Lotto steunt sport uijftig jaar k 51.600 Voor iedere gemeente een eigen Sport Week 2011 Nummer 3 Win.met de leukste sportfoto Krant WÊÊÊÊKÊÊÊÊÊmi Ambassadeur Ellen, Hoog Lotto cheqi DOWNLOAD DE KODTINGSDONNEN OP WWW.AKTIESPONT.NL/ SPOOTWEEK Topsport is het uithangbord maar de breedtesport is de kweekvijver. En niet te verge ten een manier om gezond en sociaal bezig te zijn. Zonder de jarenlange steun van de Lotto was die breedtesport voor veel mensen echter onbetaalbaar geworden. Rieneke van de Laar, mana ger Sport en Goede Doelen bij De Lotto, noemt de Nationale Sportweek een belangrijk mo ment om de breedtesport onder de aandacht te brengen. "Als Lotto steunen we de sport in Nederland al vijftig jaar. Doordat een zeer groot deel van de winst naar de sport gaat zijn we in die periode de grootste part ner van de Nederlandse spoft geworden." Drievoudig olympisch kampi oen Pieter van den Hoogenband weet waar Van de Laar het over heeft. "Als topsporter doe je niet anders dan, in een soort droomkasteel, proberen ultieme sportprestaties te leveren. Maar zodra je gestopt bent, begint het relativeren. Dan ga je terugden ken aan hoe het ooit begonnen is; vooral aan het begin bij de vereniging." Dat was ook het moment waar op Van den Hoogenband het belang van de Lotto voor de breedtesport in ging zien en zich er graag als ambassadeur aan verbond. "Wat je hoort is vaak op de topsport toegespitst, maar het is bijvoorbeeld dankzij de bijdragen van de Lotto dat con tributies van sportverenigingen betaalbaar gehouden kunnen worden." Zowel Van de Laar als Van den Hoogenband vindt de Nationale Sportweek een mooi moment om het belang van sport én het belang van de Lotto voor de sport in Nederland onder de aan dacht te brengen. "Met sport leer je dingen die in bet leven fieel belangrijk zijn," benadrukt Van de Laar. "Denk maar aan samen spelen, maar ook leren verliezen en met heel verschillende groe pen omgaan. Als Lotto kunnen we er heel trots op zijn mee te kunnen werken aan de ontwik- keling van allerlei belangrijke "Ik ben ambassadeur van de Nationale Sport Wee.k, omdat ik het een geweldig ifiitiatief vind en er nog steeds te weinig wordt gesport. Ik wil' juist kinderen aansporen iets te gaari doen, op zoek te gaan naar de sport die bij ze past. Als ik hen over de streep kan trekken, is er een wedstrijd gewonnen." Van Venlo tot Heerhugowaard, en van Aalten tot Middelburg, in heel veel gemeenten in Nederland wordt lokaal invul ling gegeven aan de Nationale Sport Week. Dit jaar zijn 120 gemeenten zeer actief om tijdens de Nationale Sport Week sport en bewegen richting hun burgers extra te promoten. Ze dagen hun sport verenigingen uit om de deuren open te zetten en kennisma kingslessen te organiseren voor belangstellenden. Zo vindt pr in Almere een knallende opening op 16 april plaats in het cen trum, gevolgd door laagdrem pelig sportaanbod voor jong en oud de hele week door. En in Capelle aan den IJssel organise ren 33 sportaanbieders tijdens de Nationale Sport Week maar liefst 158 extra sportlessen en clinics. Allemaal met als doel om de inwoners van de gemeente te stimuleren om te gaan en vooral te blijven sporten. Opening Schiedam is zaterdag 16 april het kloppend sporthart van Nederland. Sport, show en en tertainment zijn de ingrediënten van de landelijke opening van de Nationale Sport Week die deze dag plaatsvindt op het Stadserf. Tijdens de openingsmanifestatie bruist het Stadserf van de ener gie met entertainment, magie en natuurlijk sport. Hans Klok zorgt voor een 'grande opening' waarbij Marco Borsato en Mark Huizinga via een Fakkelloop het Sportvuur komen brengen. Daarnaast mag natuurlijk sport niet ontbreken. Zo zal Ralf Mackenbach optreden en een schermclinic verzorgen. Innocent zal in de boksring spar ren met Frits Wester en Nouchka Fonteijn. Daaromheen presen teren diverse sportverenigingen Doe mee met de Nationale Sport Week Fotowedstrijd 2011 en maak kans op mooie prijzen! De drie winnende foto's ontvangen alle drie een kledingpakket van Hummel, de kledingsponsor van de Nationale Sport Week. De win naar krijgt zijn of haar foto bovendien op een mooi groot canvasdoek. Stuur de meest bijzondere foto in via www.nationalesportweek. nl. Daar zijn ook de voorwaarden te vinden. De winnende foto's zullen op de site geplaatst worden. Om te winnen moet de foto natuurlijk opvallen. Een tip: zorg ervoor dat de Sportweek in beeld is. De jury bestaat dit jaar onder andere uit onze Ambassadeurs Jochem van Gelder, Hella van der Wijst en Ralf Mackenbach. Stuur de mooiste foto('s) in vóór 6 mei 2011 en win! De drie winnaars van de Nationale Sport Week Fotowedstrijd ontvangen eind mei 2011 persoonlijk bericht en worden bekendgemaakt op www. nationalesportweek.nl. Blije gezichten tijdens de cheque-overhandiging in 2010. karaktereigenschappen." Tijdens zijn activiteiten als ambassadeur denkt Van den Hoogenband regelmatig na over het belang en het succes van de Lotto. "Als sporter werd ik succesvol toen ik van alleen hard trainen naar slim trainen overstapte. Ik zie de Lotto als de levensader van de sport in Nederland. Door er slim mee om te gaan, kunnen we ervoor zor gen dat er nog meer geld naar de sport gaat." zich en zullen er diverse clinics worden gegeven. Sluiting Assen is op zaterdag 23 april de gemeente waar de Nationale Sport Week op het Koopmansplein de sluiting laat plaatsvinden. Ambassadeur Hans Klok zorgt voor een magisch slot van de Sportweek. Het thema 'voeding en bewegen' staat voor duizenden schoolkinderen in Assen centraal. Peggy Vrijens geeft samen met Dansschool Jan Postma een Zumba clinic, er is een wandeltocht met Hella van der Wijst, Oscar Zeegers gaat een sportieve clinic verzorgen, gaat DJ Rob Boskamp los, is er een op treden van Corpus Athletics en treedt Wesléy Klein, winnaar van Popstars, op. Op www.nationalesportweek.nl vind je alles over de activiteiten in het kader van de Nationale Sport Week in de buurt. wint de sport altijd! foto: Nationale Sport Platform/Mathilde Dusol foto: Nationale Sport Platform/Mathilde Dusol Wanneer je de bonnen download op www.aktiesport.nl/sportweek ontvang je 5 kortingsbonnen met de volgende kortingspercentage 1 x 20% korting op een paar schoenen naar keuze 3 x 20% korting op een kledingstuk naar keuze 1 x 20% korting op een accessoire naar keuze

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 33