Trouwen in Schiedam Schiedam verbetert dienstverlening Verlenging gratis openbaar vervoer emeenteberichten Eenvoudig en goed bereikbaar www.schiedam.nl 23 maart 2011 nummer 12 Pagina 2 Openbare Bekendmaking Gemeente Schiedam (artikel 6 Wet voorkeursrecht gemeenten) Aanwijzing Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam maakt op grond van artikel 7 lid 1 van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat zij op 22 maart 2011 op grond van het bepaalde in artikel 6 Wvg besloten hebben een perceel gelegen in de wijk Nieuwland voorlopig aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10 t/m 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Het aanwijzingsgebied behelst een garage, plaatselijk bekend Dr. Wibauts- traat 4. Deze gronden zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale tekening en de daarbij behorende lijst met aangewezen percelen en namen van de eigenaren van de in de aanwijzing opgenomen percelen of perceelsgedeelten en van de rechthebbenden op de beperkte rechten waaraan deze zaken zijn onderworpen volgens de registers van het kadaster. Het besluit van het college van burgemeester en wethouders d.d. 22 maart 2011 tot voorlopige aanwijzing treedt in werking een dag na publicatie van deze bekendmaking in de Staatscourant, te weten op 24 maart 2011. Het besluit heeft een geldingsduur van maximaal 3 maanden, waarbinnen de gemeenteraad de gronden opnieuw moet aanwijzen. Een aanwijzing door de raad heeft een geldingsduur van'3 jaar. Ter inzage Het besluit tot voorlopige aanwijzing ligt met de bijbehorende kadastrale tekening en overige stukken met ingang vanaf 24 maart 2011 gedurende zes weken ter inzage in de Stadswinkel, St^dserf 1 te (3112 DZ) Schiedam. Daarnaast ligt gelijktijdig met het besluit van burgemeester en wethouders ook het ontwerp-raadsvoorstel en -besluit aan de gemeenteraad op grond van artikel 5 Wvg met de daarbij behorende stukken op dezelfde locatie ter inzage. Indien u de stukken wilt inzien, dient u een afspraak te maken via de website www.schiedam.nl. Om een afspraak in de digitale agenda van de Stadswin kel te kunnen boeken, heeft u een DigiD nodig. U kunt ook telefonisch een afspraak maken op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur via telefoonnummer 14.010. Voor vragen of nadere informatie over het project Nieuwland kunt u contact opnemen met mevrouw N. de Heer, project leider Nieuwland (tel. 010-219 18 85). Bezwaar en voorlopige voorziening Belanghebbenden kunnen ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na dagtekening van deze publicatie in de Staatscourant tegen dit besluit tot voorlopige aanwijzing een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten: a. naam en adres van belanghebbende; b. de datum; c. de dagtekening; d. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; e. de gronden van het bezwaar (de motivering); f. een volmacht, indien het bezwaar niet door de belanghebbende maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam (of via faxnummer 010-246 41 05), onder vermelding van "Wet voorkeursrecht ge meenten (Wvg) Dr. Wibautstraat 4". U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht mee te zenden. Het indienen van een bezwaarschrift heeft geen opschortende werking. De indiener van het bezwaarschrift kan, als onverwijlde spoed dat - gelet op de betrokken belangen - vereist, eveneens een voorlopige voorziening vragen bij de, Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM te Rotterdam. Van de indieners van een voorlopige voorziening wordt door de rechtbank griffierecht geheven. Zienswijzen Ter voorbereiding van het besluit van de gemeenteraad kunnen belangheb benden vanaf 24 maart 2011 hun zienswijzen mondeling dan wel schriftelijk indienen. De schriftelijke zienswijze kan worden gezonden aan de gemeen teraad van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. U kunt uw brief ook mailen naar: griffie@schiedam.nl. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan contact worden opgenomen met mevrouw N. de Heer, project leider Nieuwland (tel. 010-219 18 85). Eigenaren en rechthebbenden worden per brief op de hoogte gebracht van dit besluit. Schiedam, 22 maart 2011 Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam Vanaf nu heeft de gemeente een nieuw algemeen telefoonnummer: 14010! En één e-mailadres waar mee u alle afdelingen van de ge meente kunt bereiken: contact@ schiedam.nl. Dus nooit meer zoe ken naar een doorkiesnummer of het e-mailadres van een afdeling of ambtenaar, komt u liever langs? Dat kan in de Stadswinkel op het Stadserf. Gemak Vakantieplannen en daarvoor een nieuw paspoort nodig? Heeft u een bouwvergunning aangevraagd en wilt u weten wanneer u toestemming krijgt om te beginnen met die ver bouwing waar u al lang van droomt? Zorgt een losliggende stoeptegel voor gevaarlijke situaties en wilt u dat melden? Als dat zich voordoet wilt u snel en eenvoudig terecht kunnen bij de gemeente. Op een manier die voor u op dat moment passend is. Dat kan! De gemeente Schiedam is eenvoudig en goed bereikbaar via de website, per e-mail, telefoon of per brief. En u kunt als u dat wilt, langskomen in de Stadswinkel. Vijf duidelijke contactmogelijkheden Als inwoner van Schiedam heeft u een aantal verwachtingen over het contact met de gemeente. U