer Openbare Ruimte 2. Thema: verkeersinstallaties/verkeer door Wilco Knip 3. Thema: Vrijwilligersaward, toelichting door Jan Bostelaar 4. Mededelingen 5. Verslag vergadering d.d. 27 januari 2011 6. Wijkbudget 2011 7. Vouchers le tranche 2011 regiegroep Groenoord 8. Project Rijksweg A4: stand van zaken 9. Actualisatie Wijkvisie Groenoord 2007-2015 10. Rondvraag en sluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesma- nager, de heer Hüseyin Kalyoncu. Hij is telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schie- dam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Groenoord'. Schiedam heeft er weer vier trotse inburgeraars bij. Op vrijdag 11 maart ontvingen zij in Vlaar- dingen hun diploma van wethouder Menno Siljee. In 2009 startte bij de twee Vlaardingse schildersbedrijven Kloet Onderhoud' en 'De Goede Schilders' een pilot 'inburgeren op de werkvloer'. Medewerkers die hun Nederlands nog moesten verbete ren, konden deelnemen aan een in- burgeringscursus die is toegespitst op de schildersbranche. Behalve de Schiedammers zijn ook deelne mers uit Vlaardingen, Rotterdam en Schiedam geslaagd, zeventien kandidaten bij elkaar. de vverkvlo Het tweede Jeneverfestival in het Jenevermuseum was een succes. Het festival trok in het weekend van 12 en 13 maart 900 bezoekers. Zaterdag opende burgemeester Verver het festival. Zij vulde de eerste fles moutwijn jenever 'Old Schiedam 10 jaar oud' en voorzag de fles van het Echtheids zegel van de stad Schiedam. Schiedam kijkt terug op een zonnige en succesvolle Opschoondag. Afge lopen zaterdag, 12 maart, voer een groot aantal enthousiaste Schiedam mers op dertien locaties in de stad opschoonactiviteiten uit. Het college hielp hen een handje en mocht meegenieten van de gezelligheid onder de deelnemers. Ook later deze week, op woensdag 16 en zaterdag 19 maart, vinden er in het kader van de Week van Nederland Schoon, nog allerlei initiatieven plaats. Kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl. I Wethouder Ad Hekman bedankt een enthousiaste deelnemer van de Opschoondag. Foto's: Jan van der Ploeg émÜL»- jjfë v.- Amperestraat Foto: Jan van der Ploeg

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 8