Gebroeders De Block nemen afscheid van De Gorzen Actueel Verspeekpomp terug in hartje van Kethel? Krant gemist? Les de digikrant op onze site Kerkdiensten Schiedam Kraampjes voor 30 april Klein Nieuws Hondenbelasting afschaffen 'Onze opvolgers zijn uit hetzelfde hout gesneden, hadden familie kunnen zijn Column Prijsvraag Nationale Sport Week 'Het is een unieke wijk, het is net één grote familie' Hoge druk? Piet weet welk weer het wordt Doe mee en win De paden op de lanen in I Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 april 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 14 www.nieuwestadsblad.nl www.nieuwestadsblad.nl Hersteld Hervormde Ge meente, Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 - 63. Zondag zijn er diensten om 10.00 uur voorganger ds. G. Meuleman en 15.30 uur ds. N. van dei- Want. Goede vrijdag dienst om 19.45 uur voorganger kandidaat W.J. vd Brink. Hersteld Hervormde Ge meente zondag in het Ac cent College om 10.00 uur, ds. A. v. Wijk en in de Grote Kerk om 17.00 uur, ds. C. Oorschot. Zondag zijn er bij de Pro testantse Kerk diensten om 10.00 uur Grote Kerk Ds. M. Russchen (welkom- dienst). Vaste Burg Ds. A. de Meij Mecima, Den Haag. DorpskerkDs. L.v.Dalfsen, Vlaardingen. De Ark Ds. W.v.Wierèn. (vrijdag, 15 april vanaf 12.jp uur meditatie in de Grote jterk) Diensten bij de Nederlands Gereformeerde Kerk, West- vest 30, zondag om 9.30 uur ds. D.Timmerman en om 16.30 uur Drs. H.J. Bruins. Bij de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap, Westvest 90, is er zondag een dienst om 10.30 uur voorganger Ds. T.Aris. In de Kapel van Frankeland, Sint Liduinastraat 10, is er zondag om 10.00 uur Eucha ristieviering met voorganger Pater K. Veltman m.m.v. het Liduinakoor. In de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolen- slaan 99. wordt de Palmzon dagviering verzorgd door de Liturgiegroep. Zaterdag 17.00 uur met pianiospel van Netty Dijstra, zondag 11.00 uur met samenzang o.l.v. Wim v.d. Steen. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 9.30 uur (gewij zigde aanvangstijd) Gezon gen Hoogmis. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 11.00 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Zondag om 9.30 uur is er een eredienst bij Het Apos tolisch Genootschap aan de Lindeijerstraat 5. 1De hoeveelste editie van de Nationale Sport Week wordt dit jaar in Schiedam^gehouden? Antwoord: 2. Van welke sport is de ambassadeur van de Nationale Sport Week 'Innocent Anyanwu' en sportambassadeur 'Nouchka Fon tein' bekend? Antwoord: 3. Hoeveel gemeenten organiseren dit jaar een lokale Sport Week? Antwoord: Formulier inleveren zaterdag 16 april, 12.00-14.00 uur bij de in- fostand van Sport en Recreatie op het Stadserf. Vanaf 15-00 uur worden de troostprijzen bekend gemaakt. De hoofdprijs (hippe Union omafiets twv 449,-van de Dutch Bicycle Group) wordt om 15 .45 uur bekend gemaakt op het grote podium. Naam Mobiele nr.: Er wordt telefonisch contact met u opgenomen indien u Schiedam Natuurlijk wordt Koningin nedag ook dit jaar weer in het Julianapark gevierd. SWS Welzijn en Bewonersvereni ging West organiseren weer allerlei leuke activiteiten voor jong en oud. Ook is er een rommelmarkt waar particulieren en bedrij ven een standplaats of kraam kunnen huren. Het huren van zo'n kraam kost 15 euro en 10 euro borg. Met een beetje geluk heb je dat geld er dus zo weer uit. En anders heb je er in ieder geval een dag lang plezier van. Wie mee wil doen moet snel *4264267. Er stemden vorige week twee artikelen in het Nieu we Stadsblad die wij besproken hebben. Als eerste stond er een stuk in over de gemeente die weer hondenbelasting bij de mensen gaat ophalen. Wij vinden de hondenbelasting niet goed, want het is niet eerlijk dat sommige mensen moeten beta len terwijl ze gewoon de poep oprapen. Dan heeft helemaal niemand last van die hond, dus hoeven ze ook niet 'te betalen, vinden wij. Ons idee is om mensen die betrapt worden als hun hond ergens poept waar dat niet mag de belasting te laten beta len. Daarmee kunnen we dan bijvoorbeeld nieuwe hondenwe's maken. Dan kunnen wij gewoon op de grasvelden spelen. Er ligt bijvoorbeeld veel poep op het grasveld tegenover onze school, daar moet een hondentoilet komen want dan kunnen wij weer gewoon voetballen. Het tweede artikel ging over de Nationale Sportweek. Wij vinden het een goed idee