In het ootje genomen Zakkendragers in actie Spannend Drie meeslepende thrillers De bezoeker Wilt u iets kwijt? Zet het op onze site Onderzoek bewijst Dé Weekkrant goed gelezen Actueel Reageer via onze site op de artikelen Duurzame distributie IJs via het internet Koninginnedag vier je in Zuid! Kindertuinen weer van start Betaald parkeren in Oost Open Boerderijdag Paashazen brengen bezoek aan Passage Actievoerders A4 te kijk gezet met theaterstukje nep-Schultz van Haegen Minister komt handtekeningen tegenstanders A4 niet ophalen Column Klein Nieuws Bekeuring voor pesten Altijd actueel: de weekkrant.nl iwoensdag 20 april 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 18 jMIMIffl» www.deweekkrant.nl/webwinkel www.nieuwestadsblad.nl www.hahonderzoek.nl www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Zes partijen hebben deze week een intentieverklaring ondertekend voor de ont wikkeling van een duur zamere, leefbare en veilige binnenstad in Schiedam. De samenwerking is uniek; Schiedam is de eerste plaats in Nederland waar op een dergelijke schaal met zoveel partijen gewerkt wordt aan de verduurzaming van de stedelijke distributie. Schiedam De website Ijs .je is een hob byproject van drie vrienden uit Vlaardingen en Schie dam waar iedereen nog veel plezier aan gaat beleven ko mende zomer. Via deze site kun je namelijk snel en gratis een ijssalon of ander ijsverkooppunt in de buurt te vinden, in heel Ne derland. Selecteer simpel de plaats waar je op dit moment bent en je krijgt een lijst van alle ijsverkooppunten in een straal van 5 kilometer; ijssa- lons, maar ook tankstations en snackbars. IJs.je heeft inmiddels een database van ruim 11.000 adressen. Je kunt op de site ook een beoordeling achter laten over de ijssalon waar je zojuist een ijsje gehaald hebt. Schiedam In De Gorzen is de Konin ginnedagviering inmiddels een traditie geworden. Ieder jaar weten weer meer Schie dammers Zuid te vinden op 30 april. Op zich niet zo ver wonderlijk, want er valt ont zettend veel te beleven. Zo is er altijd een grote vrijmarkt die om 10.00 uur begint en waaraan iedereen gratis mag deelnemen. Ook zijn er verschillende kinder activiteiten en is er vanaf 12.15 uur het muziekfestival Groenelaan Live! Ook een deel van de winkeliers op de Groenelaan zal de deur openen. Meer info? www.groenelaan.nl Schiedam Voor het 84e jaar gaan kin deren uit de groepen 5 en 6 vanaf deze week weer aan de slag in hun eigen tuintje van 8 vierkante meter. Op de eerste dag maken ze kennis met hun begeleider, worden de tuintjes verdeeld, de paadjes getrapt en ster renkers en viooltjes gezaaid. Wie de kinderen wil helpen bij het tuinieren kan infor matie inwinnen bij Irado: 06 - 53 86 49 59. Schiedam Naar het zich nu laat aan zien zullen de bewoners van Oost rond de zomer verlost zijn van alle parkeeroverlast in hun wijk. De gemeente is van plan het betaald par keren per 1 juli in te voeren in de gehele wijk. "Bewoners moeten nu daarom snel een vergunning aanvragen en de gemeente is druk met het plaatsen van betaalautoma ten. De wijk heeft sinds er be taald moet worden voor het parkeren van de auto op het terrein achter het station last van de vele auto's die in de wijk vaak hele dagen worden neergezet. Schiedam De boerderij van de familie Rodenburg is op 25 april,. Tweede Paasdag, weer open voor iedereen die wil weten hoe het er op een.Campi- na-boerderij aan toe gaat. Tussen 10.00 en 16.00 is iedereen welkom aan de Woudseweg 24. Via allerlei leuke en leer zame activiteiten, zoals een rondleiding, kun je ontdek