4 Wmo adviesraad Geef u op als Gast van de Raad! Kinderen planten 'smulbomen' tijdens Boomfeestdag Werkbezoek wethouder Siljee Nieuwe werkplek voor cultuurscouts Eerste werkateliers A4 van start www.schiedam.nl Gemeenteberichten Politiek is leuker als je weet hoe het werkt! d3 30 maart 2011 nummer 13 Pagina 4 Het overleg van de Wmo adviesraad vindt plaats op: Datum: donderdag 7 april 2011 Locatie: Stadskantoor, Lunchkamer 1, Stadserf 1, Schiedam Tijd: 19.15 uur tot 21.00 uur Agenda De agenda van deze vergadering ziet er als volgt uit: 1. Welkom Mededelingen 2. Notulen 24 februari 2011 Afsprakenlijst 3. Bespreking advies Discussienotitie Bezuinigingen 4. Barometer basisfuncties Mantelzorg 5. Verordening Kinderopvang 6. Sollicitatiecommissie 7. Website 8. Rondvraag en Sluiting U bent van harte welkom om de bijeenkomsten van de Wmo Adviesraad bij te wonen. U kunt zich per e-mail aanmelden via contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Overleg Wmo Adviesraad'. Het volgend overleg van de Wmo Adviesraad staat gepland op 26 mei 2011. Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is op 22 maart 2011 een kapvergunning verleend voor het rooien van de volgende bomen: Havenstraat 26-30: Vier Populieren met een stamdiameter van 60 cm, de bomen dienen gerooid te worden in verband met de ontwikkeling/bouw van kantoorpanden. Dit zijn besluiten in de zin van de Algemene wet bestuursrecht. Belangheb benden kunnen tegen deze besluiten, binnen zes weken na bekendmaking daarvan, een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Het bezwaarschrift moet onder tekend zijn en ten minste bevatten: a. naam en adres van de belanghebbende; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht; d. de gronden van het bezwaar; e. een volmacht, indien het bezwaarschrift niet door de belanghebbende, maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden. Bezwaar tegen deze beslissing heeft geen schorsende werking. Om de rechtsgevolgen te schorsen dient er een voorlopige voorziening aangevraagd te worden bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, postbus 50950, 3007 BL Rotterdam. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw S.K. de Held van de afde ling Vergunningen Handhaving, telefonisch bereikbaar via 14 010. Om meer contact te krijgen met inwoners van de gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uitleggen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsvergadering wordt u ontvangen door burgemees ter W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier, J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeenteraad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was bovenal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekregen van de raad en bewonder alle raads leden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen.. Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar griffie@schiedam.nl. Samen met zo'n 200 kinderen van Schiedamse basisscholen plantten wethouders Ad Hekman en Wil Vissers woensdag 23 maart ter gele genheid van Nationale Boomfeest dag 20 nieuwe bomen. De bomen staan aan het Jaap de Raatpad in Kethel. Smulbomen De nieuwe bomen zijn echte 'smul bomen': tamme kastanjes, hazelaars en walnoten. Dit sluit mooi aan bij het thema van de boomfeestdag, dat dit jaar 'Bomen smaken naar meer' is. Veel nieuwe bomen In heel Schiedam zijn de afgelopen tijd veel bomen gerooid, omdat ze ziek of verzwakt waren. In het na jaar worden daar weer veel nieuwe bomen voor teruggeplaatst. Samen met zo'n 200 kinderen van Schiedamse basisscholen plantten wethouders Ad Hekman en Wil Vissers ter gelegenheid van Nationale Boomfeestdag 20 nieuwe bomen. Foto: Jan van der Ploeg Vrijdag 25 maart bracht wet houder Menno Siljee (Economie) een werkbezoeken aan een bedrijf met een bijzonder product; Matrice Uitvaartbegeleiding. Tijdens de rondleiding gaf directeur Helen Teunissen een toelichting op de filosofie van het bedrijf. Zij en de meer dan 20 vrouwen