5C1IIPAM Uitnodiging bijeenkomst 'Senioren voor Schiedam' De gemeenteraad Gemeenteberichten Netwerkbijeenkomst vier honderd jaar betrekkingen tussen Turkije en Nederland Volop activiteit rond de Grote Markt op 23 april 20 april 2011 nummer 16 Pagina 2 Op donderdag 21 april 2011 ver- beslissingen'). gadert de gemeenteraad. De verga dering begint om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waar over de beraadslagingen nog moe ten worden voortgezet (bespreek- stukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische A-stukken De commissies hebben vergaderd over de raadsvoorstellen. De volgen de in de raadscommissies behandel de voorstellen gaan als A-stuk naar de raad. Het betreft onder andere: Pilot duurzaam bouwen nieuw bouw openbare scholengemeen schap Schravenlant Door middel van deze pilot wordt uitvoering gegeven aan bepa lingen van het door de raad vast gestelde Klimaatbeleidsplan 2009-2012. Hiermee is een bedrag van 1.379.298,- gemoeid. Voortzetting gemeenschappe lijke regeling Oliver Vooralsnog sluit de gemeente Schiedam weer voor twee jaar aan bij deze regeling die de inkoop regelt van het Voortgezet Algemeen Volwassenen Onderwijs. Vrijvallende middelen Uit de bestemmingsreserves wordt een bedrag van 4.306.500,- onttrokken ten gunste van de algemene middelen. Grondexploitatie Buurt 15 Voor de herstructurering van de met voorkeursrecht gemeenten belaste panden Daltonstraat 2 t/m 22, 24 t/m 46 en Dr. Zamen- hofstraat 9 t/m 11, de zg Buurt 15 in Schiedam-Oost wordt een extra budget beschikbaar gesteld van 1.943.000,-. Toepassen van Wet voorkeurs recht gemeenten (Wvg) op garagebox Dr. Wibautstraat 4 Om het opnieuw inrichten van het gebied Dr. Wibautstraat en omgeving mogelijk te maken is het gewenst op de garagebox Dr. Wibautstraat 4 de Wet voorkeurs recht gemeenten toe te passen. Verklaring geen bedenkingen project Havenstraat Om het mogelijk te maken twee havengebonden kantoren aan de Havenstraat met een oppervlakte van in totaal 9.600 m2 te realiseren is het noodzakelijk een verklaring van geen bedenkingen af te geven, omdat deze plannen afwijken van het bestemmings plan. Integriteitsvraagstukken De fractievoorzitters in de Schie- damse gemeenteraad stellen una niem aan de raad voor opdracht te geven voor het houden van een extern, onafhankelijk onderzoek naar integriteitsvraagstukken. Publicaties over de relatie tussen bouwbedrijf Van den Tempel en de burgemeester zijn de eerste aanleiding. Daarnaast doen andere verhalen de ronde waarvan snel duidelijk moet worden wat feit en wat fictie is; deze zaken raken de persoon van de burgemeester en het functioneren van de ambtelijke organisatie. B-stukken Op dé agenda staan de volgende B- stukken: Bestemmingsplan "Kethel e.o." Naar aanleiding van een hoor zitting van de subcommissie ziens wijzen voor de indieners van een zienswijze op het bestemmings plan "Kethel e.o." wordt een aan gepaste nota van zienswijzen ter vaststelling aangeboden. Voorstel grondexploitatie Burgemeester Knappertlaan Diverse fracties hebben beden kingen geuit tegen het voorstel van het college aan de raad om kennis te nemen van onder andere het aangepaste stedenbouwkun dig- en beeldkwaliteitsplan en daarnaast de herziene grond exploitatie vast te stellen. Meer informatie Wilt u meer informatie? Neem dan contact op met de griffie van de gemeente Schiedam, telefonisch via 010 - 219 10 41 of 010 - 219 10 46 of per e-mail op griffie@schiedam.nl. Meer informatie over de gemeen teraad en commissies, zoals de g enoemde raadsstukken en volledige raadsagenda, maar ook volledige ver slagen vindt u op www.schiedam.nl onder Gemeente Bestuur Be stuursinformatiesysteem. GEMEENTEARCHIEF Colofon Klant Contact Centrum Openingstijden Stadswinkel Eindredactie www.schiedam.nl Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Met afspraak Zonder afspraak Gemeente contact@schiedam.nl Postbus 1501, 3100 EA, Schiedam ma, wo en do van 14.00 - 20.00 uur ma t/m vrij 09.00 -13.00 uur Schiedam Telefoon:'14 010 fax: (010) 473 70 21 vrij van 14.00 -17.00 uur Maak uw afspraak online of bel Let op: Donderdag 