CO/ KORTING, ZX'O OP ALLES Sportbonden steunen clubs Sport: 5 tips om te starten 15 APRIL 16 APRIL 17 APRIL SPORT r JTDOOR Sportieve scholen en sportieve leerlingen Ambassadeur JoeherrL doti Gelder ALLES WAT JOU BEWEEGT VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG Nummer 3 Om kinderen groot te kun nen laten worden met sport, is het belangrijk dat er ook op school aandacht is voor sport. Gelukkig ontdekken steeds meer scholen de Nationale Sport Week als kans om sport op school te stimuleren. Niet voor niets houdt de beroeps vereniging voor leraren licha melijke opvoeding (KVLO) al enkele jaren de verkiezing van de sportiefste school. De win naar wordt tijdens de Sport Week bekendgemaakt. Veel scholen zijn extra actief tij dens de Nationale Sport Week. In Zwolle zijn er kinderen op basisscholen die de dag begin nen met ochtendgymnastiek of tijdens het kringgesprek be spreken wie welke sport leuk vindt. In onder andere Tilburg, Eindhoven en Maastricht zijn het studenten die de gemeen te helpen om een succesvolle Sportweek te organiseren. In Oss gaan kinderen na schooltijd met een vriendje of vriendin netje sporten bij de sportver eniging en in Schiedam nemen scholen de hele week deel aan diverse sportclinics. Op steeds meer scholen wordt er meer gesport, ook tijdens de Nationale Sport Week. Wie weet is de school bij jou in de buurt wel de sportiefste school van Nederland. "De Nationale Sport Week is voor mezelf een jaarlijkse reminder: sport is belangrijk, maak er tijd voor vrij, roest niet vast. Sport hoort thuis' in ieders persoonlijke top 3, laat het dus niet verslonzen. Alles valt- of staat bij discipline. Het leuke is, dat er voor iedereen een sport is. Sport leert je dat je op meerdere fronten kunt winnen: letterlijk én van jezelf." foto: Nationale bport nattorm/Matniiae uusoi Duizenden sportaanbieders in Nederland zetten van 16 tot en met 23 april hun deuren open. De sportbonden in Nederland geven de aanbieders daarbij alle steun. De sportbonden zijn er van over tuigd dat de sportvereniging, dé plek is om levenslang te sporten onder begeleiding van een ge diplomeerde trainer of lesgever. Bij de sportvereniging moet ie dereen welkom zijn, ongeacht afkomst, geslacht of leeftijd. Volgens de bonden is de sport vereniging de plaats waar men vrienden maakt en ziet, waar men plezier kan maken, lacht kletst, kortom: het is een plek waar je samen een gezellige tijd kan doorbrengen. Uitproberen Tijdens de Nationale Sport Week kun je op veel plaatsen in Nederland verschillende sporten uitproberen. Zin om een keer te klimmen? Grijp de kans en kom langs tijdens de Nationale Open Dagen Klimsport op 16 en 17 april. In klimcentra verspreid door heel Nederland worden tal van leuke klimactiviteiten rond om het thema 'klimmen' geor ganiseerd. Elkklimcentrum heeft zijn eigen programma. Of toch liever golfen? Tijdens de Nationale Open Golfdagen is kennismaking met de golfsport helemaal gratis en vrijblijvend. Op 23, 24 en 25 april stellen golfbanen zich open voor ie dereen die interesse heeft in de golfsport. De Nationale Open Golfdagen bieden dé kans om een eerste golfbal te slaan en meer te weten te komen over golfen. Misschien nooit eerder aan bil jarten gedacht? Dan breekt op zaterdag 23 april het mo ment aan om daar verandering in te brengen. Ga tijdens de Nationale Biljartdag langs bij een biljartvereniging. Meer informatie over activitei ten, gratis lessen en open dagen in de buurt is te vinden op www. nationalesportweek.nl. Alleen geldig op vertoon van onderstaande ingevulde bon: Actie geldt op genoemde data in 2011 en niet i.c.m. andere kortingpassen en kortingsacties. Deze actie is niet geldig via www.perrysport.nl. Geldt niet op cadeaubonnen en diensten. "Volgende week begin ik écht met sporten! Beloofd!" Klinkt dit je bekend in de oren, maar ben je inmiddels nog steeds niet begonnen met sporten? Dan is de Nationale Sport Week het uitgelezen moment om nu eens écht te starten! Met deze tips gaat het je zeker lukken! 1. Kies een sport die je leuk vindt Weet je niet welke sport je leuk vindt? Vul eens de sportwijzer in op www.nocnsf.nl/sportwijzer en zie wat voor sport er bij jou past. Of ga tijdens de Nationale Sport Week van 16 tot en met 23 april eens vrijblijvend kijken bij ver schillende sportverenigingen of fitnesscentra. Je kunt een proefles nemen en vaak is dit nog gratis ook! Kijk voor alle activiteiten op www.nationalesportweek.nl. 2. Zoek een maatje Alleen sporten kan saai zijn waar door je het minder lang kunt volhouden. Samen sporten is ge zelliger en tegelijkertijd een stok achter de deur. Je zult dan wel moeten om de ander niet teleur te stellen. En je hebt natuurlijk iemand om mee te lachen en te kletsen. 3. Loop niet te hard van stapel Als je na een periode van niet- sporten opeens weer begint, is het belangrijk je sportieve inspan ning geleidelijk op te bouwen. Zowel in duur als in intensiteit. Op die manier voorkom je blessures en kunnen je spieren, pezen en botten wennen aan de sportieve belasting. Vraag je trainer om een verantwoord trainingsprogramma. 4. Plan het in je agenda Maak in je agenda tijd vrij om te sporten. Wanneer je dit doet geef je jezelf ook echt de rust en de tijd om consequent te sporten. Je maakt het jezelf ook gemakkelijker als je elke week op dezelfde dagen en tijden sport. Zo is er ook geen excuus meer datje niet kunt. 5. Blijf genieten! Probeer het sporten zo leuk moge lijk te houden voor jezelf, zodat je ervan blijft genieten. Óp tijd vari atie inbrengen of een nieuwe im puls toevoegen kan hierbij helpen. Wissel bijvoorbeeld eens van hard looproute of trainingsprogramma. Neem je iPod mee en luister naar mooie muziek terwijl je sport, of beloon jezelf na een knappe pres tatie eens met mooie sportkleren. Als je sporten leuk vindt, zul je het vaker doen en zal je je prettiger en gezonder voelen. Veel succes én plezier! foto: Nationale Sport Platform/Mathilde Dusol

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 34