Op bezoek bij de Frelu Stal MORE Labels: actuele nafuurweetjes Grevelingen op de mobiel Beleef de stilte in de regio Delta Leve de Molens! M Activiteitenkalender Naar Buiten 2011 REGIO DELTA 15 In Zuid-Holland zijn zestien gebieden aangewezen tot stiitegebied (zie kaar ten pagina 3,7,10,13) Hier kunt u rustig genieten en luisteren naar de natuur lijke stiite. Op Goeree-Overfiakkee is er volop rust en ruimte op het strand, het duin, de stikken en schorren. Oe zandplaat De Kwade Hoek en het eiland Tiengemeten zijn prachtige struingebieden. tn de Hoeksche Waard is het genieten van de schoonheid van een zeldzaam bedijkingenlandschap. In de Hollandse Biesbosch zijn wilgen- vtoedbossen, smalle kreken, polders en eilandjes waar het heerlijk is om te wandelen, fietsen, kano- en ftuister- varen. - www.beleefdestilte.nl Diverse stiitegebieden Op kaart pagina 13, Nummer 26/ 28/ 29 Z38 Op het eiland IJsselmonde ligt naast Hendrik-ldo-Ambacht het recreatiege bied Sandelingen-ambacht. Een open gebied metten noorden het riviertje de Waal en de Achterambachtseweg met zijn historische bebouwing. Aan de noordwestkant van het gebied is de Frelu Stal die op gezette tijden geopend is voor publiek. Hier zijn oude veerassen zoals de echte Friese rood bont, blaarkoppen, lakenvelders en zwartblesschapen te bewonderen. Het vee loopt geregeld in de weilanden en draagt bij aan het kort houden van de beplanting. Beleef de dieren van dicht bij tijdens een wandeling in het begra- zingsgebied (wel altijd de klaphekken sluiten) of kom eens kijken bij het scheren van de schapen en koeien(l). In verband met de dieren zijn honden in het begrazingsgebied niet toegestaan. De Frelu Stal organiseert regelmatig leuke activiteiten voor jong en oud. Bijvoorbeeld een paasontbijt, lamme tjes-dagen en natuurwandelingen. Voor openingstijden en meer informatie zie http://frelustal.ambacht.net. Recreëren in de natuur wordt nog leuker wanneer u meer weet over het landschap én de dieren en planten die daarin leven. Dit kan met MORE Labels, een nieuwe manier van informatie-voor ziening voor recreanten in de Grevelin gen. Via speciale QR-codes op bestaan de informatieborden en hekken in het gebied kunnen wandelaars gratis actuele natuurweetjes ontvangen op hun mobiele telefoon. QR-codes zijn een soort streepjescodes die te her kennen zijn aan een vierkantje met zwarte blokjes. Mobiele informatie kan op ieder moment worden aangepast. Denk daarbij aan de wisseling van de seizoenen en de bijbehorende verande ringen in het landschap. Of de start van het broedseizoen, waardoor bepaalde delen van het gebied niet toegankelijk MURE zijn. Wanneer wandelaars de QR-code met hun smartphone scannen, maakt hun telefoon direct verbinding met een mobiele website. Daarop staat informa tie over het deel van het natuurgebied waar zij zich op dat moment bevinden. Bijvoorbeeld over de plantensoorten bij de Punt van Goeree of de Shetland- pony's bij Stampersplaat. Met MORE Labels hebben recreanten als het ware een privégids op hun mobiele telefoon. Scan de QR-code hiernaast voor meer informatie. www.levedemolens.nl Diverse gebieden www.recreatiezuidholland.nl Hendrik-ldo-Ambacht, Sandelingen-ambacht Op kaart pagina 13, Nummer 22 Mei i 8 mei Er op uit m 't Groen? ...Doen" Eén van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. Augustus 13 en 1* augustus Drijf in Openluchtbios aan het GmeUngenmeer - Vanaf de eigen boot of vanaf de waterkant lekker film kijken (een komedie op vrijdag en griezelen op zaterdag) of gewoon lekker loungen met een drankje langs de waterkant. Zowel vrijdag- als zaterdagavond kan iedereen dit bijzondere evenement aan het Grevelin- genmeer beleven. De Drijf In is gratis en toegankelijk voor iedereen. www.recreatiezuidholland.nl 27 augustus Piantenexcursse in de West- duinen - Bij Ouddbrp beheert de Stichting Het Zuid-Hollands Landschap een uniek natuurgebied waar onder andere de herfst- schroeforchis en de gentiaan bloeit. www.zuidhollandslandschap.nl September 18 en 25 september Er op uit in 't Groen? Doen' - Twee van de mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. Oktober 2 oktober Er op uit in 't Groen? ...Doen! - Eén van dé mooie wandelingen uit de serie Er op uit in 't Groen? ...Doen! Kijk voor meer informatie onder 'Doorlopende activiteiten'. www.grevelingen.nl Grevelingen Op kaart pagina 13, Nummer 24/ 25 Per kano de omgeving ontdekken en genieten vanaf het water. Kijk voor kanoroutes en informatie op www.kanoweb.nl November 5 november Natuurwerkdag - Kom een dagje meewerken in de natuur! Er is vast een locatie bij u in de buurt. www.natuurwerkdag.nl en www.zuidhollandslandschap.nl Doorlopende activiteiten 24 april t/m 15 mei en 11 september Xlm 19 november Er op uit in 't Groen? .Doen' - Laat u iedere zondag verrassen door deze prachtige wandelingen en spaar voor een eigen boom! Vijf kilometer met een puzzeltocht voor kinderen of kies voor 10 of 15 km. Steeds in een ander recreatie- of natuurgebied. Ook excursies met gids moge lijk. Programmaboekje met routebeschrij ving op www.recreatiezuidholland.nl. Vaarkaart Midden-Delfland: Nieuwe ANWB- vaarkaart te koop met informatie over waterdieptes, brughoogtes, horeca, faciliteiten en verhuur aan het water te vinden. Deze vaarkaart t w v. 7,95 is verkrijgbaar via de VW's en de ANWB. 10 juli. 28 augustus en 15 september Een dagje genieten op Tiengemeten - Samen met een gids zeven uur lang genieten van natuureiland Tiengemeten, vol vogels, planten en Schotse Hooglanders. www.natuurmonumenten.nl/tiengemeten juni en 22 oktober Schilderen op Tiengemeten - Met de gids op stap over het eiland en dan schilderen watje gezien hebt! Voor kinderen t/m 12jaar. www.natuurmonumenten.nl/tiengemeten Bovenstaand aanbod is slechts een selec tie uit het totale aanbad. Kijk voor meer excursies, activiteiten en evenementen op de websites van de betreffende organisa ties. Controleer hier ook voorafgaand aan de activiteiten de actuele data. Provincie Zuid-Holland heeft 2011 uitgeroepen tot themajaar 'Leve de Molens1' Oe provincie telt maar liefst 228 molens. Ze zijn vooral geliefd om hun karak teristieke, oer-Hollandse uitstraling. Gedurende het themajaar is er veel te beleven in en rondom de Zuid-HoHandse molens. Bezoek de molens en spaar molenstempels of doe mee met de fotowedstrijd. Er is een molenfietsroute langs Kinderdijk en de Atblas- serwaard Vijfheerenlanden, een speciale watertaxi van Schoonhoven naar Kinderdijk en er komen speciale molen activiteiten in de Drechtsteden, Gorinchem, Albiasserwaard- Vijfheerenlanden en Kinderdijk. Bovendien zijn er molenarran gementen te boeken in Bernis- se en Hellevoetsluis. Kijk voor alle activiteiten op de website.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 63