Pas op, controle! Van 20 - 29 april 2e Paasdag geopend. Siïz-J V F Maak kans op een n mooie prijs mÊÊr Crime Ziet u genoeg blauw op straat? Kijk of het wel doorrijdt Succesje Cold Case Team Actueel Het laatste nieuws bij ons op de site Tiener neergestoken Grote controle op alcohol Aanrijding motor en auto te p Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 20 april 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 45 Doe mee www.deweekkrant.nl/baasenbeest www.nieuwestadsblad.nl Werken aan de weg www.deweekkrant.nl Schiedam Het Cold Case Team van de politie Rotterdam-Rijnmond heeft deze week vijf mannen aangehouden die ervan wor den verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op een 42-jarige Rotterdammer in 2002. De vijf zijn afkom stig uit onze regio en zijn tus sen de 34 en 42 jaar oud. De rechter-commissaris heeft hen voor veertien dagen in bewaring gesteld. Drié van de verdachten zijn broers. De moord volgde na een huwelijksfeest in maart 2002. Na het feest ging fa milie van de bruid en brui degom naar een woning. En kele mensen die op het feest ruzie hadden gekregen met een oom van de bruidegom belden hier later aan en scho ten vrijwel meteen de oom van de bruidegom, een 42- jarige Rotterdammer, dood. In 2002 werd het onderzoek naar de moord zonder resul taat afgesloten. Het dossier werd overgedragen aan het Cold Case Team. Dat pakte vorig jaar de zaak weer op, en dat leidde tot de aanhou dingen van deze week. www.nieuwestadsblad Voorkomen is beter dan ge nezen. Zo denkt de politie er ook over en daarom besteedt ze deze week extra veel aandacht aan voorlichting. Van de redactie Schiedam Je kon er de afgelopen week niet aan ontkomen. Het wemelde van het blauw op straat. Zo af en toe kwam het uit, zo af en toe misschien ook niet. Duidelijk was in ieder geval dat de politie weer eens duidelijk aanwezig was in de stad. Er werden voornamelijk veel controles gehouden. Op het dra gen van autogordels, het rijden door rood licht, snelheid, maar ook op het gebruik van alco hol. Een grote alcoholcontrole leidde het afgelopen weekend nog tot files tot aan de snelweg toe. Voor wie dacht te kunnen ontsnappen aan de fuik van de politie, waren motorrijders in gezet "die vluchters snel weer bij de groep trokken. Maar er werd ook preventief op getreden. Zo werd advies gege- Ook scooters werden gecontroleerd. Doen de lichten het en zijn ze niet opgevoerd? FOTO: SVEN VAN BEEK ven over allerlei zaken zoals het voorkomen van fietsendiefstal, woninginbraak, autoinbraken en werd er weer eens hardop ge waarschuwd voor zakkenrollers. In winkelcentra werden daarom flyers uitgedeeld met wederom het verzoek alle kostbare spul len goed op te bergen. Dus geen portemonnees bovenop een tas of achterin een broekzak en ook geen kostbare spullen aan een wandelwagen. Op sommige plaatsen werd ook de ANPR-bus ingezet, die au tomatisch kentekens scant van voorbijrijdende voertuigen en een alarm geeft als er iets mis is met de auto, of de eigenaar van de auto. Ook de rollerbankcon- trole ontbrak niet. Deze keer stond hij bij de in- en uitgang van de Beneluxtunnel. I Wat uindt u van de controles van de politie? Overbodig of juist broodnodig? Reageer: www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Een 17-jarige jongen is za terdagavond in zijn been ge stoken. Dat gebeurde rond 21.30 uur aan het Schut tersveld. Wat er precies is gebeurd is, is volgens de politie nog on duidelijk. De jongen zou na een ruzie met een onbekend object zijn neergestoken. Drie verdachten die iets met de steekpartij te maken zou den hebben gehad, zijn weg gelopen. Schiedam De politie heeft van zater dagavond 22.00 tot zondag ochtend 04.00 uur een grote alcoholcontrole gehouden in Schiedam. Dit was een afsluiter van de verschil lende acties die eerder in de week hebben plaatsgevon den. Door de grote controle liepen zelfs de snelwegen A4 en A20 muurvast, en ont stonden er kilometerslange files. Alle automobilisten moesten bij de A20 vanuit Rotterdam verplicht de afrit af bij Schiedam-Centrum, en werden vervolgens gecontro leerd op alcoholgebruik op de 's-Gravelandseweg. Dit gebeurde ook op de Vlaar- dingerdijk, bij Vijfsluizen: al het verkeer op de A4 vanuit Hoog vliet moest verplicht de afrit af bij Schiedam-West. Dit leverde een grote file op, zelfs tot aan de A15 bij Hoog vliet. Later op de avond werd ook nog een kleine controlepost ingericht op de Rotterdamse- dijk. Schiedam Vrijdagmiddag zijn de wegen rondom de Burgemeester van Haarenlaan behoorlijk vastge lopen door een ongeval. De Van Haarenlaan zelf stond in beide richtingen helemaal vast. Daar was ter hoogte van de Piersonstraat een aanrijding gebeurd tussen een auto en een motor. De motorrijder raakte hierbij gewond en is per am bulance overgebracht naar het ziekenhuis. Door de botsing sloot de politie de weg tussen de Parkweg en het Nieuwlandplein af. Tegels halen, geen btw betalen! ssi&» Hoefweg 95 Bleiswijk 010-521 50 55 www.jangroentegels.nl Tegels... Jan Groen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 45