Dé danssens; Heden en verleden van haven ufo m Apartheid drijft Hauer en Van Houten uiteen Ralph van der Raat in Westvest kerk Theater voor kinderen met visuele beperking Burned: nachtmerrie in de woestijn Plaats zelf uw bericht in Dé Agenda landt in museum Elke week meer agenda op de site h New Morning in Oude Stoep Afscheid Dusty Miller Remake remodel Matthaus Passion in Grote Kerk - - Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Film www.filmhuisschiedam.nl Doe mee www.deweekkrant.nl Verwacht www.boijmans.nl IVIeer agenda www.deweekkrant.nl Regio Carice van Houten en Rutger Hauer zijn samen te zien in de film 'Black Butterflies', die vanaf 31 maart is te zien in de bioscopen. 'Black Butterflies' gaat over het leven van de jonge Zuid-Afrikaanse kunstenares Ingrid Jonker, een gevoelige en rebelse geest die haar vrije ideeën over kunst, liefde en politiek met een kleine groep gelijkgestemde schrijvers en kunstenaars in Zuid-Afrika deelde, de Sestigers. Tegen de achtergrond van verzet tegen de censuur van de Nasionale Party, leeft Ingrid Jonker haar jonge leven tot het uiterste en wordt haar werk steeds be kender en meer gewaardeerd. De grote liefde in het leven van Ingrid Jonker, de schrijver Jack Cope, kan haar niet het geluk en de gemoedsrust geven waar ze naar op zoek is. Met haar vader Abraham Jonker, een rechtse minister voor de Nasionale Party tijdens het Apartheidsregime, heeft ze een moeizame relatie. Politieke onenigheid drijft vader en dochter steeds verder uiteen. www.blackbutterflies.nl Carice van Houten speelt de Zuid-Afrikaanse kunstenares Ingrid Jonker. Vlaardingen Jeroen Vrolijk en het New Morning Trio treden op donderdag 24 maart op in Café d'Oude Stoep in de smalle Havenstraat. Vol gens d' Oude Stoep speelt het trio jazz van de bovenste plank. De groep bracht onlangs de tweede cd uit waar ze enkele stukken van spelen. Aanvang 22.30 uur, toe gang vrij. Vlaardingen De afscheidtoernee van zangeres Dusty Miller van de Engelse groep Green- mac Band doet op zaterdag 26 maart Café De Hom mel aan de Schiedamseweg aan. Miller moet om ge zondheidsredenen de groep na deze tour verlaten. Aanvang 15.00 uur. Vlaardingen In Café De Waal in de Waalstraat treedt op zondag 27 maar de Roxy Music coverband. Remake Remo del op. De groep bestaat uit zes Rotterdammers en speelt de grootste hits van Roxy Music zoals Love is the drug, Jealous Guy en Do the Strand. Hoogte punt voor de groep is een optreden in 2001 in een uit verkocht Covent Garden in Londen. Remake Remodel speelde daar onder andere voor Roxy Music voorgan ger Bryan Ferry. Aanvang 18.00 uur Schiedam De uitvoering van Bach's Matthaus Passion in de Grote Kerk van Schiedam vindt plaats op woensdag 6 april vanaf 19.30 uur. Bas van Houte dirigeert het Schiedams Bachkoor en het RBO Sinfonia. Medewer kers zijn onder meer alt Margareth Beunders en tenor Ludwig van Gijse- gem. Een primeur is dit jaar de lezing over de Matthaus Passion, met muzikale fragmenten, op 6 april om 15.00 uur, door kerkmu sicus Hans van Gelder. Kaarten kosten 18,00 euro (VW, erkende boekhan dels en Grote Kerk)., Regio De havens van nu zijn niet te vergelijken met die van toen. Ontwikkelingen volgen elkaar ip hoog tempo op. Op zaterdag 26 maart staat FutureLand, het informatiecentrum over Maasvlakte 2, in het teken van het verleden, heden en de toekomst van de haven. Geïnteresseerden kunnen zich inschrijven voor excursies die starten op twee verschillende tijdstippen vanuit het Mari tiem Museum Rotterdam en FutureLand. De kosten voor deelname aan de themadag zijn 12,50 euro. Dit is inclusief de toegang tot het Maritiem Museum Rotterdam en één consumptie. Aanmelden kan via themadag@futureland. nl onder vermelding van The madag 26.tsgart 2011. In de De havens van toen lijken in niets op die van nu. FOTO: PR e-mail dienen het aantal per sonen, hét excursienummer, de eventuele bestelling van een lunchbox en contactgegevens te worden aangegeven. Spe ciaal voor deze dag is Future Land op zaterdag 26 maart voor iedereen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Meer info via: www.futureland.nl Schiedam In de concertserie 2010 - 2011 van de Stichting Westvest90 is er op vrijdag 25 maart een optreden van de uitzonderlijk begaafde pianist Ralph van Raat plaats. Het concert wordt gegeven in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover molen 'De Walvisch'. Ralph van Raat heeft in korte tijd een indrukwekkende reputatie gekregen. Hij is een veel gevraagd solist bij de beste orkesten in de hele wereld. Zijn cd 's worden geprezen en hij is een veel geroemd vertolker van moderne pianomuziek, waarin hij ook les geeft aan het con servatorium. Naast zijn grote talent als musicus is van Raat een groot verteller. Hij neemt het publiek tijdens zijn optre den bij de hand en licht alle weetjes van de gespeelde com posities toe. Het programma is getiteld 'De oorsprong en diversiteit van de 20e eeuwse muziek' met muziek van com ponisten als Liszt en Debussy, Janacek en Gershwin en tot slot de modernere Taverner en Rzewski. Van Raat is een groot pianist met vele talenten. Hij maakt de bezoeker deelgenoot van zijn passie voor muziek en componisten van deze tijd. Aanvang 20.15 uur. Toegang: 17,00; 15,00 jongeren t/m 18 jaar 5,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW. I Meer info via: www.westvest90.nl De grootschalige productie 'Cinderella', van de wereld beroemde choreograaf Matthew Bourne, is dé danssensatie in Londen van dit moment en komt binnenkort exclusie/ naar Amsterdam (vanaf 30 maart) en Rotterdam (nieuwe Luxor Theater, vanaf 6 april). Bourne brengt, met muziek uan Prokofiev, zijn eigen interpretatie van het romantische sprookje en liet het plaatsvinden in het Londen van 1942. Schiedam 'Rupsje' is het resultaat van een nieuw samen werkingsproject tussen Theaterschool De Teerstoof en Koninklijke Visio, exper tisecentrum voor slecht ziende en blinde mensen. Regisseur Maarten Bakker heeft de peuter/kleutervoor stelling gemaakt en professio nals van Visio betrokken bij de ontwikkeling ervan. Het stuk is zo aangepast dat ook kinde ren met een visuele beperking 100 procent kunnen genieten van theater. De voorstelling is een belevenis en vanaf 2 april tc zien in theaters en basis scholen in het hele land. Rupsje gaat vanaf 2 april het land in.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 45