f? ■a. Wie wint 'Het Vierkante Ei? mi MM Streepje voor op Molens- en jeneverdag Verras moeder eens met iets culinairs Ben Saunders komt naar Schiedam De Gelaarsde Kat Culturele terugblik op Tsjernobyl Groot overzicht van George Condo Elke week meer agenda op de weekkrant Scream 4: Ghostface Killer is terug Twee keer Freek de Jonge La Blusa in De Steeg Pub op z'n kop Dé Agenda Theater www.25jaarTsjemobyl.nl Verwacht www.boijmans.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl Meer agenda www.deweekkrant.nl Filmtip www.biosagenda.nl Schiedam Gratis en voor niets meeva ren op de Fluisterboot en zowel het Jenevermuseum als Museummolen de Nieuwe Palmboom bezoeken? Dat kan voor Schiedammers met een OntdekSchiedam.nu-pas of bibliotheekpas van Biblio theek Waterweg (te koop voor 2,50 of door lid te worden van de bieb). Zij hebben zondag middag 29 mei een streepje voor op de Molens- en jenever middag die om 13.00 uur begint in de Nieuwe Palmboom. Aanmelden kan via: molensenjenever@ bibliotheekwaterweg.nl, onder vermelding van het pasnummer, achternaam, adres, geboortedatum en telefoonnummer. Zodra er voor alle zitplaatsen aanmeldingen binnen zijn, wordt de inschrijving geslo ten en let op: de fluisterboot zit snel vol. Rotterdam Een boekenbon, bioscoopbon; leuk, maar cliché. En een ontbijt op bed is ook al zo'n traditie. Op zondag 8 mei is het weer Moederdag. De dag om moeder eens op een origi nele manier in het zonnetje te zetten. Het idee: een culinaire reis door Rotterdam, waarbij je vier verschillende restaurants bezoekt. Een aperitief en voor gerecht in het eerste restau rant, een tussengerecht in het tweede, een hoofdgerecht in het volgende etablis sement en in de laatste een dessert en koffie. Tussen de gerechten door maak je een wandeling door het his torische centrum. Om het cadeau nog spannender te maken: de restaurants zijn een verrassing. De prijs? 59,50 per persoon. 1 Ga naar: www.ontdek- culinairnederland.nl Schiedam Ben Saunders en zijn nieuwe band worden de topattractie van het 23e Maasboulevard- feest, dat dit jaar van vrijdag 24 tot en met zondag 26 juni wordt gehouden. Ook zijn broer Dean, Ska 3, Danny de Munk en Frans Duijts zijn grote namen die de organisatie heeft weten te strikken. Het gezellige muziekevene ment -nog altijd gratis- is drie dagen feesten voor jong en oud. Vrijdagavond zullen eerst verschillende bands uit de regio optreden, waaronder de IJzeren Maagden uit Schiedam en Smokin 45's. Popstars- winnaar Dean Saunders zal daarna het publiek opzwepen waarna Ben Saunders het stokje van hem overneemt. Wellicht zullen zij ook samen op de bühne staan. Op zaterdagmiddag zijn er optredens voor de Kids met onder andere Wipneus en Pim en Zirkus Zirkus en zaterdag avond is èr natuurlijk weer het popfestival. Zondag is een echte familiedag met het Hol landse Hits Festival. Publieks trekkers worden hier Frans Duijts, Helemaal Hollands en Danny de Munk. Schiedam Het Vierkante Ei is een wedstrijd voor Nederlandse amateurkunstenaars uit alle re gio's van het land. Dit initiatief van de Volkskrant, NTR en Kunstfactor is ieder jaar met zes voorrondes bij verschillen de musea voor moderne kunst, een halve finale en een finale. De voorronde van zaterdag 26 maart was in het Stede lijk Museum Schiedam. De twaalf finalisten uit deze ronde zijn geselecteerd door een vakjury onder leiding van juryvoorzitter Rutger Pontzen (Volkskrant). De ingezonden kunstwerken waren vooral tekeningen en schilderijen. De finalisten uit de voorrondes gaan met hun werk naar een tentoonstelling in Eindhoven, dit is de halve finale. Een inzending van A. Haring; de Toren van Babel. F0T0:PR Op zondag 17 april om 18.05 uur is de finale van Het Vier kante Ei tijdens de live-uitzen ding van Kunststof TV. Hier wordt de winnaar van Het Vierkante Ei 2011 gekozen. Meer informatie over de finalisten op www. vierkanteei.nl en foto's van de ronde op de facebook- pagina van het Stedelijk Museum Schiedam. Rotterdam Aanvankelijk zou Freek de Jonge één dag in Rotterdam staan, maar de kaartver koop voor dinsdag 19 april ging zo hard dat een extra voorstelling niet uit kon blijven. Met zijn nieuwe cabaretprogramma Neven bestormt de alleskunner de Nederlandse theaters. De splinternieuwe voor stelling over frappante familiebanden van Freek de Jonge is op maandag 18 en dinsdag 19 april te zien in het oude Luxor Theater in Rotterdam. Nederlands meest veelzijdige cabaretier is zijn pensioengerechtigde leeftijd al voorbij, maar stilzitten komt niét voor in de vocabulaire van Freek de Jonge. Vlaardingen In Eetcafé De Steeg op de Hoogstraat treedt donder dag (14 april) de Delftse formatie La Blusa op. De band speelt van wals tot ste vige cajun rock. De meeste nummerS zijn zelf geschre ven. De groep trad onder andere op op het North Sea Jazz en bracht vier cd's uit. Aanvang 22.30 uur. Vlaardingen In O'Sheas Irish Pub treedt op zaterdag 16 april de pop/rockcoverband 2Big- 4Words op. Overal waar gespeeld wordt gaat het dak eraf. 2Big4Words speelt onder andere covers van wereldsterren als Toto, De Dijk Van Halen en Stevie Wonder. Aanvang 22.30 uur. Maud Mulder en Geert Hoes spelen de hoofdrollen, F0T0:PR Schiedam Na het succes van Rood kapje De Musical en Hans Grietje De Musical brengt Van Hoorne Theaterproducties dit seizoen het prachtige sprookje van De Gelaarsde Kat tot le ven. Op zondagmiddag 1 mei is deze sprankelende voorstel ling te zien in Theater aan de Schie in Schiedam vanaf 14.00 uur. Kaarten zijn 18,-/14,-. Musea bezoeken en uitwaaien op de boot. Ben Saunders, nog maar net bekend, nu al topact. Lie/hebbers uan Woody Allen-Jilms kunnen donderdag en zondag hun vingers aflikken bij 'You will meet a tall dark stranger' die in Het Filmhuis draait. Over een man, Alfie, met een mid-life crisis die probeert zijn dood uit te stellen door van zijn vrouw te scheiden en met een callgirl te trouwen die tien jaar jonger is dan zijn eigen dochter. Zie ook: wivw. Jilmhuisschiedam.nl foto:PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 49