Gemeentebericht Gemeenteraad bezoekt Schiedam-Oost Vooraankondiging Raadsvergadering Wijkoverleg Schiedam Kethel till gemeente Schiedam s is De gemeenteraad brengt in de raadsperiode 2010 - 2014 een werkbezoek aan alle Schiedamse wijken. Op zaterdag 19 maart vond het derde werk bezoek plaats; leden van de gemeenteraad bezochten Schiedam-Oost. Onderwerpen uit de wijk In overleg met de bewonersvereniging Schiedam-Oost en de griffie van de gemeente Schiedam heeft de wijk- procesmanager, mevrouw Rutten, het programma voor het werkbezoek opgesteld. Aan de orde kwam onder Nieuwbouw Lentiz Life College op Schieveste Raadsleden konden, voordat het officiële programma begon, de nieuwbouw van het Lentiz Life College op Schieveste bekijken. Directeur Lakens vertelde de raadsleden waar zijn school voor staat. Want het Lentiz Life College doet meer dan ervoor zorgen dat leerlingen hun diploma halen; de school zet fors in op het stimuleren van activiteiten buiten schooltijd. Tünnel in het verlengde van de Hogenbanweg onder de Horvathweg naar Schieveste Leerlingen van het Lentiz Life College konden mee doen aan een ontwerpwedstrijd om dit tunneltje weer toegankelijk te maken voor de vele leerlingen uit Schiedam-Oost of Rotterdam-West, zodat ze snel en veilig hun nieuwe school kunnen bereiken. Het winnende ontwerp werd door één van de leerlingen gepresenteerd aan de aanwezigen. Leden van de gemeenteraad konden ter plekke de situatie in en rond het tunneltje bekijken waar nog verschillende maatregelen zullen worden uitgevoerd. Zo wordt de tunnel aan de binnenkant volledig her steld en geschilderd. Bovendien komt er een scheiding van voetgangers en fietsers. Daarnaast wordt de hele tunnel voorzien van verlichting met een hoge licht opbrengst. Tot slot worden er snoeiwerkzaamheden uitgevoerd. Ook over beheer en onderhoud zullen duidelijke afspraken worden gemaakt. Opschoonactiviteit omgeving Fultonstraat Buurtbewoners hebben voor de speeltuin aan de Fultonstraat een voucher ingediend om deze speelplek nieuw leven in te blazen. De werkzaamheden zijn inmiddels in volle gang. Bewoners en kinderen waren actief om hun straat op te fleuren. Openbare Basisschool De Peperklip Directrice Van der Schoor informeerde de raadsleden over de ervaringen en gevolgen in het onderwijs door de komst van arbeidsmigranten uit Midden- en Oost- Europa (MOElanders). Pompstation Rotterdamsedijk Voor de renovatie van het pompstation en het ontwik kelen van plannen - er wordt gedacht aan een bedrijfs verzamelgebouw - is BOEi ingeschakeld. De intentie is om het pand aan deze organisatie, die industrieel erfgoed beheert, over te dragen. Wijkeconomie Oost Het college heeft beleidsregels vastgesteld over subsi die voor ondernemers. Zo kunnen zij subsidie krijgen voor de verbouw en herinrichting van bedrijfspanden. Het doel van deze subsidie is om het ondernemerschap te bevorderen, de leegstand in Oost tegen te gaan en de leefbaarheid in de wijk te verbeteren. Afsluiting Het werkbezoek wordt afgesloten in Wijkcentrum Oost. Namens bewonersvereniging Schiedam-Oost (BVSO) informeert de heer De Boer de leden van de gemeente raad over hun bevindingen over de stand van zaken in Schiedam-Oost. Het volledige verslag van dit werkbezoek staat ge agendeerd voor de eerstvolgende vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer op 12 april 2011. Zie www.schiedam.nl voor de agenda van deze commis sievergadering. Op maandag 4 april vindt er een extra raadsvergadering plaats. Tij dens deze bijeenkomst wisselen de raadsleden met elkaar van gedach ten over de Tussenbalans; een nota waarin het college de gemeenteraad nader informeert over de tussen stand (inhoud) van de uitwerkings opdrachten begroting 2011-2014 en de 10 strategische lijnen van het collegewerkprogramma. U kunt aanwezig zijn De raadsvergadering van 4 april is een openbare bijeenkomst. U kunt hier - als toehoorder - bij aanwezig zijn. In tegenstelling tot een regu liere raadsvergadering is er echter geen-spreekrecht. Op 19 mei wordt een tweede bijeenkomst over dit on derwerp georganiseerd. Dan krijgt u (maar ook bedrijven en instellingen) de mogelijkheid mee te praten over deze onderwerpen. Raadsvergadering Datum: maandag 4 april Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam Tijd: 20.00 uur Het wijkoverleg van de wijk Kethel vindt plaats op: Datum: maandag 11 april 2011 Locatie: Schietbaanstraat 31, Schiedam Tijd: 20.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Vrijwilligersaward in het kader van Europees jaar van de vrijwilliger 3. Verslag vorige vergadering 4. Vouchers stand van zaken 5. Wijkbudget overzicht 6. Wijkanalyse 7. Rondvraag Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, de heer Chris Stuart. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Kethel'. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 23 maart 2011 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: de Overschiesestraat tussen de Emmastraat en Overschiesestraat ter hoogte van nummer 44, de rijbaan voor doorgaand verkeer wordt afgesloten in verband met de bouw van 11 woningen. Derhalve worden de volgende maatregelen getroffen; 1. Het afsluiten van de Overschiesestraat door middel van bord C 1 van het RVV 1990. 2. Het opheffen van het eenrichtingsverkeer op de Overschiesestraat. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Hofstra, telefonisch bereik baar via 14 010. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Infor matiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 23 maart 2011, namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte a.i. C.G. Henkelman Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 23 maart 2011 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: de Nieuwe Haven tussen de Hoofdstraat en de Nieuwe Haven ter hoogte van nummer 35, de rijbaan voor doorgaand verkeer wordt afgesloten in verband met de herstel van de kade. Derhalve worden de volgende maatregelen getroffen; 1. Het afsluiten van de Nieuwe Haven door middel van bord C 1 van het RVV 1990; 2. Tengevolge van de afsluiting zijn de Hagestraat en de Grevelingen straat niet bereikbaar vanuit de richting van de Nieuwe Haven. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te diénen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Hofstra, telefonisch bereik baar via 14 010. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Infor matiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 23 maart 2011, Namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte a.i. C.G. Henkelman

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6