Graffiti in de spotlight Senioren voor Schiedam Ontvanger Geuzenpenning luncht op Stadhuis Onthulling gerestaureerd beeld 'De Zakkendrager' Wijkoverleg Schiedam Zuid Reünie voor gepensioneerd personeel Schiedamse werven www.schiedam.nl Gemeenteberichten 16 maart 2011 nummer 11 Pagina 4 Wethouder Wil Vissers onthulde vrijdag 10 maart de graffitimuurschilde ring van het viaduct aan de 's Gravelandsekade onder de Horvathweg aan de Schie. De muurschildering is in opdracht van de gemeente Schiedam uitgevoerd. De opdracht komt voort uit de wens van de gemeente om, waar dit mogelijk en wenselijk is, kale muren in de stad te verfraaien. Maandag 14 maart is in Vlaardin- gen de Geuzenpenning uitgereikt. Ook mevrouw Sima Samar kreeg de Geuzenpenning uitgereikt. Op zaterdag 12 maart ontving burge meester Verver in dat kader me vrouw Samar samen met haar echt genoot en een aantal leden van de Stichting Geuzenverzet 1940 -1945 voor een lunch op het Stadhuis. Mevrouw Samar krijgt dit jaar de Geuzenpenning voor haar bijdrage aan de verbetering van de mensen rechten en met name de rechten en het welzijn van vrouwen in Afghani stan. Behalve mevrouw Samar, krijgt ook de Nederlandse Krijgsmacht een Geuzenpenning voor haar werk in Afghanistan. Van links naar rechts: de heer Raoof Naveed, mevrouw Sima Samar, burgemeester Verver, de heer Verver, mevrouw Van de Weerd-de Wilt er mevrouw Akkerman-Nieuwstraten (bestuurleden van de Stichting .Geu zenverzet) en mevrouw Moerman (lid van de uitvoeringscommissie var de Stichting Geuzenverzet) op het bordes van het Stadhuis. Foto: Arie Wapenaar Wilt u deze bijeenkomst bijwonen? Meld u dan aan bij Seniorenwelzijn bij Anja van Beek (avanbeek@seniorenwlzijn.nl). Op donderdag 10 maart kwamen, op uitnodiging van burgemeester Verver, Schiedammers tussen de 60 en 65 jaar bij elkaar om zich te laten informe ren over de mogelijkheden van het doen van vrijwilligerswerk. De belang stelling was groot. Onder het motto 'Senioren voor Schiedam' kwamen maar liefst 150 mensen bij elkaar! "Na de openingswoorden van burgemeester Verver en Ma rianne Twist, directeur van Seniorenwelzijn, waren er themasessies, met onder meer de thema's Cultuur, Sport Bewegen en Welzijn Zorg. Tijdens deze sessies vertelden vrijwilligers over hun vrijwil ligerswerk en beantwoordden zij vragen van de aanwezigen. Er vonden levendige discussies plaats en de eerste aanmeldin gen werden een feit. Tweede editie 'Senioren voor Schiedam' Seniorenwelzijn en Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam kijken terug op een geslaagde middag. Vanwege de grote belangstelling, wordt in april een tweede bijeenkomst 'Se nioren voor Schiedam' geor ganiseerd. Foto: Jan van der Ploeg Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Postbus 1501,3100 EA Schiedam Eindredactie gemeente Schiedam Openingstijden Stadswinkel Zonder afspraak ma Vm-vrij 09.00 -13.00 uu Zaterdag 12 maart onthulden wethouder Wil Vissers (Cultuur) en Menno Siljee (Binnenstad) het opgeknapte beeld 'De Zakkendrager' aan de Oude Sluisstraat. Het beeld van de in 1991 overleden kunstenaar Hans van der Plas, oorspronkelijk uitgevoerd in beton, is onderworpen aan een gron dige restauratie en alsnog uitgevoerd in brons. Het wijkoverleg van de wijk Zuid vindt plaats op: Datum: maandag 21 maart 2011 Locatie: bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 19.30 urn- Agenda Tijdens deze vergadering wordt onder meer gesproken over: 1. Verslag bijeenkomst 31 januari 2011 2. Stand van zaken vouchers 3. Stand van zaken wijkbudget 4. Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties 5. Rondvraag 6. Informatie over het Europees Jaar van de vrijwilliger door Jan Bostelaar, coördinator vrijwilligerswerk, gemeente Schiedam Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, de heer Marcel Kreuger. Hij is telefonisch bereik baar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het, secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Woudhoek'. I De Wervenreünie werd afgesloten met een daverend optreden van het Schiedamse shantykoor 'Stuurloos'. Foto: Jan van der Ploeg Roemruchte scheepsbouw Wethouder Maarten Groene sprak aan het begin van de bijeenkomst een inleidend woord. Hij prees het vakman schap van de oude werfarbeiders die soms van heel ver waren gekomen om in Schiedam hun beste krachten te geven aan de roemruchte scheepsbouw van weleer. Groene benadrukte dat veel schepen die zij gebouwd hadden nog steeds op de zeven zeeën voeren. In de bloemetjes De reünie smaakte naar meer, constateerde Ma rianne van Twist, directeur Seniorenwelzijn in Schiedam. Marianne benadrukte wel dat voor zulke evenementen de inzet van vrijwilligers cruciaal is. De vrijwilligers werden dan ook door haar in de bloemetjes gezet. 'Stuurloos' De middag werd besloten met een daverend optreden van het Schiedamse shantykoor 'Stuurloos'. Vooral num mers uit deze buurt, zoals "Ik zie de haven al", "Ketel binkie" of "Ik heb mijn hart aan Katendrecht verloren", wekten veel enthousiasme bij het publiek. Zaterdag 12 maart vond de reünie voor gepensioneerd personeel van Schiedam se werven plaats in seniorencentrum 'De vijf molens'. Het was een drukte van belang! Veel aanwezigen maakten van de gelegenheid gebruik om oude vrienden en collega's de hand te druk ken om daarna vrolijke en soms ook droevige herinneringen op te halen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9