Orlando van klei pi Spectaculaire start Techno Classica Essen ■M AutoRAI 2011:47 automerken Renault Fluence en infrastructuur GoMotor volwaardig onderdeel AutoRAI Infiniti maakt G inzichtelijker Gloednieuwe Kia Picanto en Rio al snel in showroom Op tijd op of weer een boete? Minagi geeft nieuwe koers Mazda aan Goed 2010 voor BMW Leeftijd rijbewijs Elektrische auto A'dam Volkswagen Bulli op stroom Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl In de showroom www.deweekkrant.nl/auto Wekker www.deweekkrant.nl/webwinkel Toekomst www.deweekkrant.nl/auto Renault opent Fluence-proefritcentra en -informatiecentra. Renault heeft haar elektrische ambities in Denemarken ontvouwd. Daar opende het merk in samenwerking met Project Better Place het eerste Europese verkoopcentrum voor de Fluence. Als alles vol gens schema verloopt, rijden daar dit jaar nog die elektri sche Renaults. De Fluence kan bij elke Renault-dealer in Denemarken worden aangeschaft. Ook voor onderhoud kan de Flueuce- rijder daar terecht. Kopers van een Fluence sluiten een contract af (tussen 200 en 400 euro) voor het gebruik van elektrische laadpalen en snellaadstations. GoMotor is een volwaardig onderdeel van de AutoRAI 2011(13-23 april). Tijdens het evenement kunnen bezoe kers kennismaken met de laatste nieuwe motorfietsen en scooters. Ook kleding en accessoiresfabrikanten zijn op GoMotor aanwezig. Hal 9 is er voor gereserveerd en de organisatie heeft gekozen voor een indeling in marktsegmen ten. Zo worden toermachines, sportmotoren, offroaders, choppers en scooters apart gepresenteerd. GoMotor staat ook voor beleving en entertainment. Mensen zonder een motorrijbewijs of heropstappers kunnen bij Try the Bike weer proberen het gevoel (opnieuw) terug te krijgen. Bezitters van een motorrijbewijs kunnen proefritten maken op de nieuwste motorfietsen. Kiezen voor een Infiniti G wordt gemakkelijker. Zo vervalt de handgeschakelde zesbak en daarvoor in de plaats komt een adaptieve zeventraps automaat. Handmatig scha kelen kan met paddies achter het stuur. Infiniti breidt ook de standaarduitrusting van de G's uit en er doen nieuwe kleuren en nieuw vormge geven lichtmetalen wielen hun intrede. De G37 Sedan is er vanaf 53.730 euro. Het topmodel G37 S Premium kost 65.390 euro. De 23ste Techno Classica in Essen is van donderdag 31 maart tot en met zondag 3 april weer het podium voor ruim 2.500 klassieke auto mobielen, meer dan duizend standhouders, honderden old timerclubs en autofabrikanten. Deze grootste beurs ter wereld voor klassiekers wordt gehou den in twintig hallen van het Messecomplex in Essen. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 april rijdt een stoet van hon derd historische voertuigen van Brussel naar Essen onder het motto 'Van paard naar turbine.' De parade wordt aangevoerd door een koets met vier Lip- pizaner paarden. De paarden worden gevolgd door zeldzame automobielen van merken zo als Bugatti, Itala, Delage, De Dion Bouton, Spyker, Stutz, Graham Page en Avion Voisin. www.technoclassica.de Om de lancering van de Chevrolet Orlando in Londen onder de aandacht te brengen ging een team uan acht boetseerders aan de slag met Play-Doh boetseerfelei. Het resultaat is een Orlando op ware grootte. In twee weken verwerkte het team anderhalve ton boetseer- klei. Play-Doh is in Engeland het populairste kinderspeelgoed. Inmiddels staat de Orlando ook bij de Chevrolet-dealers in ons land. 47 Automerken presenteren zich van 13 tot en met 23 april op de AutoRAI in Amster dam. Daaronder vier merken die voor het eerst aanwezig zijn op de show: Fisker, Tesla, Heynsdyk en Infiniti. De beurs omvat 102 primeurs maar dat zijn voornamelijk auto's die al elders in de wereld zijn geëtaleerd. Desalniettemin debuteren onder andere de Ci- troën Survolt, de Range Rover Evoque vijfdeurs, de Audi RS3 en de Ferrari FF in ons land. Joost van 't Hooft, Beursma- nager AutoRAI, liet tijdens de presentatie duidelijk merken dat de AutoRAI in volle glorie terug is. "We hebben in 2009 bewust even gas terug genomen vanwege de teruglo pende automarkt. Nu herstelt die markt zich en kan de AutoRAI uitpakken zoals onze bezoekers dat gewend zijn." Daarmee doelt de organisator op de merkenstands die weer terug zijn en dat beleving en autopassie centraal staan. Belangrijk vindt hij ook dat het voorterrein van de RAI klaar is en dat dat kan worden benut voor spectaculaire buitenacti viteiten. Bezoekers kunnen er elektrische auto's opladen en er mee rijden, er zijn slipde monstraties en er komt een 4x4-track. Binnen zijn er diverse pavil joens ingericht. Zo is er een Klassieker Paviljoen, een Supercar Paddock en er is een Hobbyplein. Ook aan de al lerkleinsten is gedacht met een Telekids Paviljoen. wunv.autorai.nl De BMW Groep kijkt terug op een uiterst geslaagd 2010. De omzet steeg van 50.6 miljard naar 60,4 mil jard. De verkoopvolumes vertonen uiteraard ook een stijgende lijn, van 1.286.310 naar 1.461.166 eenheden. De afzet van BMW-model- len alleen al steeg met 15 procent. Er is een regeling in voorbe reiding die jongeren vanaf -16,5 jaar in de gelegen heid stelt een rijopleiding te volgen. Als ze geslaagd zijn voor hun theorie- en praktijkexamen mogen ze vanaf 17 jaar de weg op onder begeleiding van een ervaren bestuurder. Als alles volgens plan verloopt, wordt de nieuwe regeling in november van kracht. Ook in Zweden en Duitsland is de minimumleeftijd om een rijbewijs te halen verlaagd met minder ongelukken tot gevolg. Het budget van drie miljoen is op zodat er voor een elek trische auto in Amsterdam voorlopig geen subsidie kan worden aangevraagd. Er zijn door particulieren en bedrijven met behulp van de subsidieregeling inmid dels 260 elektrische auto's gekocht. Infiniti levert G standaard met zeventraps automaat. Ook NSU, opgegaan in Audi, is aanwezig in Essen. Concept www.deweekkrant.nl/auto

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 49