Toonaangevend Beste voor klant «tax Begrip in Ondernemer van het jaar Gebr. De Veld Beeld Geluid C. Kok Juwelier: voor elke Schiedammer Gebr. De Veld Beeld Geluid C. Kok Juwelier Dykstal Schoenen Dykstal Schoenen Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 30 maart 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Gebr. De Veld Beeld Geluid aan de Noordmolenstraat in Schiedam is dealer van het merk Loewe. Van prachtige tv's tot losse audio; het assortiment van Gebr. De Veld Beeld Geluid is erg uitgebreid. Schiedam Wie het Glazen Pand binnenstapt en linksaf slaat, ziet het direct: Gebr. De Veld Beeld Geluid staat voor kwa liteit. De luxe uitstraling van de pro ducten van de winkel laat zien dat er televisies en audio van een hoger ni veau te koop is. Hiermee onderscheidt Gebr. De Veld Beeld Geluid zich van de massa, zeggen eigenaren An neke en Roel de Veld, die in de winkel bijgestaan worden door Jeroen van Haasteren. Als het gaat om design en techniek, dan loopt Loewe voorop. Alle televi sies zijn voorzien van digitale tuners en ook opnemen is mogelijk met de inge bouwde harde schijf. Alles is te bedie nen met één afstandsbediening. "Onze kracht is service", vertelt het echtpaar De Veld. "Ons familiebedrijf bestaat nu bijna 50 jaar. Wij zijn de tweede generatie die aan het roer staat van de winkel. Veel mensen in Schiedam weten ons inmiddels goed te vin den." Dat komt door de persoonlijke service, die net al even aangekaart werd. "We doen meer dan andere winkels. We installeren de producten bij de mensen thuis, ook in de avond als dat ge wenst wordt." De winkel in het Glazen Pand is echter nog van meer markten thuis. Er worden namelijk ook an dere merken dan Loewe verkocht als het gaat om televisies en audio. En veel mensen weten het niet, maar Gebr. De Veld verkoopt ook witgoed van Miele en Siemens. Kom gerust eens langs om een kijkje te nemen! Noordmolenstraat 17 Schiedam 010-4737044 www.hetglazenpand.nl Anneke en Roel de Veld: 'Onze krant is service FOTO: WM Rond 1900 startte Cornelis Kok zijn juwelierszaak in Schiedam. Daar zit het juweliersbedrijf nog steeds en nog altijd in hetzelfde pand, aan de Broersvest. Kok 116 jaar geleden de zaak begon, openen Ariëtte en Koert (de vierde ge neratie Kok) nog steeds 's morgens de deuren van de winkel. "Aanbiedingen hebben we niet nodig: prijzen van ons assortiment zijn sowieso bijzonder aan trekkelijk! Sinds 1895 staan service en kwaliteit bij ons bovenaan en we doen alles om daaraan vast te houden zodat we de meest normale zaak van de wereld zijn. We hopen ook u in onze winkel te mogen begroeten." Bijzonder aan C. Kok Juwelier is dat het bedrijf een eigen werkplaats heeft, waar eigenhandig reparaties worden uitge voerd. Die service trekt veel mensen naar de Schiedamse juwelier toe. "Ook omdat we mee denken met de klant. We kijken naar wat het beste is voor klanten. We advi seren ook gerust om iets niet te kopen, omdat het bijvoorbeeld niet past bij het werk dat iemand doet. Commercieel gezien is Ariëtte en Koert zijn de vierde generatie in de dat misschien niet goed, winkel van C. Kok Juwelier. Iedere klant wordt op dezelfde manier behandeld. Dat is altijd de filosofie geweest van de diverse generatiës van de familie die aan het roer stonden en staan van C. Kok Juwelier. In 1895 was het familiebedrijf C. Kok Juwelier een feit. Er zijn maar weinig zaken die kunnen zeggen dat ze zo lang gevestigd zijn in Schiedam op de Broersvest. Met nog steeds evenveel enthousiasme als waarmee Cornelis maar het is wel goed voor de-relatie met de klant." Broersvest 87-93 Schiedam 010-4267937 Tommy Hilfiger, Gabor. Timberland... Het is slechts een greep schoenmer ken uit het assortiment van Dykstal Schoenen, ook wel bekend als 't Silvere Laersje. De winkel aan de Broersvest in Schiedam wordt gerund door de enthousiaste eigenaar Danny Hollander en zijn vrouw Ariejanne, die de zaak ruim een halfjaar geleden overnamen. Danny Hollander en zijn vrouw heb ben Dykstal Schoenen vorig jaar over genomen. FOTO: WM Dykstal Schoenen bestaat 85 jaar, maar Danny Hollander en zijn vrouw zijn sinds afgelopen augustus eigenaar van de Schie damse schoenwinkel. "We zijn op dezelfde voet verder gegaan. De goede naam is het zelfde gebleven en het assortiment ook. Dat vind ik belangrijk, want alles dat men kende houden we hiermee in stand." Dat geldt ook voor de naam. Niet voor niets prijkt op de gevel nog steeds de bijnaam van Dykstal Schoe nen: 't Silvere Laersje. Die kreeg de winkel ter gelegenheid van het jubileum yan het 25-jarig bestaan vele jaren geleden. Bij Dykstal Schoenen worden modische schoenen verkocht van goede comfort. Voor de dames zijn er merken te vinden als Peter Kaiser, El Natu- ralista, Arche, Gabor en Timberland. De heren kunnen kiezen uit onder meer de merken Tommy Hilfi ger, G-Star, Giorgio, Van Bommel, Greve, en Timberland. Dyk stal Schoenen mag gerust een bijzondere winkel genoemd wor den, want er worden aparte schoenen ver kocht. Hiervoor worden internationale beurzen bezocht zoals in Milaan, Dussel- dorf, Antwerpen en Amsterdam om zo de laatste mode naar Schiedam te halen. Het hoge serviceniveau is een punt dat Hol lander graag voortzet. "We hebben altijd een goede service geleverd. Wij werken in de winkel één op één naar klanten toe en begeleiden altijd zo goed mogelijk. Bij ons krijgt de klant het gevoel dat ze een cadeau voor zichzelf hebben gekocht." In 2007 is de hele winkel verbouwd. Het resultaat is een frisse, modern ogende win kel. "De winkel heeft een enorm rijke his torie, maar is tegelijkertijd meegegaan met haar tijd. We zijn altijd heel actueel geble- Dykstal Schoenen biedt een grote collectie modische schoenen van goede comfort. FOTO: WM ven en zijn vooruitlopend als het gaat om ontwikkelingen in de branche. Dat mo-, derne zie je ook terug in de merken die wij verkopen." En in de digitale wereld. Want Hollander is van plan om meer met inter net te gaan doen. "We zijn bezig met het maken van een nieuwe website en daarna willen we daaraan een webshop koppelen. Aan de winkel zelf is weinig meer te doen, omdat we niet lang geleden die verbou wing hebben gehad, maar we kijken wel altijd verder." Mede daarom hoopt Hol lander 'ondernemer van het jaar' te wor den. "Ik heb het in deze tijd aangedurfd om een zaak over te nemen. Ik ben erg blij dat ik zo'n begrip in Schiedam mag voort zetten. Samen met de medewerksters Elly en Plony, die al lang bij de winkel werken. Het is fijn dat we deze winkel in Schiedam kunnen blijven voortzetten." Broersvest 135 Schiedam 010-4268492 www.dykstal.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 56