2 juni (Hemelvaartsdag) en vrijdag 3 juni is het Gemeentearchief Schiedam gesloten. Zaterdag 23 april is er op en rond de Grote Markt van alles te beleven! Die dag vindt de 8e Schiedamse Boekenmarkt plaats, staat de ver trouwde culinaire versmarkt en is Schiedam gaststad voor de publieke opening van het provinciale thema jaar Leve de Molens! Leve de Molens! Zuid-Holland telt maar liefst 228 molens! Om deze onder de aan dacht te brengen is 2011 door Zuid- Holland uitgeroepen tot het thema jaar Leve de Molens! Schiedam is gaststad voor de publieke opening die zaterdag 23 april om 13.00 uur plaatsvindt. Op de Grote Markt is de hele dag een programma voor jong en oud in dit thema (zie ook pagina 1 van deze Gemeenteberichten). www.schiedam.nl Het Turkije Instituut en Stichting Internationale Culturele Activitei ten (SICA) organiseren in het kader van de voorbereiding van de viering Vierhonderd jaar betrekkingen tus sen Turkije en Nederland op 27 april een bijeenkomst in Schiedam. U bent van harte uitgenodigd voor een netwerkbijeenkomst in de Grote Kerk te Schiedam. verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1 Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Op donderdag 21 april organiseren Seniorenwelzijn, Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam en de gemeente Schiedam opnieuw de bijeenkomst 'Senioren voor Schiedam'; een themamiddag over vrijwilligerswerk. Maatschappelijke organisaties en verenigingen presen teren zich donderdag 21 april in een aantrekkelijk programma. Daarnaast kunt u in gesprek komen met mensen die al langer vrijwilligerswerk doen. Niemand kan immers beter vertellen over vrijwilligerswerk dan de mensen die dat werk zelf doen. Aanmelden Wilt u donderdag 21 april deelnemen aan het pro gramma? Meld u dan aan bij Anja van Beek, per e-mail op avanbeek@seniorenwelzijn.nl of telefonisch op 010 - 248 68 88. Bijeenkomst 'Senioren voor Schiedam' Datum: donderdag 21 april Locatie: Stadskantoor, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam T(jd: van 14.00 tot 16.30 uur H Op 10 maart 2011 opende burgemeester Verver de eerste themamiddag over vrijwilligerswerk van dit jaar. Foto: Jan van der Ploeg Schiedam is de geboorteplaats vap Cornells Haga, die in 1612 als eerste Nederlandse gezant aan het Osmaan- se hof werd aangesteld. Hij is begra ven in de Grote Kerk. Het Gemeente archief Schiedam en Stichting Musis brengen op in 2012 een biografie over Cornelis Haga uit. Programma De deuren gaan open om 14.00 uur en het programma begint om 14.30 uur. Na een welkomstwoord van wet houder Wil Vissers, zal de speci ale vertegenwoordiger '2012' van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Geeskelien Wolters, een toelichting geven op de stand van zaken. Cees de Graaff (directeur SICA) doet ver volgens verslag van de ontwikke lingen in het culturele veld. Dan geeft Alexander de Groot (Universi teit Leiden) een lezing over Cornelis Haga en de vroege geschiedenis van de Osmaans-Nederlandse betrekkin gen. Na de pauze geeft Lily Spran- gers (directeur Turkije Instituut) een workshop over de culturele verschil len tussen Nederland en Turkije. I Cornelis Haga's plaquette in de Grote Kerk Foto: J. van Kampen hout-Gemeentearchief Schiedam Om 17.15 uur begint de netwerkre ceptie, aangeboden door de gemeente Schiedam. Aanmelden U kunt zich tot uiterlijk 21 april aan melden voor deze bijeenkomst via aanmeldingen@turkije-instituut.nl en is dit jaar op de Lange Kerkstraat te vinden. Meer informatie Kijk voor meer informatie op www.ontdekschiedam.nu onder uitagenda/evenementen en voor het themajaar Leve de Molens! op www.zuid-holland.nl/levedemolens. Schiedamse Boekenmarkt De boeken markt biedt een groot en gevarieerd aanbod van tweedehands boeken in maar liefst 35 kramen! De boekenmarkt staat op zijn vertrouwde plek op de Hoogstraat (bij de Grote Markt), Korte Dam en Lange Haven/Dam. Versmarkt De vertrouwde culinaire versmarkt met vele heerlijke producten staat voor één keer haar plaats op de Grote Markt af aan Leve de Molens!

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 7