dat er veel aandacht is voor sport maar het is alleen maar voor kinderen en jongeren. Maar wij vinden het ook belangrijk dat er dingen voor oudere mensen worden georganiseerd. Misschien kunnen we tegelijkertijd een ouderenweek houden, zodat oudere mensen naar buiten moeten en acti viteiten kunnen doen. Kevin (13), Toni (12),Manal (12), Cheston(12) Obs De Troubadour Stichting Kik'r laat kinderen in deze column rea geren op het nieuws. Lezers kunnen hierop reage ren via: www.nieuwestadsblad.nl Karin Moerman b Schiedam De mededeling dat Ed en William de Block hun Albert Heijn aan de Groenelaan na 24 jaar van de hand wilden doen, kwam voor tachtig procent van het personeel als een klap. Zaterdag was de laatste dag dat de broers het voor het zeggen hadden en werd de zaak na een groot feest overgedragen aan de familie De Wolf. Ed (53) en William (55) de Block voelen zich de dag voor het grote afscheid bijna 'gast' in hun eigen kantoor. De zussen Angelique en Olivia de Wolf die de winkel samen met hun partners Wim en Richard over hebben genomen maken geruis loos plaats, zodat de broers nog één keer samen aan tafel kunnen voor een interview. Nog één keer dat fantastische verhaal vertellen over twee broers die heel klein begonnen en zo enorm groot werden. Pioniers ook, harde werkers die de Gorzen in razend tempo in hun hart sloten en die omgekeerd ook in no time geac cepteerd werden door dat deel van Schiedam. In een emmer staan bossen bloemen, die vaste klanten zijn komen brengen. Kaarten han gen aan de muur. „Wij hebben ons hier zo ontzettend welkom gevoeld", vertelt Ed, „Het is een unieke wijk. Iedereen weet alles van iedereen, het is één grote fa milie. Als ondernemer moet je je hier wel bewijzen: het guneffect is enorm." In 1987 waagden de broers, die al vanaf jonge leeftijd bij hun vader in de buurtsuper mee moesten helpen met flessen sorteren en folderen, de grote stap en begonnen de inmiddels Ed en William (r) de Block heffen het glas met hun opyolgers Angelique en Wim en Olivia en Richard (r). F0T0:V. VAN DORDRECHT zeer succesvolle Albert Heijn in de Groenelaan. William had al een klein winkeltje gehad in Schiebróek, Ed wist helemaal niet of hij wel zo graag het vak in wilde. Maar het werd een hit en al snel breidde het Block-im- perium zich verder uit met een Gall Gall, Etos, Blockshop en Retourette. Maar eind jaren tachtig was een franchise-Albert Heijn lang niet zo normaal als tegenwoor dig. „Mijn vader was natuurlijk ook iemand die uit een 'kleine winkel' kwam en voor hem was Albert Heijn gewoon de vijand. Die moest aanvankelijk niets weten van onze plannen", ver telt William. „Maar toen was ie op vakantie in Hilvarenbeek en ontmoette daar toevallig ene mevrouw Kloppenburg. Haar man was overleden na een over val op zijn Albert Heijn daar. Ze was zo goed opgevangen door de mensen van Albert Heijn dat pa Ed vanuit een telefooncel belde en zei: het is oké jongens, het zijn goede mensen bij de Albert Heijn." Inmiddels zijn er 200 franchise- Albert Heijns in Nederland en die Scoren over het algemeen ook nog eens een stuk hoger dan de reguliere Albert Heijns. Maar dat hoort volgens de broers ook. „Een franchisenemer móet het ook beter doen. Als het goed is, is hij meer betrokken bij de wijk en de winkel dan een bedrijfs leider die na een paar jaar weer in een andere vestiging wordt neergezet", zeggen ze. Tijdens de laatste krachtmeting van Al- bert Heijns stonden er dan ook acht franchise-Albert Heijns in de finale, vijf van De Block in de Top Tien en hun vestiging in Maasland zelfs op nummer 1 Het zijn dus grote schoenen die de zussen De Wolf moeten &r. vullen, maar de broers hebben er alle vertrouwen in. „Het had familie kunnen zijn, zeggen we wel eens tegen elkaar. En heel lang geleden hebben we zelfs nog met hun vader gefolderd. Ze hebben de overname op een fan tastische manier aangepakt, zijn al een maand met het personeel en de andere winkeliers hier in gesprek. De winkel zal er uitein delijk alleen maar beter van wor den, want zij gooien er een eigen sausje over; een nieuw, modern sausje. Ze kennen de wijk, heb ben er zelf gewoond en hebben zelfs ook een vader die zich met van alles en nog wat bemoeid, net als onze vader vroeger. Ver trouwder kan bijna niet." www.deweekkrant.nl www.deweekkrantnl/baasenbéest

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 14