Informatie met en OR-codes layer Beleef de stilte in de regio Rijnmond Leve de Molens! Activiteitenkalender Naar guiten 2011 REGIO RIJNMOND 9 www.beleefdestilte.nl Diverse stiltegebieden Op kaart pagina 7, Nummer 10/12/14/16/17/ 21 Alle drukte even achter u laten? Dat kan in één vari de zestien stiltegebieden van Zuid-Holland (zie kaarten pagina 3, 7,10,13). Zo kunt u heerlijk genieten in het Voornes Duin, waar soms op de duintoppen de Maasvlakte hoorbaar is. Op IJsselmonde kunt u fietsen over dijken of in polders. De lange wandel route Klein Profijt is alleen buiten het broedseizoen toegankelijk. Hoewel er in Midden-Delfland soms een vliegtuig te horen is, wordt het stiltegebied ondanks de omliggende verstedelijking toch als rustig ervaren eh is het per flets uitstekend te verkennen. In West land/ Midden-Delfland is veel te zien en te doen. Voor Informatie Kan steeds makkelijker gebruik worden gemaakt van de nieuwste technologische ontwikkelingen zoals apps, layers, mobiele internetsites en OR-codes. Met een telefoon met GPS-ontvanger, ingebouwde camera en een mobiele internetverbinding bent u slechts een aantal drukken verwijderd van de laatste informatie. Met de komst van een toeristische, recreatieve 'layer' applicatie (augmented reality browser voor de mobiele smartphone) wordt u gewezen op de verrassend vele' mogelijkheden. Al wandelend of fiet send ontvangt u op uw mobiele smart phone informatie over horeca, musea en bijzondere monumenten. En bin nenkort ook diverse routes. De layer is eenvoudig te installeren en te gebrui ken. Kijk voor meer informatie op www.verrassendvlaardingen.nl. Onderweg komt u steeds vaker QR-codes tegen. Een QR-code (zie hier naast) is te vergelijken met een streep jescode. Via het scannen van deze streepjescode kan informatie op de mobiele telefoon opgevraagd worden over bijvoorbeeld bezienswaardig heden. Op de mobiele website leest u meer over QR-codes en bent u overal via uw mobiele telefoon up-to-date over activiteiten en nieuws. 0J&|0 Mobiele website http://rn.mooidichtbij.nl Midden-Delfland/ Westland Op kaart pagina 7, Nummer 10/11/12 Provincie Zuid-Holland heeft 2011 uitgeroepen tot themajaar 'Leve de Molens!' De provincie telt maar liefst 228 molens. Ze zijn vooral geliefd om hun karak teristieke, oer-Hollandse uitstraling. Gedurende het themajaar is er veel te beleven in en rondom de Zuid-Hollandse molens. Bezoek de molens en spaar molenstempels, doe mee met de fotowedstrijd of fiets de molenfietsroute langs de molens van Schiedam. Op 23 april wordt het themajaar feestelijk ge opend in Schiedam met rondleidingen, straattheater, streekproducten en een informatiemarkt over de molens en activiteiten rond molens in Zuid-Holland. Schiedam staat het gehele jaar in het teken van de molens en de jenever. Kijk voor alle activiteiten op de website. - www.levedemolens.nl Diverse gebieden Op kaart pagina 7, Nummer 11 April 23 april Leve de Molens! In Schiedam - Publieksopening van het provinciale themajaar met rondleidingen, straattheater, streekproducten en een informatiemarkt over de molens van Zuid-Holland. www.levedemolens.nl Mei 15 mei Er op uit in t Groen? ...Doen! Eén van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. 28 mei Bos Burchtfair op Landgoed Mildenburg in Oostvoorne - Een zeer geva rieerde tuinfair van 10.00 tot 17.00 uur met 100 exposanten, www.bosenburchtfair.nl en www.zuidhollandslandschap.nl Juni 18 juni Landgoeddag Maak kennis met een dynamisch kustgebied met opèn duin, binnenduinbos, natte en droge duinvalleien met gezinsactiviteiten vanaf Bezoekerscentrum Tenellaplas. www.zuidhollandslandschap.nl 18 juni Midden-Delfland Dag met els thema: Er was eens... - Op veel plaatsen in het gebied activiteiten voor alle leeftijden. Verschillende fietitochten. Verspreid over geheel gebied. Kijk voor het programma op www.middendelflandvereniging.nl Augustus 27 augustus Nacht van de Vleermuis In Oostvoorne Ga mee met een vleermuis kenner die met een speciale detector de wonderlijke geluiden van deze nachtdieren kan laten horen, www.vleermuis.net en www.zuidhollandslandschap.nl September 10 september Open Monumentendag op Fort Penserdijk bij Brielle Tijdens Open Monumentendag stelt de Stichting Het Zuid- Hollands Landschap haar deuren open bij deze oude vesting uit 1886. www.zuidhollandslandschap.nl 11 september Er op uit in 't Groen? ..Doen! - Eén van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. Fietsknooppunten Bepaal zelf uw route aan de hand van de fietsknooppunten en ontdek de mooiste plekjes in Zuid-Holland'. Kijk voor fietsknoop- puntenplanners op www.fletseninzuidholland.nl en www.fietsersbond.nl/fietsro ute- planner Oktober 9 oktober Paddenstoelenexcursie op Voorne Leer alles over paddenstoelen rondom het Quackjeswater op Voorne met de wandelexcursie onder leiding van een gids. www.natuurmonumenten.nl/voornesduin 9,18, 23 oktober Er op uit in 't Groen? Doen! Eén van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. November 6,13 november Er op uit tn 't Groen? ...Doen! Eén van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Zie voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. 5 november Natuurwerkdag - Kom een dagje meewerken in de natuur! Er is vast een locatie bij u in de buurt. www.natuurwerkdag.nl en www.zuidhollandslandschap.nl Doorlopende activiteiten 24 april t/m 15 mei en 11 september t/m 19 november Er op uit in 't Groen? ...Doen! Laat u iedere zondag verrassen door deze prachtige wandelingen en spaar voor een eigen boom! Vijf kilometer met een puzzeltocht voor kinderen of kies voor 10 of 15 km. Steeds in een ander recreatie- of natuurgebied. Ook excursies met gids mo gelijk. Programmaboekje met routebeschrij ving op www.recreatiezuidholland.nl mei, juni, juli en augustus: dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 16.30 uur Bezoekerscentrum Tenellaplas in Rockanje Een Ideaal uitgangspunt voor een geva rieerde wandeling door het schitterende natuurgebied de Duinen van Oostvoorne, het vogelrustgebied De Slikken van Voorne of het Groene Strand met de lagune voor kustbroedvogels. Wandel routebeschrijvingen van wandelingen van drie tot achttien kilometer liggen klaar in hét bezoekerscentrum. www.zuidhollandslandschap.nl Het gehele jaar van zonsopgang tot zonsondergang Heemtuin Krimpen Op bijna 2 hectare vindt u hier een verzameling landschappen uit de Krimpenerwaard. www.zuidhollandslandschap.nl Het gehele jaar op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur en zondag van 11.00 tot 16.00 uur Bezoekerscentrum d'Oude Koestal - Ligt midden in het Staelduinse Bos bij 's Gravenzande omgeven door polders en glastuinbouw, www.hetstaelduinsebos.nl Bovenstaand aanbod is slechts een selectie uit het totale aanbod. Kijk voor meer excursies, activiteiten en evenementen op de websites van de betreffende organisaties. Controleer hier ook voorafgaand aan de activiteiten de actuele data.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 57