Geen affiniteit met sport S 1 Jongens leren is leuk?! Silent Witness Zes series op dvd Elke week een andere poll op de website Volgons (Ëso-t w en win een prijs Kiik&win_ Maak iedere week kans op mooie prijzen Kerkdiensten Schiedam Zelika Udovicic neemt per 1 mei afscheid als directeur Sport en Recreatie Klein Nieuws Schoner en veiliger Inloopspreek uur A4 vervalt Rotterdammers in Schiedam Laatste kans voetbal plaatjes Een country dansavond Altijd actueel de weekkrant.nl woensdag 23 maart 2011 Nieuwe Stadsblad 'pagina 15' www.deweekkrant.nl/webwinkel Stem mee! www.nieuwestadsblad.nl Twitter mee_ http://twitter.com/Klik_en_Win Klik Win www.nieuwestadsblad.nl Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61/63. Zondag om 10.00 uur voorganger ds. C.J.P. van der Bas en 14.30 uur kandidaat W. Nobel (ge zamenlijke dienst H.H.G.) Zondag in de Protestantse (Kerk om 10.00 uur Mag- nalia Deikerk: Ds. W. v.d. Vegt (rn.m.v. Groenoord- koor). Vaste Burg: Ds. mw. A.W. van Kleunen, Leiden. Dorpskerk Ds. J. v.d. Pep pel. De Ark Ds. W. van Wieren. Grote Kerk vrijdag 25 maart vanaf 12.30 uur meditatie. In de Heilig Hartkerk (Gor zen) zondag om 9.30 uur eucharistieviering met zang door H. Hartkoor, voorgan ger is pastor Coert Biesjot. Om 11.00 uur is er een En gelstalige eucharistieviering. Diensten bij de Nederlands (Gereformeerde Kerk, West- vest 30, zondag om 9.30 uur ds F.H. Blokhuis en om 16.30 uur ds M. de Kreek. Bij de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap, Westvest 90, is er zondag een dienst om 10.30 uur voorganger Me. Ds. A.S. Lenselink. 1 In de Kapel van Franke- I land, Sint Liduinastraat 10, zondag om 10.00 uur eucha- m ristieviering met voorganger I Pater Th. Rijkuiter m.m.v. het Liduinakoor. In de St. Jan de Doper-Vir sitatiekerk, Mgr. Nolenslaan 99, zijn kerkdiensten op za terdag 17.00 uur met muzi- Ikale begeleiding en op zon dag 11.00 uur met koorzang of samenzang. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 9.30 uur (gewij zigde aanvangstijd) Gezon gen Hoogmis. In de Jacobus en Martinu- sparochie, Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 11.00 uur, dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Zondag 9.30 uur eredienst bij Het Apostolisch Genoot schap, Lindeijerstraat 5. Gezocht: directeur voor de Dienst Sport Recreatie. Drie jaar na haar aantreden heeft Zelika Udovicic een, zoals het gemeentelijk pers bericht het noemt, nieuwe uitdaging gevonden. Zij wordt regiodirecteur bij een woning corporatie. Gerard S. Verver Schiedam Niemand in de Schiedamse sportwereld die van haar vertrek opkijkt. Udovicic blijkt weinig vrienden te hebben gemaakt. "Zij was een van de twee solli citanten", weet sportraadvoor zitter Huib Zandwijk. Hij was destijds laaiend dat zijn raad niet door toenmalig wethouder Christine Daskalakis bij de solli citatieprocedure betrokken was. "Temeer omdat ze, naar later bleek, eigenlijk helemaal .geen affiniteit met sport had. Oké, ze werkte bij de Rotterdamse Dienst Sport en Recreatie, maar daar deed ze natuur en milieu.' Hij hoorde al drie weken gele den, dat de DSR-directeur per 1 mei zou vertrekken. "Toen is dringend gevraagd dat niet naar buiten te brengen." Inmiddels was hem duidelijk geworden, dat ze flink wat aanvaringen binnen 'Ik hoop op een opvolger die verstand van sport heeft' en buiten de Schiedamse politiek achter de rug heeft. Verder wijst hij op de ophef over het voorstel om Zwembad Zuid te sluiten ('haar grootste blunder die strijd heeft ze verloren') en de opval lende eis aan bestuursleden van voetbalclub Hargasport ('man nen die onlangs door clubleden zijn benoemd tot erelid') om in ruil voor het voldoen van de restschuld df te treden. Hermes DVS-voorzitter (en raadslid) Will van Wijk is kort: "Ik wens haar veel succes. Ik hoop dat er een opvolger komt die verstand van sport heeft." SWSMC-pre- ses Hans van Dijk noemt haar vertrek 'verrassend'. De balans opmakend, constateert hij, dat er de laatste jaren op sportgebied weinig tot stand gekomen is. Onder het motto 'Leren is leuk' bezocht wethouder Menno Siljee vorige week tijdens de Dag van de Leerplicht basis school De Wieken (Nieuwland) en het OSG Schiedam. 