XVWM Archief van het gemeentebestuur tot 1990 openbaar Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Nieuwe social sofa in Spaland www.schiedam.nl Gemeenteberichten Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? 23 maart 2011 nummer 12 Pagina 4 Kennisgeving Wet Geluidhinder Ter inzage leggen van het besluit tot vaststelling van een hogere waarde voor geluid voor het bouwplan 'Uitbreiding woonhuis d.m.v. aanbouw' aan de Polderweg 258. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken ingevolge het bepaalde in artikel 110a van de Wet geluidhinder juncto artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 24 maart 2011 ten behoeve van het project 'Uitbreiding woonhuis d.m.v. aanbouw" aan de Polderweg 258 het volgende ontwerpbesluit ter inzage ligt: Vaststellen hogere waarden voor de ten hoogst toegelaten geluidsbelasting op een gevel van de woning. Aanleiding Op 13 oktober 2010 is een gewijzigd bouwplan ingediend voor het uitbreiden van de woning aan de Polderweg 258. Het voorstel is in strijd met het vige rende bestemmingsplan "Schiedam in Hoofdzaak". Het bouwplan is echter positief beoordeeld. De gemeente heeft derhalve besloten medewerking te verlenen aan het plan door middel van een ontheffing ex. artikel 3.23 Wro jo 4.1.1. Bro. De geluidsbelasting op de gevel van de aanbouw is echter hoger dan de voorkeursgrenswaarde zoals aangegeven in de Wet geluidhinder. Ten behoeve van de realisatie van het bouwplan dient derhalve een hogere waarde te worden vastgesteld. Conform artikel 110a van de wet geluidhinder zijn Burgemeester en wethouders hiertoe bevoegd. Ter inzage Het ontwerpbesluit voor .het vaststellen van de. hogere waarde (geluid) ligt vanaf 24 maart 2011 gedurende 6 weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De Stadswinkel is op van maandag tot vrijdag zonder afspraak geopend van 9.00 uur tot 13.00 uur. Met afspraak is de Stadswinkel op maan dag, woensdag en donderdag geopend van 14.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen tegen het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het Col lege van Burgemeester en wethouders, t.a.v. Afdelingsmanager Ruimtelijke Ontwikkeling, Vastgoed en Grondzaken, postbus 1501,3100 EA te Schiedam, Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de balie Bou wen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: De onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 17 maart 2011: Burg. Stulemeijerlaan, ter hoogte van pand nr. 113, postcode 3118 BC. Besloten op 17 maart 2011: Vlasakker, voor pand nr. 41, postcode 3124 AS. Wij wijzen U erop dat U op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij Klant Contact Centrum, telefonisch bereikbaar op 14 010. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een ter mijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 23 maart 2011 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i. C.G. Henkelman Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket Bij het Gemeentearchief Schiedam zijn nu alle archieven van de ge meente Schiedam tot en met 1990 in te zien. Het Gemeentearchief Schiedam heeft hiermee archie ven van het gemeentebestuur vanaf 1850. Voor 1850 had Schiedam een stadsbestuur, waarvan óók de stuk ken aanwezig zijn! Overdracht Overheidsarchieven worden na twin tigjaar overgebracht naar het archief. Dat betekent dat deze openbaar wor den (op enkele uitzonderingen na) en kosteloos zijn in te zien. De stuk ken worden vrijgegeven in blokken van tien jaar. Het overgedragen blok betreft de periode 1980-1989. De volgende overdracht van een tienja- renblok is in 2021. De archiefinventaris is in PDF te zien via onze webstek archief.schie- dam.nl. Via 'Archieven en Collec ties' kunt u het 'Archievenoverzicht' vinden onder het gelijknamige tab blad. U kunt hét archief van het Ge meentebestuur van Schiedam vinden onder archiefnummer 544. De toegang is nu nog in bewerking. Deze wordt overzichtelijker en be ter te doorzoeken. Voor wie van te voren een onderwerp zoekt, het nummer dat volgt na 'A1990-'*is het I Op het terrein van de N.V. Dok- en Werfmaatschappij Wilton-Fijenoord in Schiedam, wordt op 8 september 1984 door Albert Etman, voorzitter van de Ondernemingsraad, een straatnaambord onthuld met de tekst "Burg. Scheeresplein", ter ere van de bemoeienis van de burgemeester voor het behoud van de scheepswerf door aankoop van de grond door de Gemeente Schiedam. Foto: Roel Dijkstra, beeldnummer 25776. inventarisnummer. De stukken kunt u inzien in de studiezaal. Diversiteit aan onderwerpen De stukken zijn een bron voor velerlei onderzoek, want de diversi teit van onderwerpen is zeer groot: aankoop percelen, raadsvragen over uiteenlopende zaken, onderwijs, begrotingen, cultuur, herdenkingen, subsidies, maatschappelijk werk, al les dat maar ter sprake komt in de gemeenteraad en het college var burgemeester en wethouders. In hel blok 1980-1989 is de ondergang var de roemruchte bedrijven Wilton- Fijenoord en Gusto prominent aan wezig. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1 Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. GEMEENTEARCHIEF Het Gemeentearchief bewaart in formatie, over Schiedam en Schie dammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Let op: op donderdag 2 juni (Hemelvaartsdag) en vrijdag 3 juni is het Gemeentearchief Schiedam gesloten. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland vindt plaats op: Datum: maandag 31 maart 2011 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Agenda Tijdens deze vergadering wordt onder meer gesproken over: 1. Verslag vorige vergadering 2. Wijkbudgetoverzicht 3. Vouchers 4, Rondvraag en afsluiting Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, de heer Darius Spencer. Hij is telefonisch bereik baar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar op 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl av.v. 'Wijkoverleg Nieuwland'. Zaterdag 19 maart onthulde wethouder Ad Hekman, samen met bewonersvereniging Spaland, de social sofa op het speelveldje aan de Aureliahof Vlinderho ven. De betonnen mozaïekbank heeft als thema 'vlin ders'. Bewoners van de wijk hebben het ontwerp voor de social sofa aangeleverd. De nieuwe bank op het speelveldje kan gezien worden als het sluitstuk van de ophoging van de Vlindefhoven, waarbij het speelveldje een gedaantewisseling onderging. Zowel gemeente Schiedam als bewonersvereniging Spa land hopen dat het speelveldje met het plaatsen van de social sofa een plek wordt waar bewoners samenkomen en waar ouders comfortabel toezicht kunnen houden op hun spelende kroost. De bank is nog niet helemaal af. De komende dagen vult een groep bewoners de ontbrekende stukken nog met de laatste tegeltjes in. Colofon Klant Contact Centrum I Openingstijden Stadswinkel Eindredactie www.schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Met afspraak Zonder afspraak Gemeente contact@schiedam.nl Postbus 1501, 3100 EA, Schiedam ma, wo en do van 14.00 - 20.00 uur ma t/m vrij 09.00 -13.00 uur Schiedam Telefoon: 14010 Fax: <010) 473 70 21 1 vrij van 14.00-17.00 uur Maak uw afspraak online of bel -■

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9