Wethouder plaatst tegel tegen zinloos geweld bij De Wieken Leren is leuk! J- Werkzaamheden riool Scheepvaartweg Lees ook het weblog van burgemeester Verver-Aartsen Te vinden via www.schiedam.nl gemeente Schiedam ae <11 Wethouder Ad Hekman plaatste vrijdag 18 maart bij christelijke basisschool De Wieken aan de Westfrankelandsestraat een stoep tegel met de afbeelding van een lie veheersbeestje. Hiermee werd een periode van twee weken afgesloten, waarin de school aandacht schonk aan het tegengaan van zinloos ge weld, zoals bijvoorbeeld pesten. Pesten, ik doe er niet aan mee De tegel bij De Wieken is zo ge plaatst, dat de kinderen er vaak langslopen. Als ze de tegel zien, worden ze eraan herinnerd dat ze niet moeten pesten. Als aandenken kregen de kinderen allemaal een rood polsbandje met de tekst 'Pesten, ik doe er niet aan mee'. StichtingTegenZinloosGeweld De tegel met het lieveheersbeestje hoort bij de actie van de Landelijke StichtingTegenZinloosGeweld. De StichtingTegenZinloosGeweld en I Wethouder Hekman plaatste vrijdag 18 maart een stoeptegel me afbeelding van een lieveheersbeestje. Foto: Jan van der Ploeg. de de gemeente Schiedam zijn al enkele jaren 'bevriend' en strijden samen tegen zinloos geweld. Met de tegels die in de nabijheid van scholen wor den geplaatst, nemen de stichting en de gemeente specifiek stelling tegen pesten, agressie en geweld. Leren is Leuk'; de gemeente Schie dam koos voor dit thema op de Dag van de Leerplicht' op 17 maart en zette vijf scholen in de wijk Nieuw- land in het zonnetje. Basisscholen 't Meesterwerk, De Taaltuin, De Wieken en de VMBO scholen het OSG Schiedam en het Lentiz LIFE College geven hun leerlingen extra les op het gebied van taal, rekenen en wereldoriëntatie. I Wethouder Menno Siljee bespreekt met leerlingen van basisschool De Wieken waarom leren zo leuk is. Foto's: Jan van der Ploeg Talenten uitbouwen Het gaat om het leren van toepas singsvaardigheden zoals bijvoor beeld techniek en rekenprojecten, brieven schrijven om ergens op be zoek te gaan en het schrijven van stukjes voor de schoolkrant. De re sultaten van de kinderen worden zo versterkt en zij kunnen hobby's en talenten uitbouwen. De scholen werden door de leer plichtambtenaren verrast met taart en pennen. En waarom leren zo leuk is, besprak wethouder Menno Siljee (Onderwijs) hoogstpersoonlijk met de leerlingen van basisschool De Wieken en het OSG Schiedam. Wegens werkzaamheden aan het ri ool is de Scheepvaartweg in Schie- dam-Noord gestremd. Tram 21 kan daardoor het eindpunt op de Har- reweg niet bereiken en rijdt nu niet verder dan station Schiedam Centrum. Tussen station Schiedam Centrum en het eindpunt rijden in plaats daarvan tijdelijk bussen. Tram 23 naar Vlaardingen) rijdt wel. Verkeer kan de plaats van de werkzaamheden passeren via een zogenoemde baileybrugop de Arij Koplaan. Onderzoek De afgelopen weken is onderzoek uitgevoerd naar de meest geschikte werkwijze om het riool onder de Scheepvaartweg te vervangen. Dit moet met de grootst mogelijke zorg vuldigheid gebeuren om te zorgen dat bijvoorbeeld gas- en waterlei dingen in de directe omgeving in bedrijf kunnen blijven. Ondertus sen is het werkterrein wel zo ver mogelijk voorbereid op de komende werkzaamheden. De gasleiding aan de zijde van de Boeier is omge leid, de bovenleiding van de tram is verwijderd en uiteindelijk ook de trambaan zelf. Herstel riool Nu het onderzoek is afgerond, kan worden gewerkt aan de eigenlijke vervanging van het riool. Dinsdag 22 maart is gestart met het ma ken van een bouwkuip. Hiervoor worden damwanden aangebracht. Om de duur van de hinder voor omwonenden zo kort mogelijk te houden, wordt de beschikbare tijd zo efficiënt mogelijk benut. Er wordt gewerkt van 's ochtends 7.00 uur tot uiterlijk 's avonds 22.00 uur op alle werkdagen