Geef u op als Gast van de Raad! Uitnodiging bijeenkomst 'Senioren voor Schiedam' Cursus 'Zorgen voor iemand' VERGUNNING AANVRAGEN? Gemeenteberichten Inwerkingtreding Erfgoedverordening 2010 Politiek is leuker ais je weet hoe het werkt! Het ondernemersloket alle informatie bij één loket www.schiedam.ni www.schiedam.nl 199,- www.wullems.cotn Als eerste alleen bij WULLEMS Zonwering het nieuwe cassettescherm DE IBIZA Dit super degelijke scherm ter introductie alleen bij ons in de actie 13 april 2011 nummer 15 Pagina 4 Burgemeester en Wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat de gemeenteraad bij besluit van 17 maart 2011 de erfgoedverordening 2008, zoals vastgesteld bij raadsbesluit van 1 juni 1993 en alle daarin aangebrachte wijzigingen, heeft ingetrokken, en gelijktijdig de Erfgoedverordening 2010 Gemeente Schiedam heeft vastge steld. De wijziging heeft plaatsgevonden vanwege de inwerkingtreding van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) per 1 oktober 2010. De Erfgoedverordening 2010 Gemeente Schiedam, treedt in werking op de achtste dag na dagtekening van deze publicatie. De Erfgoedverordening 2010 Gemeente Schiedam ligt voor een ieder ter in zage bij de balie van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. De verordening is tevens op de website www.schiedam.nl te raadplegen. Meer informatie Bij vragen kunt u contact opnemen met de gemeente Schiedam, de heer J. van der Vlist, juridisch beleidsadviseur bij de afdeling Vergunnin gen, Handhaving en Geo-informatie. Tijdens kantooruren bereikbaar via telefoonnummer 14 010. Om meer contact te krijgen met inwoners van de gemeente Schiedam geven de raadsleden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De gemeenteraad wil graag de spelregels van de politiek uitleggen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsvergadering wordt u ontvangen door burgemees ter W.M. Verver-Aartsen, een aantal raadsleden en de griffier, J. Gordijn. Raadsleden vertellen over het werk van de gemeenteraad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de gemeenteraadsvergadering en geven een toelichting op de onderwerpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar ik was bovenal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuurs vorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekregen van de raad en bewonder alle raads leden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voorde mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar griffie@schiedam.nl. Op donderdag 21 april organiseren Seniorenwelzijn, Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam en de gemeente Schiedam opnieuw de bijeenkomst 'Senioren voor Schiedam'; een themamiddag over vrijwilligerswerk. Maatschappelijke organisaties en verenigingen presen teren zich donderdag 21 april in een aantrekkelijk programma. Daarnaast kunt u in gesprek komen met mensen die al langer vrijwilligerswerk doen. Niemand kan immers beter vertellen over vrijwilligerswerk dan de mensen die dat werk zelf doen. Aanmelden Wilt u donderdag 21 april deelnemen aan het pro gramma? Meld u dan aan bij Anja van Beek, per e-mail óp avanbeek@seniorenwelzijn.nl of telefonisch op 010 - 248 68 88. Bijeenkomst 'Senioren voor Schiedam' Datum: donderdag 21 april Locatie: Stadskantoor, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam Tijd: van 14.00 tot 16.30 uur I Op 10 maart 2011 opende burgemeester Verver de eerste themamiddag over vrijwilligerswerk van dit jaar. Foto: Jan van der Ploeg Stichting Mantelzorg NWN biedt in samenwerking met thuiszorgorganisatie Careyn de cursus 'Zorgen voor iemand' aan; een praktische cursus voor mensen uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis die thuis zorgen voor iemand met een ziekte of handicap. In vijf bijeenkomsten van 2 uur maken de cursisten kennis met verschillende hulpmiddelen en technieken die het zorgen voor iemand vergemakkelijken. Aan bod komen onder meer lichamelijke verzorging, tiltech- nieken, voeding medicatie, ontspanningstechnieken en verwerking van een ziekte. Aanmelding De stichting Mantelzorg NWN biedt praktische en emotionele ondersteuning aan mantelzorgers uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Heeft u vragen of wilt zich aanmelden voor de cursus, neem dan contact op met de stichting Mantelzorg NWN, per e-mail via kantoor@mantelzorgnwn.nl of telefonisch via 06 - 51 69 41 30. Deelname is gratis. Cursus 'Zorgen voor iemand' Datum: 1, 8, 15, 22 en 29 juni Locatie: gebouw van Careyn, Veerstraat 13. Maassluis Tijd: van 14.00 tot 16.00 uur bedrijfsruimte bestemmingsplannen vergunningen mentor microfinanciering subsidies Openingstijden met afspraak: Maandag, woensdag, donderdag van 14.00 - 20.00 u« (Dinsdagmiddag en -avond gesloten). Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam^ telefoon 14010 contact@schiedam.nl Vrijdag van 14.00 -17. Colofon Klant Contact Centrum Openingstijden Stadswinkel Eindredactie www.schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Met afspraak Zonder afspraak Gemeente contact@schiedam.ni Postbus 1501, 31Q0 EA, Schiedam ma, wo en do van 14.00 - 20.00 uur ma t/frt vrij 09.00 -13.00 uur Schiedarri Telefoon: 14 010 Fax: (010)473 70 21 vrij van 14.00-17.00 uur Maak uw afspraak online of bel ,NWOOUCllf Naast de bekende Antraciet structuurlak nu ook verkrijgbaar in de zeer speciale kleur Stargrey structuurlak. Keuze uit exclusief voor deze serie ontworpen doeken. GRATIS LIMITED EDITION PAKKET De Ibiza Cassette - Antraciet - Streepdoek - Roomwit - Meten en monteren - Stargrey - 5 jaar Garantie - Becker SLT Motor - Uniek Sluitsvsteein Als enige in de Regio ISO en VCA gecertificeerd. Dus gegarandeerde garantie!

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9