ken waar hun melk vandaan komt. Natuurlijk wordt er ook een kijkje genomen bij de koeien in de wei. Schiedam In winkelcentrum de Nieu we Passage komt zaterdag 23 april de paashaas langs. Hij brengt een mand op wieltjes mee met daarin kuikentjes en paaseitjes. Alle Paashazen, ook die mu ziek maken en ballonfiguren maken, zijn er van 12.00- 16.00 uur. De actievoerders tegen de A4 Midden-Delfland werden maandag nog eenmaal opge trommeld. Het werd temidden van het mooi polderlandschap een ongemeen droevige epi loog van een langdurig verzet. Norbert Veringmeier Schiedam De tegenstanders van de A4 werden vorige week opgeroepen om maandag nog eenmaal hun punt te maken voordat de Raad van State woensdag en donder dag het finale oordeel velt over de aanleg van het stukje snelweg tussen Schiedam/Vlaardingen en Delft. Minister Schultz van Haegen (infrastructuur) zou komen om 13.000 handteke ningen in ontvangst te nemen. Daarnaast zou een levensgrote dwarsdoorsnede van de weg die Midden-Delfland gaat door klieven worden onthuld. Dat laatste gebeurde wel maar de opgetrokken stellingen oogden zo nietig in het polderland dat de aanwezigen eigenlijk dachten dat de act nog moest beginnen toen deze al in volle gang was. De kleine schare vasthoudende actievoerders kregen daarnaast een pover toneelstukje opge voerd van hun eigen roergan- gers. Omdat het verzoek aan de minister te laat was gedaan, nam Schultz van Haegen niet de moeite haar geplande bezoek aan het dijklichaam in Schie dam te onderbreken voor een uittapje richting actievoerders. Een afvaardiging van 'Hoezo Midden-Delfland Snelweg' ging daarom maar naar de minister toe om de handtekeningen te overhandigen. Op dat moment luisterden de actievoerders die zich hierdoor toch wel in het ootje genomen voelden, naar een nep-Schultz van Haegen. Voor de organisaties die zich decennialang hebben gekeerd tegen is het te hopen dat hun bezwaren bij de Raad van State deze dagen doortastender voor het voetlicht gebracht worden. Het zakkendragersgilde St. Anthonis laat bezoekers van het centrum zaterdag 23 april weer even teruggaan in de tijd. Het gilde is dan vanaf 12.00 uur aanwezig op de Infor matiemarkt op de Grote Markt en geeft demonstraties van die aloude en oer-Schiédamse ambacht; het zakkendragen. Komt dat zien! F0T0:PR Hallo, wij zijn van De Taaltuin en dit is onze eer ste Klein Nieuws. In de krant van vorige week hebben wij een artikel gelezen over een kinderlokker. Er zijn mensen die denken dat er een kinderlokker in de wijk woont. Daarom wordt hij gepest en uitgescholden. Wij vinden dat er eerst bewijs moet zijn voordat ze hem uitschelden. Meer wijkagenten is een oplossing, hier zijn er maar één of twee. Kinderen kunnen het dan zeg gen als mensen een beetje raar doen. De agenten kunnen dan opletten of er kinderlokkers zijn én of mensen gepest worden. In Schiedam werd er ook een vrouw (Ineke Bak vis) weggepest die iets voor oudere mensen wilde doen. De mevrouw organiseert dingen zodat die mensen niet alleen zijn zoals bingo. Mijn opa zit ook heel de dag op de bank en doet bijna niks. Er worden steeds dingen gestolen en er was spul in haar slot gesmeerd. Als zij iets wil doen voor de oudere mensen en mensen willen dat niet dan moeten zij die dat niet willen geen spullen stelen of kapotmaken. Wij vinden daarom dat er ook een bekeuring voor pesten moet komen van 150 euro. Saino (11), Sharad (11) en Ufuk (12) Qt/s De Taaltuin Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mogelijk be trekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 18