en zaterdag. Met deze manier van werken moet de Scheepvaartweg zo spoedig mo gelijk weer berijdbaar zijn en de tram zijn normale dienstregeling hervatten. Naar verwachting is dat begin mei het geval. Meer informatie Informatie over de voortgang van de werkzaamheden aan het riool is te vinden op de website van de gemeente Schiedam (www.schie- dam.nl/scheepvaartweg). De laatste berichten worden ook geplaatst op teletekstpagina 112 op het kanaal van LOOK TV en op de pagina Gemeenteberichten in Het Nieuwe Stadsblad. Heeft u desondanks vra gen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Schiedam via tele foonnummer 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl. Meer informatie over de (nood)dienstregeling van tram en bus staat op de website van de RET (www.ret.nl). Mededelingen Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is-de WABO van kracht geworden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en Voor inzage in (archief-) stukken nadere informatie verkrijgen bij het omgevingsloket, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 09.00 t/m 13.00 uur, na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 t/m 20.00 uur en vrijdags van 14.00 t/m 17.00 uur, telefoon 14 010. Aanvragen Frans Halsplein 24B, 3117 WB met de activiteit kappen, het kappen van een boom, binnengekomen 14 maart 2011. Dr. Noletstraat 8, 3116 BH met de activiteit kappen, het kappen van twee Coniferen en één Berk, binnengekomen 9 maart 2011. Kappeyne van de Coppellolaan 6, 3118 LK met de activiteit bouwen, het plaatsen van een luifel, binnengekomen 14 maart 2011. Nieuwe Waterwegstraat 7,3115 HE met de activiteit bouwen, het uitbreiden van het bedrijfspand, binnengekomen 10 maart 2011. Prof. Kamerlingh Onneslaan 246, 3112 VM met de activiteit handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening, ontheffing winkelruimte, binnen gekomen 11 maart 2011. Verlenging beslistermijn Hargsingel 1,3121 VH met de activiteit bouwen, het brandveilig maken van de woninig, verlenging van 6 weken (2 mei 2011). Verleende vergunningen Reguliere procedure Burg. van Haarenlaan 1161 t/m 1225, 3118 GD met de activiteit bouwen, het veranderen van de optionele dakopbouw van verblijfsruimte naar onbenoemde ruimte (wijziging op verleende bouwvergunning), verleend 18 maart 2011. Groeneweg 54, 3124 KA met de activiteit slopen, het slopen van alle gebouwen en opstallen, verleend 15 maart 2011. Hoogstraat 94, 3111 HL, met de activiteit bouwen, slopen en voeren van handelsreclame, verbouwing winkel met bovenwoning, verleend 15 maart 2011. Hoogstraat 104-106, 3111 HL, met de activiteit bouwen, slopen en voeren van handelsreclame, panden verbouwen, verleend 15 maart 2011. Jozef Oreliosingel 1-83, 3122 CL, met de activiteit bouwen, het uitbreiden van de centrale hal, verleend 15 maart 2011. Lange Nieuwstraat 129, 3111 AG, met de activiteit bouwen, slopen en veranderen van gemeentelijk monument, verbouwing woonhuis, verleend 16 maart 2011. Linzenakker 30, 3124 XE, met de activiteit bouwen, het realiseren van een uitbouw in de achtertuin, verleend lLmaart 2011. Paulus Potterstraat 60, 3117 XG met de activiteit bouwen, gevelrenovatie, verleend 17 maart 2011. Vlaardingerdijk 322-538, 3117 ZT met de activiteit bouwen en afwijken van bestemmingsplan; conform BOR, realisatie Ketelhuis, verleend 18 maart 2011. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde omgevingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wet houders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Meldingen Lange Nieuwstraat 129, 3111 AG met de activiteit slopen, het verwijderen van asbest, 16 maart 2011. Meldingen worden gepubliceerd ter informatie. Hiertegen is geen zienswijze, bezwaar en beroep mogelijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6