Gemeenteberich i^eeki Doe mee met de kleurwedstrijd Win Efteling-kaartjes! Peter en de wolf, maar nu compleet anders! Subcommissie jeugd op werkbezoek Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl rtrlWMH Bijzondere samenwerking tussen ge meente Schiedam en SWS Welzijn burgemeester Verver-Aartsen Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket gemeente Schiedam Op zaterdag 16 april vindt de lan delijke opening van de Nationale Sport Week plaats in Schiedam. Ambassadeur en parlementair ver slaggever Frits Wester gaat op deze openingsdag met ambassadeur en bokser Innocent Anyanwu de boks- ring in voor een 'pittig' duel. 16 april staat Schiedam volledig in het teken van sport, show en enter tainment. Op het Stadserf in Schie dam komt een groot podium te staan waarop onder andere ambassadeur en Nederlands bokskampioen In nocent Anyanwu en de Nederlands kampioen A-Klasse Nouchka Fon- tijn uit Schiedam een boksdemon- stratie geven. Later geven zij op het plein in een ware boksring een clinic voor bezoekers en gaat Frits Wester de strijd aan met Innocent. Met een dikke lip op televisie Frits Wester: "Ik heb een tijdje ge bokst als onderdeel van een Krav Maga (verdedigingskunst)training Daardoor verscheen ik regelmati met een dikke lip op televisie. Het lijkt me leuk me te meten met meer Sporten voor 65-plussers Zaterdag 16 april verzorgt Olga Commandeur (Nederland in Bewe ging) op het Stadserf een workshop voor senioren met als doel hen te stimuleren om meer te bewegen. Daarnaast onthult zij op 18 april samen met wethouder Ad Mostert (Sport&Recreatie) het eerste Yalp beweegtoestel op het Dwarsplein in Schiedam Zuid. Yalp heeft in samenwerking met haar fabrikant Lappset een beweegtoestel voor 65- plussers ontwikkelt. Door wekelijks een beweegprogramma te volgen, neemt het risico op vallen, botbreu ken en hart- en vaatziekten bij deze doelgroep af. In Nederland zijn er inmiddels vele locaties waar weke lijks trainingen worden aangeboden op de 'speeltoestellen' en vanaf 18 april dus ook in Schiedam. Zaterdag 16 april gaat Frits Wester de strijd aan met bokskampioen en mede-ambassadeur Innocent. Kijk voor meer informatie over de Nationale Sport Week op www.nationalesportweek.nl binnenkort wordt in de Efteling de nieuwe parkshow Raveleijn geopend. Burgemeester Verver is hierbij aanwezig en de gemeente Schiedam mag 100 kaartjes weg geven aan gezinnen in Schiedam. Doe mee met de kleurwedstrijd en maak kan op Efteling-kaartjes! Download de kleurplaat De kleurplaat is te downloaden via de website www.schiedam.nl/ nieuws. Op de kleurplaat staat een van nieuwste attracties van Schie dam: molen De Kameel die binnen kort officieel wordt geopend. Onder alle kinderen die de plaat inkleuren en inleveren worden 100 kaartjes verloot. Per winnende kleurplaat worden vier kaarten voor het gezin weggeven. Kleurplaat inleveren? Ingekleurde platen moeten uiterlijk maandag 9 mei bij gemeente Schie dam binnen zijn. Kleurplaten kunnen op twee manier worden ingeleverd: per post; stuur de kleurplaat naar gemeente Schiedam, t.a.v. Ka binet, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam óf lever de kleurplaat in op het Stadskantoor bij de balie van de centrale receptie, Stadserf 1. Let op: Vergeet niet je gegevens op de kleurplaat in te vullen! De prijswinnaars worden bekendge maakt tijdens Nationale Molendag op 14 mei. Kleurwedstrijd gemeente Schiedam Naam: Leeftijd: Adres: Basisschool De Kring staat tijdens de maand april in het teken van mu ziek. Dan vindt namelijk het cultuureducatieproject, met als thema 'Peter en de Wolf', plaats. De afdeling Onderwijs en Welzijn van de gemeente Schiedam is initiator van dit project. SWS Welzijn neemt, in samenwer king met andere culturele partijen, de organisatie en uitvoering voor haar rekening. Kennismaking met klassieke muziek Doel van het educatieproject is om kinderen uit Schiedam West kennis te laten maken met klassieke muziek en hen te enthousiasmeren zelf muziek te maken. Donderdag 24 maart was de muzikale aftrap van dit project. Saxofonist Dick Ronteltap en beatboxer Ruud van Schaik (Rudebeats) gaven, in een interactief optreden met de kinderen, hun interpretatie van Peter en de Wolf'. Kinderen geven eigen miniconcert Deze week zijn de workshops gestart. Onder begeleiding van Anuschka Cou- mou werken de kleuters aan een theatrale verbeelding van het thema 'Peter en de Wolf. De groepen 3 en 4 maken met Dick Ronteltap een eigen versie van het sprookje in de vorm van een hoorspel. Ook kunnen leerlingert van de onderbouw zich aanmelden voor workshops beatboxen in Wijkcentrum De Erker, onder begeleiding van Rudebeats. Over ongeveer een maand geven de kinderen hun eigen miniconcert. Regulier aanbod Aan het eind van het project wordt het muzikale aanbod, in overleg met de kinderen, ouders, vakdocenten en scholen in West, verder voortgezet in regu lier aanbod. Alle organisaties die lessen geven die passen in het thema van dit cultuureducatieproject en hun lessen willen aanbieden aan kinderen in West, kunnen contact opnemen met Brenda Flapper (bflapper@swswelzijn.nl) of Olga Hartman (ohartman@swswelzijn.nl). Dinsdag 5 april brengt de subcommissie jeugd, ingesteld om onder meer besluitvorming en kaderstelling door de gemeenteraad ten aanzien van voorstellen op het gebied van het jeugdbeleid voor te bereiden, een werkbezoek aan het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Tijdens het werkbezoek krijgen de commissieleden meer informatie over: de taken van het CJG, de plannen op het gebied van het Passend Onderwijs: voor elk kind en iedere jongeren onderwijs dat aansluit bij zijn of haar mogelijkheden en talenten. de decentralisatieplannen omtrent Jeugdzorg: alle taken op het gebied van jeugdzorg worden gefaseerd overgeheveld naar de gemeenten. de stadsregionale beleidsagenda Ieder Kind Wint - Zorg voor de Toekomst. Voor meer informatie over de subcommissie jeugd of over dit werkbezoek, kunt u per e-mail contact opnemen met de griffie van de gemeente Schiedam via griffie@schiedam.nl. m-m m

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 8