Natuurlijk Rottemeren Genieten van bloemen en vogels v'Vv| H 4< Actieve sport in Rottemeren Meer f ietsmogelijkheden Activiteitenkalender 12 REGIO GROENE HART Naar Buiten 2011 Rottemeren, gelegen ten noordoosten van Rotterdam, is een veelzijdig gebied met veel mogelijkheden voor de sportieve bezoeker. Skiën in de frisse buiten lucht? Noordse sporten? Een replica van de Zwitserse Matterhorn beklimmen? In het Rottemerengebied kan het allemaal. De klimberg Monte Cervino is al van ver te zien. Klimmen op deze Matterhorn kan zowel buiten als binnen. Ook de survivalatleet kan hier zijn hart ophalen. In het survivalpark Outdoor Valley zijn wel meer dan zeventig hindernissen! Leuk om eens te proberen zijn de Noordse sporten, rolski, langlauf, biathlon, schansspringen en Nordic Walking. Voor de fanatieke sporter is er bij het Nationa'al Noords Centrum (geboawd in Noorse stijl) een rolskiwedstrijdcircuit van 2.1 kilometer met een directe verbinding naar de schietpunten op de biatlonbaan. Liever mountainbiken? Leeft u zich dan uit op het uitdagende parcours van circa 6 kilometer in het Hoge Bergse Bos. www.recreatiezuidholland.nl Omgeving Rotterdam, Rottemeren Op kaart pagina: 10, Nummer 23 In het komende jaar wordt in de Krimpenerwaard de aanslui ting van het huidige fietsnetwerk op de omgeving verbeterd. Het huidige kleurenfietsnetwerk sluit niet aan op het fiets- knooppuntensysteem in de omgeving. Dit komt doordat het netwerk in het verleden volgens het naamsysteem is opge zet, in tegenstelling tot het nummersysteem dat in de laatste jaren wordt toegepast in de omgeving van Krimpenerwaard en grote delen van Nederland. Dit gaat hu verbeterd worden. Naast het kleurennetwerk worden fietsknooppunten aange bracht. Hierdoor worden de fietsmogelijkheden van de fiets- recreant uit zowel Krimpenerwaard als voor de fietsrecreant uit de omgeving vergroot. www.recreatiezuidholland.nl Krimpenerwaard Op kaart pagina 10, Nummer 34/ 37 April 24 april Er op uit in 't Groen? .Doen! - Eén van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. Mei t mei Er op uit in 1 Groen? Doen! Eén van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. 14 mei Feestelijke opening Molen achter Haastrecht - Na een intensieve periode van restaureren heeft de Molen achter Haastrecht haar wieken weer terug. Hier wordt op feestelijke wijze bij stilgestaan. www.zuidhollandslandschap.nl Juni 1 juni Lew de Molens! De molens leven! Start project bij aanvang van Fiets- en Wandelmeerdaagse Alblasserwaard en Vijfheerenlanden, die georganiseerd wordt door de gelijknamige stichting. www.fietswandelmeerdaagse.nl 25 juni Natuurdag Loofbos, Krimpener waard - Gevarieerd dagvullend programma met excursies en andere natuurgerela- teerde activiteiten voor natuurliefhebbers. Aansluiten gehele dag mogelijk bij de Hendrikshoeve, www.nvwk.nl Oktober 30 oktober Er op uit m 't Groen? Doop1 Eén van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. November 5 november Natuurwerkdag Kom een dagje meewerken in de natuur! Er is vast - een locatie bij u inde buurt. www.natuurwerkdag.nl en www.zuidhollandslandschap.nl Doorlopende activiteiten 24 april t/m 15 mei en 11 september t/m 19 november Er op uit in 1 Groen? Doen! - Laat u iedere zondag verrassen door deze prachtige wandelingen en spaar voor een eigen boom! Vijf kilometer met een puzzel- tocht voor kinderen of kies voor 10 of 15 km. Steeds in een ander recreatie- of natuur gebied. Ook excursies met gids mogelijk. Programmaboekje met routebeschrijving op www.recreatiezuidholland.nl. t/m zaterdag 23 juli Eendenkooi Bakkers waai in lekkerkerk - Kom eens een