Koopzondag populair ONDERNEMER Bieb gecertificeerd Samen maken we plezier Het laatste nieuws bij ons op de site Sensoren meten aantal bezoekers in het centrum Uw mening telt; doe mee en stem Topjaar voor RET Geniet van uw favoriète muziek M/v Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 27 april 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 16 Vriendjes wwwideweekkrant.nl/baasenbeest Actueel www.nieuwestadsblad.nl Lopen op het spoor kostje 100 euro Schiedam Zodra het zonnetje gaat schijnen en iedereen er lek ker op uit trekt, melden ma chinisten vaker gevaarlijke situaties langs het spoor: mensen die een sluiproute nemen of kinderen die op het spoor spelen. De afgelo pen jaren is het aantal mel dingen van het zogenaamde 'spoorlopen' toegenomen. In 2009 waren er 1964, in 2010 2165 gevaarlijke situa ties; een stijging van zo'n 10 procent. Maar let op: spoor- wandelaars die betrapt wor den kunnen rekenen op een prent van 100 euro. Steeds meer winkeliers in Schiedam openen de deuren op een koopzondag, zo blijkt uit cijfers. Ook op 1 mei zullen zo'n 150 winkels open zijn. Van de redactie Schiedam Sinds mei 2010 hangen sensoren in de Hoogstraat en het Broersveld. Sinds 24 juli meten die het aantal be zoekers. Het effect van een activiteit als 'Open Terras' in combinatie met een feestelijke koopzondag met acti viteiten er omheen is daarom direct aantoonbaar. Zondag 3 april werden 20.0058 personen geteld en daarmee was deze zondag zelfs drukker dan de er aan voorafgaande zaterdag. En Zondag 3 april was bijvoorbeeld 100 procent drukker dan 6 maart daarmee is zondag 3 april zelfs 100 procent drukker dan bijvoorbeeld 6 maart. Natuurlijk; niet alle bezoekers zijn ook kopers, maar het effect van dit soort extra activiteiten en daarmee gepaard gaande publiciteit is onom stotelijk bewezen. Het centrummanagement gaat in de toekomst dan ook nog veel meer van dit soort acties bedenken en uitvoe ren. Zondag 1 mei is er ook weer een aan trekkelijk programma in de binnen stad. Twee looporkesten zullen zorgen voor jazzmuziek en Nederlandstalige meezingers. Zij gaan ook in op ver zoeknummers uit het publiek. Op 1 mei start ook de prijsvraag voor de Voorjaarsmodeshow, die zaterdag 7 mei op de Grote Markt gehouden wordt. Poll www.nieuwestadsblad.nl U vindt dat Verver de eer aan zichzelf moet houden Schiedam U heeft massaal gereageerd op de poll die af gelopen week in deze krant en op de website stond. Wij vroegen u of u van mening bent dat burgemeester Verver de eer aan zichzelf moet houden en op moet stappen nu er zoveel spe culaties zijn over vermeend machtsmisbruik. Ja, was het antwoord van een ruime meerder heid. Maar liefst 80 procent vindt dat de bur gemeester nu omstreden is en dus uit zichzelf op moet stappen. Een kleine 14 procent was wat milder gestemd en wil Verver het voordeel van de twijfel gun nen. Zij klikten op 'nee, zij is onschuldig tot het tegendeel bewezen is'. Zes procent gaf aan geen antwoord te kunnen geven omdat ze het een te lastige of omvang rijke zaak vond. Inmiddels loopt de zaak Verver nog altijd door. Aannemer Van derf Tempel, tot een paar jaar geleden dé klusjesman van de gemeente Schie dam, wil een getuigenverhoor omdat ze zeggen over belangrijke aanwijzingen te beschikken dat de burgemeester het bedrijf dwarsboomt. Een onafhankelijk onderzoek moet helderheid brengen. Maar een meerderheid van u vindt dus dat burgemeester Verver de uitkomst daarvan zelfs niet af zou moeten wachten. Met een score van meer dan 90% heeft Bi bliotheek Waterweg, de grootste 'club' van Schiedam met ruim 14.000 leden, glansrijk de certificeringsnorm Openbare Bibliothe ken 2010-2013 gehaald. Het is één van de eerste bibliotheken in Nederland. Schiedam De RET heeft een prima jaar achter de rug. Niet alleen werd 2010 afgesloten met een positief bedrijfsresultaat van 10,4 miljoen euro, het aantal reizigers groeide ook nog eens met 2 procent. Dit blijkt uit het jaarverslag dat dinsdag werd gepubliceerd. Ook de reizigers waardering nam toe. Uirde OV-klan- tenbarometer blijkt dat klanten de RET waarderden met gemiddeld een 7,2. „RET heeft in 2010 goede resultaten ge realiseerd. Onze winst is bestemd voor de verdere versterking van onze finan ciële positie en investeringen in onder andere nieuwe trams en metro's. Onze financiële positie is inmiddels gezond te noemen", aldus Pedro Peters, algemeen directeur van de RET. Jaarlijks wordt de mening van de reizi gers over het openbaar vervoer gemeten met de OV-klantenbarometer. Ook dit jaar steeg de algemene klantwaardering, naar een gemiddelde van 7,2. Met name de bus werd in 2010 goed gewaardeerd met een 7,5. Het aantal veiligheidsinci denten is aanzienlijk gedaald van 7.140 incidenten in 2009 naar 5.206 in 2010. De ernst van de geweldsincidenten is wel een toenemende zorg. Overal kan het www.deweekkrant.nl/webwinkéf >n Horen Specsavers is wereldwijd de grootste optiekketen (in privé-bezit) die gerund en geleid wordt door opticiens. Professionals die weten welke uitdagingen'je tegenkomt als ondernemer in de optiek. Van Specsavers ontvang je professionele ondersteuning op het gebied van onder andere marketing, PR, management, training, inkoop en winkelinrichting. Dit geeft jou de mogelijkheid je te profileren als de professionele, lokale opticien. Maar nog belangrijker: Je deelt mee in de winst én je hebt een ruim gegarandeerd basisinkomen. Ben jij een gediplomeerd opticien (minimaal MBO), contactlensspecialist of optometrist. Ben je ondernemer en wil jij directeur worden in onze nieuwe vestiging in Schiedam? Bel dan snel voor een afspraak voor een vrijblijvend, persoonlijk kennismakingsgesprek of gewoon voor meer informatie: Wouter van der Hoeven +31(0)6 290 43 561 of stuur een e-mail naar: wouter.vanderhoeven@nl.specsavers.com 6 2011 Specsavers Optical Group. All rights reserved. SPECSAVERS SCHIEDAM IS OP ZOEK NAAR EEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 16