die hier werken, hechten veel belang aan een persoonlijke, warme en sfeervolle begeleiding van een afscheid. Dit komt bijvoorbeeld terug in het bren gen van rust, zodat de familie zich kan bezinnen op wat zij precies wil. Daarnaast komt het ook tot uiting in de sfeer van het pand, de inrichting en zelfs de kleding van de uitvaart- begeleiders. I Foto: Jan van der Ploeg Vanaf 1 april biedt stichting Mooi Werk de cultuurscouts een vaste werkplek in het nieuwe Wennekerpand aan de Vijgensteeg in het centrum van Schiedam. Deze voormalige distilleerderij is ver bouwd tot een bijzonder cultuur verzamelgebouw, dat onder meer plaats biedt aan het filmhuis, het Centrum Beeldende Kunst en de jeugdtheaterschool. Wie zijn de cultuurscouts? Ineke Hagen en Carolien Ruig- rok-Nieuwland zijn de Schiedamse cultuurscouts. Ineke is werkzaam in de wijken Nieuwland, Oost, Zuid en West. Zij is telefonisch bereikbaar op 06 - 54 26 49 86 of per e-mail op Ineke stichtingmooi werk. nl. Carolien is actief in de vier wij ken in Noord en in Schiedam Cen trum. Zij is op donderdag en vrijdag telefonisch te bereiken op 06 - 22 63 51 18 of per e-mail op carolien@stichtingmooiwerk.nl. Sinds 1 januari 2011 zijn de cultuur scouts in Schiedam ondergebracht bij stichting Mooi Werk. Wat doen de cultuurscouts? De cultuurscouts Schiedam signale ren en stimuleren creatief talent en de kansen om dat in te zetten voor verrijking van de wijken. Hoe ze dat doen? Een paar voorbeelden: Ze sporen nieuwe culturele initia tieven en talenten in de wijk op. Ze stimuleren deze initiatieven en talenten om actief te worden op het gebied van kunst en cultuur en ondersteunen hen bij de uitvoering van ideeën. Ze bouwen een netwerk op en stimuleren samenwerking en uit wisseling van kennis en ervaring binnen het netwerk. Ze ondersteunen bewoners bij het aanvragen van vouchers voor cul turele activiteiten en kunnen hel pen bij het verwezenlijken van de plannen. De gemeente Schiedam wil omwo nenden betrekken bij de uitwer king van de plannen voor de in vulling van het tunneldak van de A4. Daarom organiseert zij zoge naamde Werkateliers. Tijdens deze bijeenkomst kunnen omwonenden concreet, op kaarten en plattegron den, aangeven welke suggesties zij hebben voor de invulling van het tunneldak en de gevolgen ervan. Dinsdag 5 april vindt de eerste van een serie werkateliers plaats. Het gebied rondom het tunneldak is in vieren gedeeld, te weten Woud- hoek-Noord, -Midden, -Zuid en Vlaardingen-Holy. Per deelgebied worden twee werkateliers georgani seerd. Direct omwonenden van het tunneldak zijn inmiddels uitgenodigd deel te nemen aan de werkateliers. Werkateliers Tijdens het eerste werkatelier wordt een toelichting gegeven op de voor lopige plannen en kunnen de deel nemers hun reactie en suggesties geven. Tijdens het*tweede werkate lier, begin mei, wordt getoond wat met deze suggesties is gedaan. Ook voor vertegenwoordigers van sport verenigingen en jongeren worden nog werkateliers georganiseerd. Afspraken met Rijkswaterstaat Het plan voor een park met sport, recreatie en groen op het tunneldak, oftewel het dubbel grondgebruik, vormt slechts één van de afspraken die gemeente Schiedam heeft ge maakt met Rijkswaterstaat om de A4 Delft-Schiedam zo goed mogelijk in te passen. Ook over de uitvoering van de Tramplus-passage, de rea lisatie van een fietsverbinding van noord naar zuid, het plaatsen van ge luidsschermen, de verkeerseffecten bij Vijfsluizen en het onderliggend wegennet en tunnelveiligheid zijn (proces)afspraken gemaakt. Colofon Klant Contact Centrum Openingstijden Stadswinkel 1 Eindredactie www.schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Met afspraak Zonder afspraak Gemeente contact@schtedam.nl Postbus 1501,* 3100 EA, Schiedam ma, wo endo van 14,00 - 20.00 uur ma t/m vrij 09.00 -13.00 uur Schiedam Telefoon: 14 öio Fax; <010)473 702 vrij van 14.00 - l7.ÖÖ uor Maak uw afspraak online of bel

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9