17 maart werd in heel Nederland aandacht gegeven aan het feit dat kinderen in Nederland het recht hebben om zich te ontwikkelen en een diploma te halen. FOTO: PR Column In de krant stond een artikel over de Nationale Schoonmaakdag in Schiedam. De gemeente orga niseert deze dag omdat er veel afval op straat ligt in Schiedam. Maar in Groenoord is er helemaal geen schoonmaakdag geweest. Wij vinden dat de gemeente iets anders moet organiseren. Ons idee is om op vier woensdagmiddagen achter elkaar aan mensen in de buurt te vertellen wanneer ze iets ver keerd doen. Bijvoorbeeld als ze een hond ergens laten poepen waar dat niet mag. Na die maand organiseert de gemeente een maand niets, maar kunnen ze wel samen met ons kijken of er minder afval en hondenpoep op de straat ligt! Van het tweede artikel schrokken wij heel erg. Maandagnacht is er een overval gepleegd in Schiedam tegenover onze school De Troubadour. Er zijn twee mensen in de auto bedreigd met een pistool, dat vinden wij heel erg onveilig. Maar de politie kan natuurlijk niet heel de dag in de wijk zijn. Daarom hebben wij iets bedacht. Overdag als het nog licht is dan is het niet nodig dat er heel veel politie rijdt. Maar hoe later en donkerder het worht, hoe vaker de politie door de buurt moet rij den. En in de nacht rijdt de politie dan het meest door de wijk en is het voor ons ook weer veilig. Ah de gemeente deze twee dingen in de wijk organi seert, dan wordt het veel schoner en veiliger! Loubna(12), Melissa(ll) en Mirza(12) obs De Troubadour Dit is onze mening over het nieuws, maar jullie kunnen ook reageren. Dat zouden wij erg leuk vinden! Kijk op zvww.nieuwestadsblad.nl. Schiedam Rijkswaterstaat stopt met de spreekuren over de A4 Schie- dam-Delft. De informatie bijenkomsten zijn afgelast door de te lage opkomst. Om bewoners in staat te stellen vragen te stellen aan een me dewerker van Rijkswaterstaat over het project A4 Delft- Schiedam was het spreekuur ingesteld. Slechts twee bewo ners hebben in de afgelopen weken gebruik gemaakt van het spreekuur in Delft en Vlaardingen. Omwonen den en belangstellenden met vragen over het project A4 Delft-Schiedam kunnen nu aankloppen via e-mailadres a4delft-schiedam@rws.nl of de gratis landelijke informa tielijn van Rijkswaterstaat: 0800-8002. Schiedam Historisch Schiedam wordt vrijdag 1 april bevolkt door meer Rotterdammer dan nor maal. Gilde Rotterdam houdt op die dag om 14.00 uur een rondleiding door de stad die ouder is dan Rotterdam zelf. De wandeling laat de Rot terdammers kennismaken met 'sterke vrouwen' Aleida en Liduina, met branders en jenever en de hoogste oude molen ter wereld. Het start punt is ruïne Huis té Rivière aan de Broersvest om 14.00 uur. Wie als Schiedammer wil horen of alles wel netjes en eerlijk wordt vertelt, kan zich aanmelden via het tele foonnummer: (010) 436 28 44. De kosten voor de wan deling zijn 3,50 euro. Schiedam De actie van winkelcentrum Hof van Spaland met voetbal en cricketplaatjes van Excel sior '20 is afgelopen. Omdat nog niet iedereen zijn album vol heeft, is zaterdag 26 maart een zogenaamde goodwilldag in het leven geroepen. In het winkelcentrum staat die dag tussen 9.00 en 17.00 uur een kraam waar alle geïnteres seerden van voetbal- en cric ketplaatjes kassabonnen kun nen inleveren. Voor elke vijf euro die is besteed, zijn daar zakjes plaatjes te verkrijgen. Het maximumbedrag is on beperkt en de kassabonnen van alle winkels gelden bij deze actie. Schiedam SWS Welzijn houdt zaterdag 2 april vanaf 19.00 uur een countryavond in Wijkcen trum De JUauwe Brug. Er is ruimte voor dans en het spelen van een tombola. De entree aan het Bachplein 590 bedraagt 2,50 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 15