wilt niet lang hoeven nadenken wie u moet benaderen via welk telefoonnummer of welk e-mailadres. U wilt één te lefoonnummer bellen of één e-mail sturen met de zekerheid dat u snel een juist antwoord krijgt. Om de bereikbaarheid van de gemeente te verbeteren, heeft de gemeente Schie dam gekozen voor vijf duidelijke manieren van contact. Doel hiervan is om sneller en begrijpelijker, maar u vooral ook het juiste antwoord te geven. We hebben ze in onderstaand kader kort voor u op een rijtje gezet. Vijf duidelijke manieren van contact Regel uw zaken digitaal of maak een afspraak via www.schiedam.nl. Stuur een e-mail naar contact@schiedam.nl. De gemeente Schiedam is dagelijks van 08.30 uur tot 17.00 uur telefonisch bereikbaar via 14 010. Kom - het liefst op afspraak - langs in de Stadswinkel. Stuur een brief naar Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Servicenormen Het gaat niet alleen om het gemak waarmee u in contact kunt komen met de gemeente. De snelheid waar mee uw vragen worden beantwoord en de juistheid van die informatie zijn minstens even belangrijk. Daar om heeft het college van burgemees ter en wethouders servicenormen vastgesteld: die geven duidelijk aan waarop u mag rekenen. I De gemeente Schiedam bouwt aan haar dienstverlening. Een indruk van de nieuwe Stadswinkel. Artist impression: Bliksems. Servicenormen De servicenormen van de gemeente Schiedam; zo zijn wij u van dienst: Telefoon Als u de gemeente belt, krijgt u binnen 30 seconden een medewerker aan de lijn. De medewerker helpt u direct. Ais het een moeilijk te beantwoorden vraag is, verbindt de medewerker u binnen twee minuten door met de juiste medewerker. Is de betreffende medewerker afwezig? Dan kunt u een bericht achterlaten. De desbetreffende medewerker belt u binnen twee werkdagen terug. Post Wanneer u de gemeente een brief stuurt, krijgt u binnen vijf werk dagen een ontvangstbevestiging. De gemeente beantwoordt uw brief inhoudelijk binnen zes weken. Balie Voor een bezoek aan de Stadswinkel kunt u telefonisch of via de website een afspraak maken. Uw wachttijd is dan maximaal vijf minuten. Bij een bezoek zonder afspraak is uw wachttijd maximaal dertig minuten. Buitenruimte Uw meldingen over gebreken in de buitenruimte handelt de gemeente, in de regel, binnen drie werkdagen af. Klachten Klachten over bestuurlijk en/of ambtelijk optreden handelt de gemeente binnen zes weken af. U krijgt de gelegenheid uw klacht persoonlijk toe te lichten. Verbouwing van de Stadswinkel De gemeente bouwt ook letterlijk aan haar dienstverlening. De huidige Stadswinkel aan het Stadserf voldoet na meer dan 10 jaar intensief gebruik niet meer aan de huidige eisen van dienstverlening. Om de dienstverle ning te verbeteren en een gastvrije ontvangst te bieden, worden daarom de entree en de Stadswinkel in het tweede, derde en vierde kwartaal van dit jaar gefaseerd verbouwd. Beter toegankelijk Door de verbouwing van de Stads winkel kunt u sneller en met meer privacy worden geholpen doordat onder meer de indeling van de balies wordt aangepakt. Door de entree te veranderen wordt de Stadswin kel beter toegankelijk en zichtbaar der vanaf de straat. Dat geldt ook voor de andere gebruikers van het gebouw zoals het Theater aan de Schie, Bibliotheek Waterweg en het Gemeentearchief. Nieuwe bezoekers kunnen de weg naar de gemeente en de culturele instellingen daardoor gemakkelijker vinden. Gefaseerde werkzaamheden Doordat de verbouwingswerkzaam heden gefaseerd plaatsvinden, on dervinden de inwoners van de stad zo min mogelijk overlast van de werkzaamheden. U kunt gedurende de verbouwing vrijwel altijd gewoon terecht in de Stadswinkel. Wel zult u soms van een andere ingang dan gewoonlijk gebruik moeten maken. Uiteraard staat dit duidelijk aange geven zodat u makkelijk uw weg kunt vinden. De eerste fase start naar verwach ting in mei. In november moet de verbouwing helemaal zijn afgerond. Binnenkort informeren we u via de website en de gemeentepagina uit gebreid over de verbouwing. Meer informatie? Wilt u meer informatie over de dienstverlening van de gemeente Schiedam? Digitaal een afspraak maken? Of online producten afnemen? Bezoek dan www.schiedam.nl. U mag ons natuurlijk ook altijd bel len via 14 010 of een e-mail sturen naar contact@schiedam.nl. In 2011 kunnen Schiedamse 65-plussers met een laag inkomen, net als in 2010, gebruikmaken van gratis openbaar vervoer. De gemeente heeft hiervoor geld beschikbaar gesteld. Het gaat om het openbaar vervoer van RET, met uit zondering van het BOBbusnet, de Fast Ferry en het Colofon Klant Contact Centrum Openingstijden Stadswinkel Eindredactie www.schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Met afspraak Zonder afspraak Gemeente contact@s,chiedam.nl Postbus 1501,3100. ËA, Schiedam ma, wo en do van 14.00 - 20.00 uur ma t/m vrij 09,00 -'13.00 uur Schiedam Telefoon: 14010 Pax: (OIO) 473 70 21 vrij van 14.00-17,00 uur Maak uw afspraak online of bel Randstadrail-traject Berkel Westpolder t/m Den Haag Centraal en de lijnen 126 en 137 van Qbuzz. Deze rege ling geldt vanaf 9.00 uur en op zon- en feestdagen. U kunt het aanvraagformulier voor gratis openbaar ver voer in 2011 vinden op www.schiedam.nl of aanvragen bij de Formulierenbrigade via 14 010.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 7