kijkje nemen achter de schermen. De eendenkooi is op afspraak in excursieverband te bezoe ken, bel Hans Zantinge 0180 - 66 18 31. www.zuidhollandslandschap.nl april - oktober Vaartochten over de Nieuwkoapse Plassen - Meerdere keren per week vertrekt de excursieboot Blauwjantje vanaf het bezoekerscentrum voor een mooie tocht met steeds een eigen thema. www.natuurmonumenten.nl/ nieuwkoopseplassen mei - september Kimterivaariexeursies, Nieuwkoopse Plassen - Iedere woensdag kindermiddag bij het bezoekerscentrum. Lekker varen met de gids of iets leuks maken in het bezoekerscentrum! www.natuurmonumenten.nl/ nieuwkoopseplassen Het gehele jaar van zonsopgang tot zonsondergang Heemtum Krimpen - Op bijna 2 hectare vindt u hier een verzameling landschappen uit de Krimpenerwaard. www.zuidhollandslandschap.nl Natuur en vogelwacht ROTTA organiseert kmderaetiviteiten voor kinderen vanaf 7 tot 12 jaar Aan de hand Van verschillende thema's", zoals 'uilenballen uitpluizen' en 'speuren naar sporen' beleven de kinderen de natuur van dichtbij. De activiteiten zijn onder begeleiding van twee begeleiders. Er zijn zes verschillende thema's en data. De activiteiten zijn inclusief materiaal en een drankje in het trefpunt van ROTTA in Bergschenhoek. Voor aanmelden zip www.rotta-natuur.nl. Bovenstaand aanbod is slechts een selec tie uit het totale aanbod. Kijk voor meer excursies, activiteiten en evenementen op de websites van de betreffende organisa ties. Controleer hier ook voorafgaand aan de activiteiten de actuele data. Door de Rottemeren stroomt het rivier tje de Rotte dat bij Moerkapelle zijn oor sprong vindt. Langs de oevers groeien veel verschillende planten waar vele vogels een plekje hebben gevonden. Te voet, te flets of per boot door het gebied? Er is veel te zien en te bele ven. Geniet vanaf het water van mooie rietkragen, verstrekkende polderland schappen, sluizen en gemalen. Wandel tussen de Schotse Hooglanders in het Lage Bergse Bos of ontdek de lagunes en rietlanden op de natuureilandjes aan de Noordoever van de Zevenhuizerplas. Zo gevarieerd als het landschap is, is ook het aantal vogelsoorten. Er zijn wel 220 verschillende soorten te spotten! Natuur- en Vogelwacht ROTTA organi seert in het zomerseizoen regelmatig natuurexcursies door het gebied. Ook organiseert ROTTA leuke kinder activiteiten, kijk hiervoor op www.rotta-natuur.nl. Aan de hand van thema's, zoals 'uilenballen uitpluizen' en 'speuren naar sporen', beleven kinderen de natuur van dichtbij. www.recreatiezuidholland.nl Rottemeren Op kaart pagina 10, Nummer 23 In de recreatiegebieden van de Reeuwijkse Plassen en omgeving zijn de veenweidegebieden van onschatbare waarde. In de Twaalfmorgen kunt u de stilte en rust van het veenweidegebied ervaren. Bij 't Weegje komt u in het voorjaar ogen en oren tekort. De plas in het midden vormt de rustplaats voor honderden weidevogels. Tijdens een tocht door het Reeuwijkse Hout loopt u langs koekoeksbloem, pinksterbloem, moeraswederik en krabbescheer. Met zelfs een kans op een glimp en gezang van een nachtegaal, een bosrietzanger of de kleine karekiet. Ook is er een gebied waar de gróte karekiet graag neerstrijkt. In het Goudse Hout kunt u ook heerlijk genieten van de rust en natuur op één van de mooie visstekken. Leer alles over de flora en fauna van het natuur- en recreatiegebied Reeuwijkse Plassen e.o. in het informatiecentrum de Hartloper aan de Reeuwijkse Houtwal 3,2811 NW Reeuwijk. Openings tijden: 11:00-17:00 uur. - www.recreatiezuidholland.nl Reeuwijkse Plassen Op kaart pagina 10, Nummer 30/ 31

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 60